РІЗДВО У РІДНОМУ МІСТІ

2 січня Нового 2020 року до Центральної бібліотеки Солом’янки завітав волонтерський гурт «АТМА» з різдвяною театралізованою програмою «Різдво у рідному місті». Бібліотеці було за честь прийняти у своїх стінах перше різдвяне дійство «АТМИ» у рамках її концертного туру містами України. Попереду – вояж до Черкас, Дніпра, Кам’янського, Запоріжжя, Краматорська, Маріуполя…

Читачі та гості бібліотеки були зачаровані вертепом у чуттєвому, запальному виконанні тринадцяти учасників гурту з багатьох міст України (Києва, Дніпра, Черкас, Умані, Броварів, Борисполя, Маріуполя).

Колядки та щедрівки, різдвяні історії та легенди звучали наживо у віртуозному музичному супроводі: фортепіано – Валерія Марченко (Київ), флейта – Катерина Кравченко (Дніпро), скрипка – Марія Айзенберг (Дніпро).

Стародавні знання і вірування на очах оживали, молодшали та перетікали у новітні часи дуже легко й невимушено. Саме ця невимушеність є украй важливою для духовного прокидання та культурного відродження українського народу, для розуміння національної сутності як на індивідуальному, так і на колективному рівні.

Без зайвих слів це було щось неймовірно красиве, духовно злагоджене та святково просвітле! Особливий захват викликав рівень підготовки глибинної 1,5-годинної програми за такої широкої географії учасників! Насамперед, усе це стало можливим завдяки творчому горінню режисера дійства Юлії Терсімонової (Маріуполь), а відбувалося, безперечно, за якоїсь незбагненної підтримки сили роду у єдності із любов’ю до землі. Власне, з цієї всеприсутності й постають краса і велич, і сила й невибувність українських традицій.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *