Відомі люди. Світлана Клочкова-Коваленко

 Весь людський вік супрводжують пісні. Колискова пісня… Скільки їх було створено в усьому світі! Гойдається материнський спів з колисками малюків, роняючи в дитячі душі перші зерна поезії. Під спів маминої колискової виростали поети і композитори, філософи і мудреці, хлібороби і захисники рідної землі. 
В бібліотеці імені Достоєвського часто можна почути колискові світу у виконанні лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Світлани Клочкової-Коваленко (сопрано) та Наталії Скворцової (концертмейстер).
Лагідний, неземний голос пані Світлани глибиною мелодійного звучання і багатством образів заворожив присутніх, а музичні твори у виконанні Наталії Скворцової своєю ніжністю пеленали дитинство у тихі мелодії.

В бібліотеці імені М.Реріха можна насолодитися народною піснею, яку презентували солістки Світлана Клочкова-Коваленко (сопрано) та Світлана Євдокименко (меццо-сопрано) у програмі “Чи я в лузі не калина була”.

Світлана Клочкова-Коваленко  народилася 29 березня 1973 року в селі Погреби, Київської області, Броварського району. Мати — Клочкова (Петренко) Галина Федорівна родом з села Вільча, Поліського району, батько — Клочков Володимир Леонідович (хрещена мати та двоюрідна тітка народна артистка України Таїсія Литвиненко), народився в селі Погреби.

Жага до співу проявилася з раннього дитинства. Співала у шкільному вокально-інструментальному ансамблі, у 1987 році закінчила музичну школу №13 ім. М. Глінки, диригентсько-хоровий відділ (клас Олександри Салій). Згодом  вступає на факультет мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, а потім до Інституту мистецтв Національної академії керівних кадрів кільтури і мистецтв, клас вокалу Фемія Мустафаєва.

Протягом багатьох років займається просвітницькою діяльністю, знайомить молодь з творчістю українських класичних та сучасних композиторів та поетів. З 2005 року по 2012 роки співала в оперній студії Центрального будинку офіцерів м. Києва під керівництвом народної артистки України, оперної співачки Віри Любимової, де створила не мало цікавих образів: Катерини та Матері (з опери М. Аркаса «Катерина»), Одарки (з опери С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм»), Ганни (з опери М. Вериківського «Наймичка») та ін.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *