Письменник кличе на урок. Підсумок

Без бібліотек неможливо сьогодні уявити навчання й виховання розумних, успішних дітей. Саме з цією метою, Бібліотеки Солом’янки провели два тижні письменницько-читацького марафону «Письменник кличе на урок», в рамках якого відбулися пізнавальні та корисні зустрічі тисячі школярів зі сучасними дитячими письменниками.

02 вересня бібліотека імені М. Реріха разом із письменником, автором-виконавцем власних пісень В’ячеславом КУПРІЄНКО організувала для маленьких пацієнтів НДСЛ «Охматдит» справжній День знань! Крім презентації книги «Мишасько і разгардіяш», відбулася прем’єра пісні пана В’ячеслава «Першоклашка».

Наступного дня у трьох бібліотеках району відбулися зустрічі:

  • в ЦРБ імені Ф. Достоєвського та в бібліотеці № 15 маленькі читачі познайомилися з дитячим письменником Олегом ЧАКЛУНОМ та його неймовірними персонажами, у кожному з яких дітки могли пізнати себе, адже в своїх книжках письменник відображає сучасне життя з його швидкоплинними змінами і технологіями;

у бібліотеці імені О. Новікова-Прибоя перший урок для школярів 2-го класу провела письменниця, володарка відзнаки за кращі інклюзивні оповідання в номінації Теrra інклюзія, за твір «Крило ангела», – Ганна КОНАЗЮК.

4 вересня в бібліотеці № 13 відбулися дві зустрічі школярів 3-х та 4-х класів із В’ячеславом КУПРІЄНКО, під час яких вони обмінялися подарунками: письменник подарував цікаві історії про «Мишаська і разгардіяш», а дітки ‑ власноруч виготовлені дзвіночки та смаколики, у рамках традиційної благочинної акції бібліотеки «Від серця до серця», а також передали листівки-трикутники з побажанням миру і швидкого повернення додому нашим захисникам!

Наступного дня у двох бібліотеках району відбулися такі зустрічі:

  • у бібліотеку імені І. Багряного завітала дитяча письменниця Євгенія ПІРОГ, яку всі знають як Казкарку Джинні, та познайомила другокласників із своєю новою книжкою – «Школяриковою абеткою».

в бібліотеку імені О. Донченка – відома дитяча письменниця Марія МОРОЗЕНКО. Крім знайомства з книгами, учні 3-го класу отримали від письменниці поради – «розвивати свої творчі здібності та більше читати книжок».

Завершує перший тиждень нашого письменницько-читацького марафону зустріч із автором історичної поеми для дітей «Козацькі бувальщини», виконавцем авторських пісень про героїчне козацтво письменником Павлом БРАНИЦЬКИМ, яка відбулася 6 вересня в бібліотеці імені О. Пироговського. Дітки залюбки взяли участь в інсценованому дійстві за казками Г.К. Андерсена.

Другий тиждень читацького марафону не менш плідний. Мета бібліотекарів як організаторів зустрічей письменників із читачами – спонукати школярів до якісного читання книжок українською мовою.

Так, справжнє турне по бібліотеках Солом’янки цього тижня сталося у Сашка Дерманського в рамках проекту «Письменник кличе на урок». Упродовж трьох днів найчитаніший дитячий письменник, автор книжок: «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська», «Король буків, або таємниця Смарагдової книги», «Казки дракона Омелька» та серії книжок про Чудове Чудовисько побував:

9 вересня ‑ у Бібліотеці ім. Пироговського, 10 вересня у бібліотеці ім. Вершигори та в бібліотеці ім. Достоєвського, а 11 вересня – у бібліотеці ім. Донченка.

З не меншим захопленням сприйняли діти й інших письменників, які пишуть для діток. Так, незабутніми були зустрічі 9 вересня вихованців школи №12 з письменницею Тетяною Череп-Пероганич у бібліотеці ім. Гончара

та зі Сергієм Скарбником у бібліотеці ім. Кудряшова, книжка «Латушо» якого ‑ тепла і затишна історія про веселих героїв – мешканців чарівного лісу ‑ про дружбу, підтримку і пошук відповіді на важливе питання: хто ти є насправді.

10 вересня до бібліотеки ім. Довженка завітала київська поетеса Тетяна ЯРОВИЦИНА, яка провела чудову інтерактивну зуcтріч, за книжкою В’ячеслава Купрієнка «Мишасько і розгардіяш», із вихованцями старших груп дитячого садочка № 383.

Також пані Тетяна натхненно декламувала власні вірші зі збірки «Тендітна сила» та повідомила, що вже незабаром збирається видати нову збірку поезій. Тетяна люб’язно подарувала бібліотеці свою «Тендітну силу».

Цього дня також відбулася зустріч із молодою письменницею, авторкою книги «12 місяців, або все про дивовижі року», яка вийшла друком у видавництві АССА, Катериною КУЛИК. Школярі дізналися: з чого починається написання твору? Що потрібно, щоб отримати натхнення? Де віднайти сюжет? На ці запитання діти самі знаходили відповіді.

11 вересня до бібліотеки мистецтв ім. Бажана прийшла на зустріч дитяча письменниця Євгенія Пірог. І був урок , але урок ‑ незвичайний. Бо не кожного дня його проводить чарівна казкарка Джинні. І з таким вчителем діти вивчили літери, згадали лісових звірів, співали і танцювали… і в результаті самі написали цілу велику книгу «Як діти вчили абетці лісових друзів».

Так завершився щорічний бібліотечний проект «Письменник кличе на урок». Як висновок: спілкування з письменниками наживо не тільки додає бажання читати, а й виховує читацькі смаки і культуру сприйняття літератури в цілому

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *