Людина – патріот, Людина – філософ, Людина…

 

Ще можна багато віднайти слів, щоб охарактеризувати цього усміхненого чоловіка, який має, чи не всі(!) шляхетні риси сучасної людини-патріота. Сьогоднішні слухачі у бібліотеці ім. Ф. Достоєвського переконалися вкотре – коли послухали і поспілкувалися з українським поетом, прозаїком, публіцистом, громадським і державним діячем, доктором філософії, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, один із засновників Української екологічної асоціації «Зелений світ», першим заступником голови Національної спілки письменників України Володимиром Шовкошитним.

Пан Володимир не міг не порушити тему аварії на Чорнобильській АЕС. Вона дуже близька Шовкошитному. Адже він був керівником групи ліквідації наслідків аварії на четвертому блоці. Першим з’являвся на місці, і йшов останнім, перевіривши роботу підлеглих. І таких було 18 вахт за півтора року. Там, за словами Володимира Федоровича, він втратив таке притаманне людині відчуття страху. Бо як фізик-атомник, енергетик, знав, на що йшов, і знав, які наслідки можуть бути від роботи на такому об’єкті. Загалом Володимир Шовкошитний  пропрацював на Чорнобильській АЕС майже 12 років. Все, що довелося пережити і побачити лягло в основу повісті письменника «Я бачив».

Володимир Шовкошитний розповів й про те, як перепоховали Василя Стуса та про становлення української державності. Будучи депутатом Верховної Ради України І скликання став співавтором основних державотворчих актів, зокрема Декларації про державний суверенітет України.

Годинне спілкування з письменником додало присутнім багато позитивних емоцій.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *