Любов Шаламай: «Живіть так, щоб вас хотіли вишити»

З нагоди Дня вишиванки у бібліотеці мистецтв ім. М. Бажана, що на Солом’янці, відкрилася виставка картин «Видатні українці» вінницької вишивальниці Любові Шаламай.

До бібліотеки на виставку завітали представники Вінницького земляцтва в Києві, народна артистка України, Посол миру, голова конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи» Галина Яблонська, президент Фундації ім. Т. Шевченка Богдан Вуйко, полковник запасу Володимир Хоменко від Спілки офіцерів України, а також письменники і митці.

Музичну атмосферу під час виставки створили київський вокальний гурт «Різнобарв’я» та письменник і громадський діяч Володимир Гонський. Останній подарував принагідно бібліотеці свою книжку патріотичної публіцистики і журнали, які йому передали українці Румунії.

Галина Яблонська пораділа за те, що під зіркою Шевченка народи світу єднаються, а Любові Шаламай вона подякувала за вишитого молодого Шевченка і запросила її взяти участь у Шевченківських читаннях на Чернечій горі в Каневі. «Та Шевченко ж ніколи старим і не був!», ‑ зауважила вишивальниця.

Богдан Вуйко вручив народній майстрині нагороду Фундації ім. Т. Шевченка. А бібліотека, в особі її завідуючої Лариси Кондратюк, – Подяки Любові Шаламай і Богдану Вуйку за співпрацю і вагомий внесок у розвиток української культури.

Натомість Володимир Хоменко прилюдно замовив майстрині вишити портрет поета Івана Левченка й ікону Божої Матері-Покрови. На що майстриня, погодившись, сказала: «Радію, що Україна багата великими людьми, і є кого вишивати. Всім кажу, живіть так, щоб вас хотіли вишити!».

                 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *