«Великі українці» на Солом’янці

З нагоди Дня вишиванки у Солом’янській районній адміністрації відбулося свято, на якому було людно, і всі були у вишиванках. Таке барвисте розмаїття традиційного українського одягу викликало почуття гордості і захоплення.

Офіційну частину свята розпочав очільник Солом’янського району Ігор Довбань, який люб’язно надав перше слово почесній гості ‑ громадській діячці, мешканці Солом’янки, народній артистці України Галині Яблонській, яка минулого року відзначила своє 90-річчя. Пані Галина привітала всіх з таким чудовим днем і оголосила про відкриття виставки «Видатні українці» вишивальниці з Вінниччини, заслуженого майстра народної творчості України Любові Шаламай.

На виставці було презентовано п’ятнадцять вишиваних портретів, серед яких Іван Мазепа, Богдан Хмельницький, Михайло Грушевський, Богдан Ступка, Олена Пчілка, Іван Франко, Василь Стус, Павло Муравський та інші постаті, знані символи української культури.

«Ця майстриня оживила і осучаснила великих українців. Тут не всі її роботи, які вона привезла до Києва. Днем раніше виставка «Видатні українці» Любові Шаламай із 34 вишитих картин були презентовані у бібліотеці мистецтв ім. М. Бажана. Я вдячна їй за портрет молодого Шевченка», ‑ підкреслила Галина Гілярівна як голова оргкомітету міжнародного конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», учасницею якого цьогоріч є пані Любов, авторка унікальних вишиваних робіт.

Затим Ігор Довбань акцентував увагу на важливості відзначення Дня вишиванки як свята, що символізує розвиток і розквіт української держави. А також оголосив трьох переможців місцевого щорічного конкурсу «Найкраща вишиванка своїми руками», які отримали нагороди з рук голови району та почесної гості свята.

Урочистості завершилися колективним «вишиваним» фото на згадку.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *