Зупинка «Бібліотека імені Достоєвського»

Щоправда, такої зупинки в реальності не існує. Але є люди, які буваючи у різних куточках планети, і попри свою зайнятість, змогли призупинись і на вулиці Освіти, 14-а. Йдеться про американського військового кореспондента Сергія Лойка, який презентував у бібліотеці  свої бестселери «Аеропорт» та «Рейс».

За словами самого Сергія Лойка, його романи – це 100% фікшн, що ґрунтується на реальних подіях. За 27 років журналістської діяльності, будучи військовим кореспондентом, Сергій Лойко написав десятки історій про аеропорт для різних видань.

Але чи можуть газетні шпальти розповісти усю історію?.. Звісно, ні. Тому, власне, так і виник задум написати книгу «Аеропорт». І правду кажуть, на все свій час, – завершивши працювати в газеті «Лос-Анжелес Таймс» Сергій Лойко, маючи повний багаж реальних фактів, замість газетних рядків розпочав писати роман, що невдовзі став бестселером.

Дія роману починається в Аеропорті і розгортається протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги, де невеликий український гарнізон відбиває атаки супротивника. Вороги України зіштовхуються із неймовірними захисниками, яких і самі прозвали кіборгами.

  • Я запитав одного з бійців, чому він обороняє ці руїни, де не залишилося жодної цілої стіни, невже охороняє повітря? Так, – відповів він мені, – ми охороняємо повітря, наше повітря свободи…

Ідея сюжету іще однієї книги «Рейс» виникла 17 років тому, коли у Москві сталися вибухи у кількох будинках. Проте головна подія, що і лягла в основу роману, – це збиття бойовиками Боїнга МН-17 Малазійських авіаліній у липні 2014 року. За сюжетом головний герой намагається знайти винуватців катастрофи, у якій загинули його дружина та його дві доньки. Утім, не будемо переповідати сюжет роману, у який також лягли реальні факти. А зазначимо, що в обох книгах багато непересічних персонажів, це романи про любов і зразу, про біль і смерть, про відвагу і ненависть. Інакше кажучи, про наше сьогоднішнє і трішки учорашнє життя, і де можна відшукати відповідь: хто ж винуватець війни…

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *