Найцікавіше за тиждень

Бібліотеки району перебувають у русі та круговерті насичених подіями днів. Минулий тиждень, як і попередні, був сповнений цікавими та неординарними заходами в колі людей, які мотивують та надихають кожного з нас.

Розпочинає дайджест подій бібліотека імені М. Реріха – тут 16 жовтня до Дня захисника України та Дня козацтва відбувся концерт «КОЗАК ДУША ПРАВДИВАЯ» за участі студентів Студії з підготовки акторських кадрів при Національній Заслуженій капелі бандуристів України ім. Г. І. Майбороди.

Захід розпочався виконанням ансамбля бандуристів Студії «Запорізького маршу» (аранжування І. Борківця).

Солісти Студії Катерина Мельник, Андрій Галецький, Владислав Капранчук, Юрко Слюсар, Дмитро Руденко, Вікторія Шинкаренко, Аліна Скитиба, Євген Макоцьоба, дует у складі Хиренко Марії та Олєйнікової Марії, дует Аліни Скитиби та Андрія Галецького в своїх піснях представили аудиторії багатогранний образ українського козака: козака-лицаря, козака-воїна, козака-товариша, козака-музиканта з почуттям гумору, козака – людину, яка уміла і веселитися, і рідну землю боронити. Впродовж концерту музичні номери перемежовувалися цікавими розповідями директора Студії Тетяни Лободи про славне історичне минуле нашого козацтва, а на завершення заходу у виконанні ансамблю бандуристів прозвучав кобзарський танок «Орлиця».

Наступного дня, 17 жовтня в трьох бібліотеках району відбулись творчі заходи:
  • до бібліотеки імені М. Реріха інтерактивну презентацію козацьких казок для учнів 4-х класів школи №166 провела письменниця, казкарка Аліна Третяк.  Під час заходу пані Аліна представила свою книжку «Знаковий птах» про героїчну козацьку добу, казки з якої вразили сучасних дітей неймовірною людяністю та мудрістю, якими були наділені прадавні українці, а також діти пригощались варенням з м’яти та огірків, яке гостя приготувала за власним авторським рецептом!
  •  в бібліотеці імені О. Донченка – з українським поетом, журналістом Віктором Чередниченком. Гостям зустрічі – учням 7-Б класу школи № 166 пан Чередниченко повідав захопливу розповідь про свій творчий шлях, про свої враження від роботи на Українському радіо, про знакові зустрічі з відомими українськими поетами та письменниками: Павлом Тичиною, Павлом Загребельним, Максимом Рильським, а також представив свою нову книжку «Що на світі найкрутіше або за миттю навздогін».
  • в бібліотеці імені П. Вершигори пройшло цікаве спілкування з однією із найвідоміших і найулюбленіших українських книжкових ілюстраторів, заслуженою художницею України, а тепер і письменницею Катериною Штанко. Хто читає книжки той знає й пам’ятає її дивовижні ілюстрації, котрі перетворюють на чарівну казку найпростіший віршик, а будь-якій історії додають вишуканої вигадливості. «Дракони,вперед!» – перший великий прозовий твір для дітей художниці. Він потрапив до списку дитячої книги року ВВС 2014. На зустрічі читачі бібліотеки спілкувалися з письменницею, ставили запитання щодо улюблених героїв, отримали автографи та переглянули буктрейлер на книгу «Дракони,вперед!»
18 жовтня відбулись три заходи:
  • у бібліотеці «Солом’янській» відбулась зустріч «Мудра людина із щирим серцем», присвячена видатному педагогу Василю Сухомлинському. Зустріч провів сучасний поет, викладач університету Олександр Козинець. Юні читачі, які завітали до бібліотеки читали різноманітні історії, обговорювали цікаві ситуації, малювали та презентували свої твори, навперебій розповідали про свої добрі справи та вчинки.
  • В бібліотеці імені О. Новікова-Прибоя зустріч з художницею з Маріуполя Анною Поляковою, лауреатом багатьох міжнародних і республіканських фестивалів,  переможцем конкурсу на створення оберегів для героїв фільму «Захар Беркут» Ахтема Сеітаблаєва. Присутні ознайомилися з творчістю юної художниці, а саме, виставкою «Прадавні боги слов’янського світу у творчості Анни Полякової».Особливу увагу та здивування викликали ляльки–мотанки в авторському виконанні. Надзвичайно цікавий та оригінальний сучасний погляд на традиційний національний символ.
  •  в бібліотеці імені О. Пироговського пройшов захід для підлітків «Як не потрапити в неволю», присвячений Європейському дню боротьби з торгівлею людьми. Цей день був заснований 18 жовтня 2007 року Європейським парламентом. З метою інформування підлітків про загрози з боку шахраїв, до бібліотеки завітав Волков Сергій Аркадійович, провідний фахівець відділу соціальної роботи Солом’янської РУСССДМ, який і поспілкувався з підлітками 9-х класів. Також учні переглянули два фільми на тему протидії торгівлі людьми та насилля в родині.

Наступного дня, 19 жовтня, в бібліотеці імені О. Довженка для школярів було організовано авторську екскурсію кімнаті-музеї Олександра Довженка.На зустрічі юні користувачі перегорнули кілька сторінок історії українського кінематографа, біля витоків якого і стояв талановитий, харизматичний режисер, познайомилися з творчістю цієї видатної особистості, послухали цікаву розповідь про історію створення фільму «Земля», його місце у світовому кінематографі і на завершення переглянули цю стрічку.

Вихідний день – час, коли можна більше уваги приділити питанням здоров’я.

Тож 20 жовтня в ЦРБ імені Ф. Достоєвського відбулась зустріч з інструктором здорового способу життя Калашніковим Анатолієм Яковичем. Присутні прослухали цікаву та пізнавальну лекцію на тему «Мозаїка здоров’я», про гарне самопочуття та способи жити довго не хворіючи.

21 жовтня в бібліотеці «Солом’янська» пройшов вечір творчий вечір автора-виконавця, композитора, лауреата Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів – Ігора Якубовського. Гостем вечора була  поетеса Ірина Лівобережна. Відвідувачі бібліотеки мали змогу насолоджуватися прекрасним:  звучала лірична музика й поезія, які близькі кожній людині – про минуле й сучасне, про любов і радість, філософія й гумор.

І на завершення тижневого дайджесту найпомітніших подій – зустріч 21 жовтня в бібліотеці імені О. Новікова-Прибоя із молодою письменницею Роксоланою Сьомою. Під час презентації  гостя познайомила присутніх зі своїми трьома виданими романами, зупинившись детально на щойно виданому “Світи суміжні”. Також говорили про життєві цінності та красиве хобі письменниці – виготовлення намиста, яке на прохання бібліотекарів пані Роксолана презентувала у вигляді авторської хенд-мейд виставки.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *