Спокійної ночі)

Схоже, саме такої ночі у 2014 році бажав усім українцям доброволець з Батальйону оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького Максим Петренко.


Максим Петренко – безпосередній учасник боїв за Слов’янськ. Бій біля блокпосту №1 із проросійськими бойовиками і ліг в основу розповідей щойно презентованої у бібліотеці книги «Спокійної ночі)». Утім, за словами автора книги, «попри намагання відтворити деталі подій, це не дослідження, і не історія другого добровольчого батальйону. І не героїчна сага. Це кілька переплетених ниток полотна нашої історії. Де одна нитка тримає іншу…».
Присутні на зустрічі, відразу відчули патріотичну нотку цього симпатичного, час від часу усміхненого хлопця, і які випробування лягли на плечі цього відважного воїна. Його розповідь про зустріч з Левком Лук’яненком біля Кабміну під час Майдану ще більше посилило його громадянську позицію. Скориставшись першою можливістю потрапити на фронт, Максим записався добровольцем у другий батальйон оперативного призначення Національної гвардії, де в дужках писали «резервісти».


Утім, “резервістами” не довелося довго значитися. 26 червня 2014 року проросійські угруповання при підтримці двох танків, самохідних гармат та бойових машин, розпочали штурм блокпосту № 1, що знаходився поблизу селища Мирне Слов’янського району. Атака була стрімкою, до блокпоста ввірвалися танки. Бійці відчайдушно стріляли з усіх видів стрілецької зброї. Як, з`ясувалося, у цьому бою Максим зазнав контузії.
– Ось маю трофеї. І Максим показує карту та кілька гільз, такого випуску, як і його день народження – 83-го. Символічно, – скажете. Можливо…


Після повернення додому думав, що розповість про це знайомим. Проте не всіх цікавили сумні історії. Тільки після опублікування їх у соцмережі помітив, що вони зацікавили багатьох, які хотіли дізнатися про події від безпосереднього учасника. Так і виник задум написати книгу. Максим зізнався, щоб її написати йому довелося кілька разів пройти увесь період по крокам. Прожити… Власне, з автором книги прожили цю історію і читачі бібліотеки. 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *