Письменник кличе на урок

Як навчальний рік розпочнеш, так його і проведеш . Навчально- книжковий старт та насичені літературні активності підготували для школярів бібліотеки району.  

Тиждень розпочався креативно, творчо, книжково.

Естафету бібліотечного марафону у, як годиться, центральній бібліотеці району відкрила письменниця Анна Багряна. І книжки які презентували були дві: ще літньо-пригодицька «Казки з міського парку»  про цікаве життя тварин, птахів і комах та вже пізнавально-навчальна «Здійснені мрії», героями якої є визначні особистості актриса Марія Заньковецька, вчений Ілля Мечников, композитор Микола Леонтович, борець Іван Піддубний та багато інших.

В дитячих бібліотеках імені О. Пироговського та Олеся Донченка, та бібліотеці сімейного читання імені М. Лермонтова діти спілкувалися з натхненницею Всеукраїнської ініціативи «Додай читання» письменницею Євгенією Пірог (Казкарка Джінні). Пані Євгенією була підготовлена неймовірно цікава літературно-творча програма: гра «Пташина пошта», вікторини-загадки, пісні, театралізовані читання. А ще, діти-читачі книжки “Агент безпеки Ромчик, або Експрес Щастя” стали учасниками становлення рекорду України, потрапивши на «Щасливу мапу України»!

У бібліотеці ім. Новікова-Прибоя найменшим читачам письменниця Інна Курило на Казковому уроці розповіла про пригоди котика Кексика, в якому діти впізнавали себе – котик допитливий як і вони,  так само бешкетує, а також добре знається на правилах дорожнього руху, що для дітей теж є вагомою наукою бути чемними на дорозі.

У бібліотеці ім. М.Реріха  завдяки сучасній дитячій письменниці Лесі Пронь, яка завітала на зустріч із найменшими читачами презентувати книжку «День усміхається» день таки усміхався…–  слухати повчальні вірші про бджілку, горобчика, про осінній ліс у виконанні самої авторки було цікаво й захоплююче.  Адже Леся Пронь за фахом актриса і має неабиякий досвід праці у театрі сатиричних мініатюр., тому кожен вірш розповідався з притаманним письменниці артистизмом.

У бібліотеці ім. І. Багряного можна було помріяти з письменницею і видавчинею Оленою Осмоловською, яка зачаровувала слухачів своїми ніжно ліричними оповідями про людські стосунки. Ї герої особливі діти – дівчинка Сонця і хлопчик Дощу. Саме в промінчику сонця і краплині води зосередилися мрії цих дітей. Велике бажання мати друга і товариша для спілкування допомогли їм побачити, зрозуміти і полюбити одне одного.

І не лише можна було пожартувати, пограти, помріяти із письменниками, а дізнатися багато цікавого з історичної минувшини.

У бібліотеці сімейного читання імені О. Гончара та бібліотеці №13 поет-пісняр, дослідник історичної минувшини Павло Браницький читав та виконував пісні про козацькі часи  зі своєї книжки «Козацькі бувальщини». Стиль письма Павла Браницького легкий і доступний, ніби відчуваєш як постають картини героїчних днів. У театралізованій формі автор зі школярами відтворювали стилістику козацького письма, – діти знайомились із автентичною чорнильницею, побували в образі поета, з неабияким інтересом переповідаючи події сивої давнини.

Козацька тематика була основною у бібліотеці ім. І. Вершигори, де проходила зустріч з дитячою письменницею Маріє Морозенко. Герой її повісті «Великий характерник Іван Сірко» Іван Сірко непізнаний досі й наразі акумулює заступництво рідного в окремих людях, які захищають нинішні кордони держави. Загалом, за словами Марії Морозенко, намагалася писати так, щоб сучасна людина віднаходила себе в тій епосі, щоб читачі аналізували себе в реальному часі. Схоже, письменниці  це вдалося, наскільки жвавою та цікавою була дискусія про головного героя.

Не обійшлося на бібліомарафоні і без екоказки.

У бібліотеці №15 для дітей разом з цікавими ігровими корисностями на тему  сортування сміття екологічну казку «Арчі» представила Казкарка Катерина Єгорушкіна.  «Арчі»  – це казкова історія про песика, який намагається зробити світ чистішим та кращим. А цікаві та захопливі пригоди казкових героїв допомагають пробудити любов до природи…

І на завершення марафону – в бібліотеці імені Світличного зустріч з сучасним дитячим письменником Сашком Дерманським, за яку як казали діти можна було віддати і півцарства-«яблукарства». У дитинстві Сашко Дерманський і не мріяв бути письменником, хоча, зізнався, читав багато, за освітою він – філолог, учитель української мови та літератури. Писав вірші, казки й публікував їх у дитячих журналах. І потім зрозумів, що треба написати якусь більшу історію. Ось так і став письменником…

Бібліофарафон закінчився. Ще довго діти будуть обговорюватися цікаві митті з життя книжкових героїв та розповіді улюблених письменників… А автори також з теплотою згадуватимуть допитливі дитячі оченята, несподівані питання, слова вдячності.  Бо ж найголовніше для автора – щоб діти любили читати книжки. А огляду на те, які черги були за автографами авторів  – діти в нашому районі читати люблять!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *