Свята і грішна княгиня Ольга від Володимира Яворівського

До бібліотеки на вул. Освіти, 14а завітав зірковий гість. Після тривалої перерви, через насичену політичну і державницьку діяльність, до літературної праці повернувся письменник Володимир Яворівський. У четвер 13 червня він презентував у нас свій новий роман «У мене вечеряв Ісус». Філолог за фахом вкотре вдався до точкового тлумачення історії. Друга назва роману «Княгиня Ольга – велика грішниця, яка стала святою». Чому саме ця постать зацікавила автора? Бо Володимира Яворівського обурювало постійне викрадення Росією історії України. «Треба вичищати пам’ять нації, щоб молоде покоління знало витоки нашої державності», наголошував письменник.
«Життя княгині Ольги я розділяю надвоє: грішна і свята. Свята, тому що утвердила державність і правила майже 20 років без воєн. Вона розуміла також, що поганство – це віра вчорашнього дня, а за християнство може втратити сина і навіть власне життя…», повідав Володимир Яворівський. І це тому образ Ольги з різними очима, які автор списав з дружини Гаврилюка – Мирослави, актриси театру ім. Лесі Українки.
Знакова зустріч з письменником і політичним діячем збурила аудиторію: дискутували щодо історії України, щодо важливості в літературі нагадування про біографії відомих історичних персон. Правдиві їхні образи, неперекручені, не переписані в часи імперського тяжіння над Україною.
Так, у планах Володимира Яворівського є книжка про Тараса Шевченка, під назвою «Друге пришестя»; роман про Івана Мазепу, яка називатиметься «Іван Окаянний», а також про великих наших сучасників: Павла Загребельного, Миколу Вінграновського, Григора Тютюнника і про живого Анатолія Шевченка. Тих людей, хто стояв за Україну. «Я голова премії імені Пилипа Орлика і дуже хочу, щоб цьогоріч її дали Далі Грібаускайте, нашій соратниці. Я також пропагую, знати історію, а в ідеалі – аналізувати, щоб не було відомих граблів», зізнається письменник.
Творчий вечір вдався. Спілкування було плідним і натхненним. Під час автограф-сесії автор бажав «віку, віку», а бібліотека мріє, щоб скарбниця літератури якнайшвидше поповнювалася такими важливими книжками, як «У мене вечеряв Ісус» Володимира Яворівського.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *