Відомі люди. Тетяна Майданович

Те́тяна  Ма́йданович – поетеса і прозаїк, літературознавець, мовознавець, теолог, редактор-видавець.

У творчому доробку Тетяни Майданович вже понад десяток поетичних збірок та прозових книжок, сповнених любові до людей, до рідної мови, Батьківщини, а саме: «Голубий кришталь» (1980), «Завжди зі мною» (1983), «Квітневий дощ» (1985), «Насіння диких трав», «Золотий пісок» (1988), «Калина цвіте пізно» (1990), «Покаянна молитва» (1999—2000), лірична поема «Христос і Прометей» (1999), а також видання у співавторстві зі схимонахинею Єкатериною (Київською) «Відверта розмова. Духовна правда про людську душу», «Калиновий птах» (2006), «Охоронниця слова.Казки і казкові історії» (2013) та «Країна Українія» (2016), в тому числі для дітей. А також співавтор науково-популярного видання «Духовна скарбниця. Святе Письмо про сучасність і майбутнє світу (2004), літе­ратурний редактор збірника «Багатобарвне Літо», співупорядниця збірника афоризмів із творів Тараса Шевченка «Шевченкова криниця» та автор досліджень з історії української літературної мови на матеріалі проповідей ХVII столiття. В газеті «Літературна Україна» (2005), надруковано поему «Жовтогаряче Небо». У перiодицi, в колективних збірниках друкувалися також численнi літературознавчі, богословські та публіцистичні статті.

Справді, в Україні є «Охоронниця слова». Слова українського… Це –  Тетяна Майданович є автором багатьох дитячих збірок, у яких доступними і водночас високохудожніми творами прищеплює любов до свого – українського. У багатьох бібліотеках Солом`янки пані Тетяна познайомила найменших читачів  зі своїми збірками «Калиновий птах» та «Країна Українія». Нова поетична збірка «Країна Українія» приваблює і найменшого і дорослого читача своєю різноманітною тематикою: віршами про природу, про свій рідний край. Словом – книга допомагає відкривати світ, що оточує… Адже, за словами Тетяни Майданович, через слово і малюнок можна розказати про найважливіше – дитині і всьому світові.

Діти із захопленням слухали письменницю та жваво відповідали на запитання. Бо, власне, у книжках письменниці Тетяни Майданович можна віднайти відповіді на багато запитань, навіть музичних. Окрім книги «Країна Українія», письменниця розповіла про свою книгу «Калиновий птах», у яку вміщено понад сорок пісень. Ця збірка, створена у співпраці з композиторкою Людмилою Левченко (Бутухановою), тим унікальна, що уміщує і тексти, і ноти до пісень.

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *