21 подія минулого тижня (21-27 жовтня).

Основними подіями стали: свято Осені, правовий лікнеп, а також просвітянські зустрічі, де розповідали школярам про Другу Світову війну. Отож, «Бібліотека – це місце, куди кожний приходить по своє»!

21 ЖОВТНЯ 

у Бібліотеці ім. Гончара

Відзначали свято українського гарбуза із учнями 2-Б класу СШ №12. Подивилися мультфільм “Ходить Габуз по городу…” і дізналися, що слова до цієї, ніби народної, пісеньки насправді написав поет Володимир Александров іще в 1889 році.

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. ДОНЧЕНКА

Підготувалися до сучасного свята Хеловіна, яке походить від старовинного кельтського. Святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Напередодні цього свята в бібліотеці пройшов майстер-клас з виготовлення паперової іграшки “Усміхнений гарбузик”‑ символа свята Хеловін, який для учнів 4-х класів №166 школи провела керівник дитячо-юнацького клубу “Надія” Катерина Петренко.

22 ЖОВТНЯ

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. ГОНЧАРА

відбулася зустріч із українським письменником Олександром Есауловим, який є дипломантом Міжнародної асамблеї фантастів «Дитячий Портал» 2006 року та відзначений IV премією Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронації слова” 2009 (за роман «Переможців не судять»). Автор ознайомив присутніх з усіма своїми книгами для дітей, також подарував нові книги для бібліотеки.

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. М.РЕРІХА

На запит методистів Управління освіти Солом’янського району в бібліотеці був організований практичний семінар для вихователів груп продовженого дня середніх шкіл Солом’янського району Києва, який провела письменниця Марія Морозенко. На прикладі презентації своєї книжки «Україна починається з тебе» для учнів 3-в класу середньої школи №166 вона продемонструвала, яким чином потрібно спілкуватися з дітьми початкової школи, щоб залучити їх до читання та виховати любов до книжок, до рідної країни. Спілкування з дитячою аудиторією відбувалося у формі бесіди-діалогу, де кожна дитина висловлювала свою думку та почуття після голосних рольових читань творів з книжки – казок, віршів.

У БІБЛІОТЕЦІ №11 

Спільно з викладачами школи №159 для учнів 5 класу провели історичну годину на тему “Знавці історії”. Діти закріпили та поглибили вже набуті знання з історії України, що сприяло національно-патріотичному вихованню учнів.

23 ЖОВТНЯ

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. П. ВЕРШИГОРИ

Відбувся ‑ сезонний фестиваль періодичних видань «Прес-осінь».

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. ГОНЧАРА

 

відбувся ПРАВОВИЙ ДІАЛОГ на тему “Булінг, кібербулінг, грумінг. Як себе убезпечити? Новели законодавства щодо відповідальності за цькування”. Спілкування юнацтва (10 клас СШ №12) проходило за участі консультанта Ірини БРИНЗЕЙ ‑ у рамках проекту

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ.О.ПИРОГОВСЬКОГО

 

відбувся правовий діалог в рамках проекту “Я маю право” на тему “Булінг. Законодавство щодо відповідальності за цькування”. Учасниками були старшокласники школи № 43. Спілкувалися з підлітками Безпальчук Сергій Іванович ‑ т.в.о. начальника відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Києві та Ситник Надія Вікторівна ‑ інспектор відділу. У заході взяли участь 100 учнів. Запитували, розбиралися в різних ситуаціях ,які виникають в школі, на вулиці.

24 ЖОВТНЯ

Зупинити боулінг взялися У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. І.БАГРЯНОГО

Учні 8-го класу, що прийшли на зустріч із працівницею Управління юстиції Вікторією Бондар, під час правового діалогу обговорювали ситуації, з якими стикалися 67% дітей – булінг та кібербулінг!

У БІБЛІОТЕЦІ ІМЕНІ О.ПИРОГОВСЬКОГО відбувся практикум “Як захистити свої права споживача в інтернет-мережі? На зустріч з десятикласниками прийшли Юлія Сердюк ‑ провідний юрист, адвокат КМДА та Сергій Бреус ‑ юрист, кандидат юридичних наук, директор Центру безоплатної правової допомоги РДА. Розмова йшла й про професію юриста, і про булінг, і про права людей, зокрема і права споживача в інтернет-мережі. Обговорення важливих питань, які були цікаві присутній молоді, було жвавим, емоційним. За вірні відповіді деякі із присутніх отримали маленькі призи.

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. ГОНЧАРА

Відбувся практикум “Як захистити свої права споживача в інтернет мережі” ‑ на сьогодні ця тема актуальна щодня. Учні 10 класу СШ №12 отримали багато інформації. Практичні заняття у формі ситуативних задач пройшли за участі Сергія Бреуса – керівника Четвертого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. РЕРІХА

Відбувся Правовий діалог «Булінг, кібербулінг, грумінг. Як убезпечити дитину?» у рамках правопросвітницького проекту «Я маю право», за участі Головне територіальне управління юстиції у місті Києві в особі Оксани Підгорної. Тема виявилася надзвичайно болючою. Педагоги сьогодні безпосередньо стикаються з булінгом у школі й самі є незахищеними від такого явища. Бібліотекарі вдячні також Мар’яні Бакай, головному спеціалісту Подільського району в місті Києві за правову допомогу!

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. О. НОВІКОВА-ПРИБОЯ

святкували Всесвітній день гарбуза

Говорили про корисні властивості цього овоча та про інші овочі й фрукти, які збирають восени. Діти виконали пісеньку «Ходить гарбуз по городу», швидко і правильно відгадували загадки про овочі, а також «варили борщ». Це була весела гра. Стали у пригоді дитячі книжки, журнали про різноманітні овочі і фрукти з чудовими ілюстраціями. Біля оформленої книжково-фруктово-овочевої експозиції учні з задоволенням фотографувались. На згадку про захід і про теми, які обговорювалися, кожен школярик виніс на долонці «краплинку осінніх фарб» у вигляді кольорових наліпок.

А ще в цій (ІМ. О.НОВІКОВА-ПРИБОЯ) бібліотеці відбувся Пошук справжнього і вічного Пам’яті Льонко Євгена Олександровича

 

У духовній скарбниці Солом’янки є творчий внесок українського композитора Льонка Євгена Олександровича. 24 жовтня йому виповнилося б 70 років. Цікаво, що  народився він у селі Новгородське Донецької області, останньою адресою на землі була вулиця Новгородська, звідки майстер пішов у інші світи 2 жовтня 2006 року.

Музична школа у Дзержинську, викладання у музичній школі Горлівки, навчання у Київській консерваторії по класу композиції та органу, редакторство журналу «Музична Україна». На жаль, така коротка земна біографія талановитого музиканта. Але його творчий доробок вражає різножанровістю та нестриманою творчою фантазією. Він включає 12 концертних п’єс, фуги, прелюдії, сонати, симфонії для органу, 20 п’єс для ансамблю електронних інструментів, сюїти та п’єси для оркестру народних інструментів, обробка народних пісень, танців, хорові твори. Безкомпромісність і відданість слухачеві творця назавжди залишаться у пам’яті вдячних поціновувачів музики. У день пам’яті Льонка Євгена Олександровича бібліотекарі розповідали мешканцям Солом’янки про видатного земляка, слухали його музичні твори.

 

У БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ДІТЕЙ №15 НА ШУЛЯВЦІ

 

Відбувся захід “Правові орієнтири ‑ кожній дитині”. Запрошені фахівці проводили диспут-бесіду з учнями середньої школи. Головний висновок, який зробили діти ‑ правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі і в повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих.#бібліотечний_простір

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. ДОНЧЕНКА

говорили про Другу Світову. Адже 75 років минуло з часу визволення України від німецько-фашистських загарбників. Саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій Світовій війні. У рамках відзначення цієї дати в бібліотеці пройшла година-реквієм “У вогні палала рідна Україна”, на якій були присутні учні 7-А класу №166 школи. Бібліотекарка розповіла присутнім про історичні події визволення України від нацистських окупантів у 1941-1944 роках. Дітям показали справжні ордени і медалі, а також книги пам’яті України, в які назавжди вписані імена загиблих. Проведений захід дав змогу підростаючому поколінню дізнатися багато цікавого, поринути у ті часи і події, які ми не маємо права забувати заради процвітання України та її мирного майбутнього.

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. БАЖАНА

Театральний колектив “Palladium” запросив на перегляд казки-вистави “Аладдін”. Зібрані кошти будуть передані вихованцям Удайцівського навчально-реабілітаційного центру (Чернігівська область). У виставі задіяні студенти-актори, звучала красива арабська музика, зачаровували витончені східні танці та вокальний спів. Автор казки ‑ П. Браницький, а режисер і керівник колективу Л.Нечаюк.

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. ЛЕРМОНТОВА

Відбулася зустріч читачів “Щасливі люди читають книжки…” Непідробні почуття книголюбів під час зустрічі додали всім гарного настрою.

У БІБЛІОТЕЦІ НА ОСВІТИ, 14А

Молода письменниця Марина Єщенко презентувала пригодницьку повість «Бібліотекарки не виходять заміж». Авторка відтворила деталі бібліотечного життя… і зламала певні стереотипи.

27 ЖОВТНЯ

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ. ГОНЧАРА

До 75 річниці від дня визволення України у війні 1939-45 рр. тривала ГОДИНА ПАМ’ЯТІ “Пам’ятати вічно!”. Спілкування для юнацтва було надзвичайно інформативним і книжковим.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *