Різдвяний бібліотиждень Солом’янки

Це і кутя, і вареники, і різдвяна зірка…

Але були й вишиті рушники, виставка кераміки, презентація нових надходжень книжок, засідання шахового клубу і навіть читання в темряві, ‑ бо ж шкільні канікули… 

06 січня 

у Центральній районній Бібліотеці на Освіти 14а справжні дива у світлих голівках асоціюються із… Гаррі Поттером. Тож на “читання у темряві” діти вибрали поттерівський фоліант аж на 800 сторінок!!! і виявили ініціативу читати самостійно. Юні читайлики устигли прочитати лише 3/160 книжки, а тому довелося одразу домовитися про наступну зустріч!

Цього дня у Бібліотеці №15 відбулися фольклорні посиденьки. Це родинна вечеря, це затишок і тепло, це сімейне свято та домашня атмосфера. Адже на Святвечір, тільки-но сходить перша зірка, уся родина сідає до столу і гуртом колядують, співають та крутять вертеп…

У Бібліотеці ім. М.Бажана влаштували піжамну вечірку в колі друзів, а таємний Санта передав подарунки всім.

У Бібліотеці ім. О.Гончара Відбувся колоритний майстер-клас “В кожній хаті в Україні, вареники варять нині”. Були вареники з соленим та солодким сиром, картоплею і печінкою. Ліпили всі й ознайомилися з книгами з приготування українських страв.

08 січня

У Бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя відбулася презентація виставки кераміки.

«Сур’я»‑символ сонця у індійській ведичній культурі. А ще це назва чудових мистецьких виробів майстрів-керамістів з Полтавщини. Авторські права належать Виноградову Євгену Федоровичу, який займається просуванням унікального українського продукту по всьому світу. А ще ці творчі вироби мають практичну корисну функцію — обігрівати ваше помешкання інфрачервоним випромінюванням. Це сенсаційний обігрівач: енергоекономний, екологічно чистий, безпечний. Його тепло має лікувальну дію, адже випромінює “сонячне” природне тепло глини. Може функціонувати як іонізатор, ароматизатор, зволожувач повітря в кімнаті.

Цього дня у Бібліотеці ім. М.Лермонтова відбулася захоплююча подорож найдавнішою і найколоритнішою вулицею Києва ‑ Володимирською. Немає, мабуть, у місті вулиці більш насиченої пам’ятками історії, архітектури, культури, ніж ця вулиця. Вона бере свій початок від Старокиєвської гори, де в 989 році князем Володимиром було збудовано першу муровану Десятинну церкву. Будинки і пам’ятники древньої Володимирської вулиці несуть багато інформації про життя видатних людей України, про минулі часи і сучасну епоху. Слухачі краєзнавчого факультету Університету третього віку отримали багато цікавої інформації про минуле та сьогодення цієї вулиці.

У Бібліотеці ім. О.Гончара на занятті гуртка малювання діти вчилися малювати гілочку ялини з ялинковими прикрасами:

9 січня

У Бібліотеці № 13 можна відвідати унікальну виставку робіт (техніка вишивки ‑ хрестиком та гладдю) майстринь клубу “Лада” та користувачів бібліотеки.

Також цього дня у Бібліотеці №13 у родинному колі жіночого клубу «Лада», клубу пісні «Надія» та користувачів бібліотеки у найкращих українських традиціях готували головну страву Святвечора ‑ кутю, згадували обряди та звичаї новорічно-різдвяного святкування українського народу, колядки, щедрівки, декламували, читали вірші, проводили вікторини, дарували та отримували власноруч виготовлені різдвяні сувеніри, символічні Янголи з мудрими крилатими висловами-дороговказами прийдешнього року

Цього дня у Бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя відбулася презентація нових надходжень літератури учителям СШ №64, друзям і партнерам бібліотеки. Увагу привернули книжки серії «Інклюзивне навчання»( бібліотека отримала більше 10 книг з загальною інформацією, практичними рекомендаціями, посиланнями на корисні ресурси та підказками для батьків та педагогів, які стикаються з проблемами, пов’язаних з вихованням, навчанням дітей з різними психофізичними вадами) Це корисна співпраця бібліотеки і школи.

У Центральній районній Бібліотеці на Освіти, 14а

відбулася презентація збірки віршів Тетяни Яровициної “Я буду тінню твоєю, Світе!” У авторському виконанні звучали цикли родинної, соціальної й ліричної поезії, що чергувалися з фортепіанною музикою у виконанні ансамблю Ірини Озерової та Ганни Корнєвої та були доповнені несподіваним сюрпризом від барда В’ячеслава Купрієнка ‑ виконанням пісень на слова поетеси.

10 січня

У Бібліотеці №13 пройшов шаховий турнір “Хід конем” для школяриків. Шахи – це не тільки найдавніша гра, яка підкорила мільйони людей, а й, незважаючи на величезну популярність комп’ютерів і смартфонів, актуальне інтелектуальне дозвілля.

12 січня

У Бібліотеку ім. М.Реріха Кіноклуб v Reriha запрошує на перегляд фільмів! У неділю дивилися «Це чудове життя». Класичний американський фільм про Різдво для масового глядача.

Цього дня у Бібліотеці ім. М.Лермонтова танцювалиТривають новорічно – різдвяні свята… До бібліотеки завітали учасники громадської організації “Школа життя на Землі”. Метою цієї громади є знайомство із культурою слов’янських народів, зокрема із звичаями та традиціями народного календаря. Гості талановито і залюбки співали колядки та щедрівки, із захопленням виконували різноманітні танці.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *