«Здійснені мрії» з Анною Багряною

Якщо найменші читачі бібліотеки ім. Ф. Достоєвського намріяли побувати найближчим часом в зоопарку, чи, скажімо, у міському парку, то їхня мрія вже майже здійснилася. А допомогла їх здійснити відома письменниця і перекладачка Анна Багряна, яка покликала на творчий урок – розказати казки з міського парку. 

Адже в парку можна зустріти безліч птахів і комах, які, власне, і стали основою для написання цікавих історій. Так ідея написання «Казок з міського парку», – розповіла Анна Багряна, –  виникла тоді, коли доня ще була маленькою. Тож, прогулюючись ранковим парком, Анна вигадувала їй різні казки про тварин, птахів і комах. А сьогодні до маминих казок свої малюнки показала донечка Оксана. На папері однолітки Оксанки з цікавістю розглядали комах і звірів, отакий собі «Веселий зоопарк». Саме під такою назвою Анна Багряна зробила переклад книжки македонського письменника Кіро Донева.

І, власне, про самі «Здійснені мрії»… Героями книжки є актриса Марія Заньковецька, вчений Ілля Мечников, композитор і хоровий диригент Микола Леонтович, педагог Софія Русова, борець Іван Піддубний, оперна співачка Соломія Крушельницька, помолог і садовод Левко Симиренко та ін. Готуючись до написання цих оповідань, Анна Багряна ретельно вивчала біографії, вишукувала цікаві епізоди з дитячих років своїх героїв. Утім, це книжка не лише для дітей, а й для батьків. Дуже важливо вчасно виявити в дитини ті чи інші здібності, таланти і підтримати її у виборі життєвого шляху. Іншими словами, – допомогти здійснити мрію. Скажемо по секрету, діти довірили письменниці свої потаємні мрії – розповіли, хто ким хоче стати у майбутньому. Така довіра багато чого вартує…


Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *