Пам’ятаймо. Перемагаймо Український вимір Другої світової війни

8 травня 2019 у парку імені Миколи Островського Солом’янського району Києва відбулися вшанування до Дня пам’яті та примирення. У заході взяли участь і бібліотекарі району.

Попри не травневу холоднечу у парк прийшли не тільки учасники дійства, а й студенти, діти та їхні батьки, щоб вшанувати тих, хто знає про війну не зі слів. У програмі заходу це був військовий парад, слова подяки представників адміністрації району, столиці, депутатів Верховної Ради, військових адресовані найстарішому поколінню України. Здається, ветеран Другої Світової війни у мундирі й з орденами і медалями був тільки один. Його чинно вели під руки, а потім всадовили перед сценою з військовим оркестром. Можливо, йому до 100 років?! Адже вшанування були з нагоди 74-річчя по тій війні.

Під час дійства присутні не тільки поласували кашею з польової кухні, тут у парку, а й почули виступи Фемія Мустафаєва та його учнів. До речі, народний артист України, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Ф. Мустафаєв є мешканцем Солом’янського району.

Не перший рік солом’янські бібліотекарі долучаються до міської програми вшанування воїнів і дітей Другої Світової війни.

Майстер-класи солом’янцям пропонували:

Бібліотека ім. О. Пироговського

Діти і дорослі виготовляли маки і розміщали їх на карті України. Погода не стала їм на заваді.

Бібліотека ім. І. Світличного

Відвідувачі парку самі виготовляли паперові «Квіти миру» та вироби-брошки з фетру «Серце». Так, всі залюбки створювали сувеніри для себе та своїх близьких.

Бібліотека ім. І. Багряного

Заохочувала до виготовлення квітів весни і перемоги. Адже по закінченню Другої світової війни солдатів з фронтів зустрічали весняними квітами: оберемками бузку та черемхи, букетиками запашних конвалій, в’язками сонячних кульбаб, тендітними нарцисами, хрусткими тюльпанами, просто квітучими гілочками плодових дерев. Тому працівниці бібліотеки й проводили майстер-клас з виготовлення квітів весни: квітучої гілочки, листівки із зображенням тюльпану, квітки нарцису. Діти самі вибирали, які роботи їм до снаги, якого кольору має бути фон листівки, квітка тюльпану і нарцису, фантазували на тему квітучої гілочки. Маленькі умійки старанно дослухались до порад своїх наставниць, терпляче і послідовно виконували всі операції.

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя

Війна вважається найбільшою трагедією. Україні перемога над фашизмом коштувала великих людських жертв: кожен п’ятий українець загинув у вогні війни. Нам важливо пам’ятати всіх і кожного із них. Бібліотека також взяла участь в акції «Пам’ятаймо. Перемагаймо». За столом бажаючі могли власноруч зробити паперового голуба, який вважається символом миру та щастя.

Бібліотека ім. М.Реріха

Брошку «Червоний мак» виготовляли і дорослі, і діти та навіть власноруч взявся і «чоловік зі сцени».

                 

Бібліотека ім. Ф. Достоєвського

Пропонувала солом’янцям виготовити власноруч оберіг на фронт для воїна ООС чи в оселю – ляльку-мотанку.

Святковість створювали школярі-волонтери: дівчата скакали на скакалках, а кілька пар танцювали вальс. Оскільки у парку великий ігровий майданчик за будь-якої погоди заповнений малечою з батьками, то вони охоче відривалися від гойдалок і каруселей і виготовляли паперових голубів і долоньок миру, залюбки писали листівки захиснику України «Пам’ятаємо! Перемагаймо!». А поряд у церкві гучно звучала молитва за мир.

Слава Україні! Героям Слава!

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *