Тиждень українського кіно

У Бібліотеках Солом’янки минув «Тиждень українського кіно», який був присвячений кінопоказам екранізованих творів українських письменників до Дня українського кіно (від 1996 року відзначається щорічно у другу суботу вересня).

Розпочався кінотиждень 11вересня в бібліотеці імені О. Довженка, де відбувся показ фільму «Земля» класика світового кінематографу Олександра Довженка, письменника і кінорежисера, відомого за кінострічками: «Звенигора», «Арсенал». «Земля» ‑ це своєрідний славень хліборобству та Людині як частині Космосу.

А 13 вересня у цій бібліотеці відбувся перегляд ще однієї кінострічки (режисер О. Довженка) – «Повість полум’яних літ» ‑ першого радянського ігрового широкоформатного фільму, який було відзначено преміями міжнародних кінофестивалів у Каннах, Лондоні та Лос-Анджелесі.

Наступного дня, 14вересня, у ЦРБ імені Ф. Достоєвського пройшла демонстрація фільму режисера В. Андрієнко «Іван Сила», знятого за книгою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу», про незвичайну історію життя Івана Фірцака ‑ чемпіона Чехословаччини з важкої атлетики та боротьби, чемпіона Європи з культуризму.

17 вересня в кіноклубі бібліотеки імені М. Бажана пройшов перегляд повнометражного анімаційного фільму режисера В. Дахно «Енеїда», за мотивами однойменної поеми Котляревського. У фільмі розповідається про козака Енея, про його шлях, повний курйозних ситуацій, битв і дивовижних відкриттів.

І на завершення «Тижня українського кіно» ‑ 19 вересня ‑ в бібліотеці №13 демонструвався фільм режисера Т. Химича «Жива», відзнятого за реальними подіями, що трапилися з українською зв’язковою УПА Анною Попович.

А на підсумок виставки «Фільми, які можна прочитати» у бібліотеці на Освіти, 14а читачі зацікавилися такими екранізованими творами:

  • «Ритуал» Сергія і Марини Дяченків (фільм «Він – дракон», реж. І. Джендубаєв. 2015);
  • «Ворошиловоград» С. Жадана (фільм «Дике поле», реж. Я. Лодигін. 2018);
  • «Месопотамія» С. Жадана (фільм «Любові стане на всіх», реж. М. Лук’яненко. 2016);
  • книжкою «Червоний» А. Кокотюхи (однойменний фільм реж. З. Буадзе. 2017);
  • коміксами «Мина Мазайло» Миколи Куліша (однойменний фільм реж. С. Проскурні. 1991);
  • «Роксолана» О. Назарука (однойменний фільм реж. Б. Небієрідзе. 1996-2003);
  • книжкою «Зів’ялі квіти» І.Роздобудько (фільм «Осінні квіти» реж. А. Сеїтаблаєва. 2009).
  • «Діви ночі» Ю. Винничука (однойменний фільм реж. О. Фіалко. 2008);
  • «Аеропорт» американського кореспондента С.Лойко про війну на Донбасі (фільм «Кіборги»);
  • «Легенда про Безголового» А.Кокотюхи (фільм «Тривожна відпустка адвоката Ларіної» реж. О. Стеколенко. 2008).

Всі ці фільми та екранізовані твори є асоціацією з Україною. І за тим, яким є українське кіно, можна говорити про Україну. Такою вона була, є і буде. Є Україна – є українське кіно, за ним нас знають у світі, а читачі «Солом’янки» читають книжки українських письменників, і це найбільше радує бібліотекарів!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *