«Двоє у пейзажі»

Цими словами з вірша Вікторії Осташ можна з упевненістю сказати, що творчий тандем став успішним. І це на власні очі побачили читачі та гості бібліотеки ім. Ф. Достоєвського. Тож «двоє у пейзажі» і ми разом у місті.

Власне, «людині мегаполісу» і була присвячена творча зустріч двох чарівних киянок кандидата філологічних наук, викладача світової літератури, члена Національної спілки письменників України, засновниці Київської артспільноти «Перехрестя» Вікторії Осташ та доктора філософських наук, професора, фахівця-урбаніста Марини Препотенської. І хоча Вікторії і Марина знайомі давно, за часів співпраці на радіо, утім у такому форматі виступають уперше. І свою зустріч «Сafé philo [Дубль перший]» назвали невипадково. Це і справді перший дуетний творчий виступ і нова спроба для нашого літературного процесу – наслідування традицій філософських кав’ярень, поширених в Європі осередків літературно-мистецького і наукового спілкування. Тому і обрали і світлини, і поезію, і пісню знаковими містами і місцинами, у тому числі кав’ярні і книгарні, таку собі філософію міста: від Парижа до Києва. І як з’ясувалося, дві поетки і науковиці Вікторія Осташ і Марина Препотенська мають в літературній царині багато споріднених тем. І не лише тем, а й прагнень. Як, скажімо, сьогоднішня тема «мистецтво і філософія».

Розмірковуючи над філософією буття, Марина висловила й таку думку, що є спілкування, які не насичують душу. Але це не про сьогоднішній захід – після якого, незважаючи на запізнілий вечір, ніхто не збирався розходитись. Бо аромат запашної кави, не лише на малюнках Надії Василенко-Коровянської, що експонуються наразі в бібліотеці, та світлинах Вікторії Осташ заповнював зовсім невеличкий простір, саме стільки місця залишилось від віршів Вікторії Осташ та від філософської поезії і співу Марини Препотенської. І це не «місто наче орган», а бібліотека ім. Ф. Достоєвського.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *