13 червня Володимир Яворівський на вул. Освіти, 14А про «княгиню Ольгу велику грішницю, яка стала святою»

Одна зі свіжих головних книжкових прем’єр – новий роман Володимира Яворівського «У мене вечеряв Ісус. Княгиня Ольга – велика грішниця, яка стала святою» (Брайт Букс, 2019).
Після тривалої творчої паузи (попередня книжка вийшла у 2011 році ‑ «Найдовша ніч Президента», роман) найдосвідченіший український прозаїк Володимир Яворівський повертається в літературу із потужним історичним романом.

Новий роман В. Яворівського «У мене вечеряв Ісус…» – це історія про княгиню Ольгу, якою її не знали. Ким насправді була жінка, що змогла втримати владу після зухвалого вбивства бунтівним племенем її чоловіка і правити Руссю майже два десятиліття без воєн і повстань? Чим було спалення Іскоростеня – помстою чи самопорятунком?

Читач проживає з Ольгою її життя ‑ від поганської дівчини з чорнобильських лісів до могутньої правительки, що приймає хрещення в Константинополі, де за хрещеного батька їй стає сам імператор Візантії.

Події в романі так реалістично і яскраво зображені, що ви занурюєтесь у атмосферу того, про що читаєте: ось ви їдете верхи поруч із могутнім київським князем Ігорем, а тут ви чуєте скрегіт і гуркіт мечів, відчуваєте запах палаючого дерев’яного тура, в якому згоріли древлянські посли; ваше серце заходиться від страху й відповідальності, що тисне на молоду княгиню Ольгу, коли вона стоїть перед зборами київських вельмож і простого люду; вам у обличчя віє морським бризом біля берегів Константинополя… І враз почне здаватися, що ви не читаєте, а дивитесь історичний блокбастер, що був знятий одним із талановитіших режисерів нашого часу.

Про автора:

Володимир Яворівський ‑ український письменник, лауреат Шевченківської премії, один із найдосконаліших майстрів слова, твори якого зазнали численних перевидань, перекладені багатьма мовами світу та входять до скарбниці справжньої інтелектуальної літератури.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *