Читання під відкритим небом. І не тільки…

У теплу пору року бібліотеки Солом’янки активно працюють у форматі «бібліотека опен-ейр» – створюють атмосферу креативної взаємодії та комфорту для мешканців району. І днями випала нагода побувати на святі – відкритті оновленого парку «Відрадний».

Тож  бібліотека сімейного читання імені О. Гончара, бібліотека №15 (для дітей на Шулявці), бібліотека №13 (бібліопідвальчик на Відрадному), бібліотека №11 (Публічна б-ка №11 Соломянської ЦБС), бібліотека імені О. Довженка, бібліотека ім. І. Багряного, бібліотека ім. П. Вершигори, бібліотека ім. Бажана, ЦРБ ім. Достоєвського дарували відвідувачам парку свій багатобарвний світ мистецтва. Дарували – ми не помилися. Бо, окрім читання книги із письменницями Марія Морозенко та Оксана Кротюк, бібліотекарі та друзі бібліотек – майстрині приготували багато творчих занять для дітей, у яких охоче брали участь і дорослі.

Працювали чотири майданчики: майстрування (ворк-шоп «конвертик дитячих мрій»: витинанка, оригамі, паперові метелики, листівка миру; мотана іграшка; майстер-клас міхенді «Вірменський візерунок» від «ГО Київська вірменська громада»; майстер-клас «гончарство» від народної майстрині України Наталії Бойко; художній майданчик (малювання, антистрес розфарбовки, створення колажу «малюємо Солом’янку»; виготовлення дитячих прикрас (намисто з тканини, стрічкові браслети, прикраса «Солоха»); аквагрим, боді-аплікація); книжковий майданчик (крім авторських читань було відбулось і лялькове театралізоване дійство «Відгадай казку»); інтерактивний майданчик: рухливі ігри (естафети, гра «Твістер», мильні бульбашки та інші); літературний квест, вікторина; малюнок на асфальті (графіті крейдою); Отакий собі набір дозвілля!

Та чи не найбільше дітей юрмилося саме біля книжок видавництва «Фонтан казок»  і біля дитячих письменників Марії Морозенко та Оксани Кротюк, які представляли Творче об’єднання дитячих авторів Спілки письменників України. У дітей була чудова нагода поспілкуватися із чудовими дитячими письменниками та отримати автографи.


Біля палаток «Бібліотеки Солом’янки» можна було зустріти і Солоху, якій пасували прикраси зроблені власноруч дівчатками. Звісно, за допомогою бібліотекарів, які знають і яку книгу порекомендувати, і мастер-клас провести.

За словами директорки Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району Іванни Щербини, сьогодні бібліотеки Солом’янки вдосконалюють сервісні підходи до роботи з різними читацькими аудиторіями поза межами бібліотек, скажімо, в літній сезон пропонують читання під відкритим небом, активності «до парку за книжкою», «жива бібліотека», «письменницькі автографи», «бібліотека – серце громади» тощо.


Народний депутат України Дмитро Андрієвський, який брав участь у відкритті парку, завітав у мистецький куточок «Бібліотеки Солом’янки» та з цікавістю оглянув творчість дітей.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *