10 найголовніших подій тижня

Від 18 по 24 листопада у бібліотеках Солом’янки найбільше подій відбулося до Всесвітнього дня дитини, до вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та до Дня Гідності й Свободи, а також кілька зустрічей з письменниками.

18.11

У Бібліотеці ім. Новікова-Прибоя

 

Відбулася презентація виставки «Чарівний світ природи очима архітекторів», на якій були представлені роботи Аделі Горницької та Володимира Гриневича. Це картини пейзажів із різних країн: Болгарії, Туреччини, Чорногорії, Іспанії, Хорватії, України. А ще сюжети зелених куточків Києва, які вже забудовані: Совки, Кадетський Гай… З експозицією можна ознайомитися до 30 грудня.

19.11 

У Бібліотеці ім. М.Реріха відбулася зустріч українським письменником, політичним та громадським діячем Володимиром Шовкошитним. Саме 19 листопада цього року виповнюється 30 років від часу перепоховання Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина – відомих борців за волю України, яке організував пан Володимир. Юнацькій аудиторії – учням 10–х класів ліцею КПІ була презентована публіцистична повість «Герої народжуються на могилах героїв», в якій розповідається, як тіла видатних українців повертали з Уралу на Батьківщину.

У цей день у Бібліотеку ім. О.Донченка на гостини завітав Віктор Чередниченко ‑ давнішній друг бібліотеки. На зустріч з ним прийшли учні 6-А класу 149 школи. Віктор Чередниченко – український письменник, поет, журналіст. Пан Віктор розповів дітям про свій творчий шлях, про свої знакові зустрічі з відомими українськими письменниками: Ярославом Стельмахом, Анатолієм Костецьким, Павлом Тичиною, Павлом Загребельним. Письменник представив свою нову книжку “Динозавр на ковзанах”, в якій він продовжує тему розширеного сприйняття багатовимірного світу, коли вільна дитяча уява стає провідником у його пізнанні. В кінці зустрічі пан Чередниченко подарував всім дітям свою книжку з автографом.

20.11

У Бібліотеці ім. М.Реріха Міжнародний день дитини відсвяткували з українською письменницею, автором дитячої поетичної збірки «Веселковий дивосвіт» та педагогом з багаторічним стажем Тетяною Строкач. На зустріч завітали діти 1а класу школи №166.

А в Бібліотеці ім. О. Пироговського для дітей до Всесвітнього дня дитини відбувся тренінг правової культури, в якому взяли участь учні 2-х класів школи № 43. Діти слухали розповіді про права, які закріплені в Конституції України, Декларації прав дитини, Конвенції про права дитини. Беручи участь в іграх, конкурсах, вікторинах потім показали своє вміння уважно слухати, аналізувати, запам’ятовувати інформацію, яку надали бібліотекарі. Таким чином, через казку, ігру діти знайомляться з азами правової культури.

20 листопада у Бібліотеці №13 говорили Голодомор 1932-33 років. Це було свідоме фізичне винищення українців. Про це завідувачка бібліотеки Алла Григорівна повідала учням 4А класу школи №174. Діти почули, як потрібно ставитися до хліба, як поважати працю хлібороба і пекаря. Школярі всім класом приготували українську народну страву – вареники. А інсталяцією цього процесу були предмети побуту української народної старовини з бібліотечного музею. А 23 листопада о 16:00 всі разом вшановували пам’ять жертв голодоморів ‑ запаливши свічку пам’яті.

21.11 

У Бібліотеці на Освіти, 14а до річниці Дня Гідності й Свободи відбулася зустріч Сергія Міщенка, стрільця-санітара першої штурмової роти батальйону “Донбас” з молоддю Солом’янки. Пан Сергій працював медиком на Майдані 2013, виносив поранених з вулиці Грушевського, на війну подався 2014 року. Звільняв Попасну, Лисичанськ, вийшов із Іловайського котла, кілька днів був у полоні. Наразі Сергій Міщенко займається справами ветеранів АТО і проблемами їхніх сімей! Це була патріотично-світоглядна зустріч! Спогади Сергія Міщенка вміщені в книжці «Голос війни», від 72 сторінки, що є в бібліотеці на Освіти,14а.

21.11.

У Бібліотеці «Солом’янська» відбулася зустріч «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі» з Юлею Смірновою. Зустріч можна переглянути на каналі бібліотеки на YouTube.

Цього ж дня у БСЧ ім. Лермонтова відбулася зустріч старшокласників з Марією Косян, авторкою роману “Коли в місті N дощить”, написаного у жанрі антиутопії. Говорили про розвиток культури, сучасний літературний процес, про те, хто такий письменник і що потрібно, щоб ним стати.

24.11

У Бібліотеці ім. М.Реріха відбувся «поетичний батл» поетеси Аліни Третяк та поета Дениса Голубицького. Впродовж майже двох годин у їх виконанні звучали ліричні та гумористичні вірші про одвічно людські цінності – любов до Батьківщини, любов до рідної землі, до рідного міста, до родини, про людські взаємовідносини та дбайливе ставлення до природи.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *