Знайомтесь: Наталія Павленко

Слово про колегу: Наталія Павленко

Поки точаться у суспільстві дискусії про національну свідомість, є люди, які для себе зрозуміли, що таке національна самосвідомість. І вважать насамперед – рідну мову. І, без сумніву, такою людиною є бібліотекар читальної зали бібліотеки ім. М. Реріха Наталія Павленко.

Відразу може виникнути запитання: так вони і мають бути носіями національної культури. І це буде правильною думкою… Річ, у тім, що Наталія Володимирівна тривалий час працювала у бібліотеках військових частин за службою свого чоловіка. І доводилось опановувати мови різних країн. Тому і не дивно, що на нинішніх курсах іноземної, які проводяться в бібліотеці, пані Наталія може підказати тихцем сивочолій студентці правильну вимову слова. Щоправда, і сама вже другий рік досконало вивчає українську мову. І не лише мову, а й історію за книжками Володимира Белінського, частого гостя бібліотек Солом’янки. І свою літню відпустку Наталія Павленко провела в Карпатах із історичними книжками. Під смереками.
Власне, про Її величність Книгу… До читальної зали приходять кияни не лише щоб переглянути газетні новини, а й ознайомитись з книжковими новинками, з якими Наталія Володимирівна люб’язно ознайомить, розкаже, підкаже й порадить. І у вихідні пані Бібліотекарка і сама не розлучна із книжкою. Бере однотомник Ліни Костенко, і вчитуючись, промовляє: Сніги метуть. У вікнах біле мрево.
// Антени ловлять клаптики новин.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *