БібліоСвіт від Меланки до Водохреща

Бібліотека на Освіти, 14а

13 січня традиційно в Україні – це Меланки і Щедрий вечір. Бібліотекарі підготували театралізовану пізнавальну народознавчу годину: де і як українці щедрували і колядували. Які страви готували, яких обрядових пісень співали. Це і продемонстрували. Були тут і різдвяні персонажі: суворий Чарівник, симпатична Коза, кумедний Чортик, ну і Меланка. До речі, роль завжди має виконувати чоловік. Що і зробив наш читач, студент-історик.

Щедрий вечір, пане господарю,
Щасти, Боже, твоєму товару,
Твоєму товару, твоєму достатку,
Щоб ти не мав ніколи припадку
Ні в коморі, ні на оборі !

Щедрий вечір, добрий вечір!

“Та прийдуть до тебе три празники в гості:..”

До нас 13 січня прийшли гості-колядники зі святом Меланки. Бо традиційно меланкують-щедрують тільки 13 січня. Це єдиний день, коли жінки можуть щедрувати! Ох нам і нащедрували!!! Щедрий Рік у достатку і злагоди! Була тут і Меланка та інші персонажі різдвяно-новорічного циклу!

14 січня, на старий Новий рік ‑ як вгамувати 40 петриків п’яточкиних?

Це вдалося зробити Василю Довжику, письменнику, актору кіно і радіоведучому, хто завітав до бібліотеки з цікавою презентацією своїх книжок для дітей і провів з ними чудову словотерапію. Він так повернув зустріч (бо й сам має маленьку донечку), що п’ятикласники активно співали разом з ним “найдавніший славень України: “Ой радуйся земле…” А ще був інтерактив. Діти виявили кмітливість і знання історії України, її звичаїв.

17 січня

Творчість Олександра Козинця належить до сучасної молодої літератури. Автор публікується у збірках, літературних часописах та альманахах. Окрім віршів та прози, Олександр співає в хорі, пише пісні, викладає в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова, тому, як він іронізує, у нього «день – для роботи, а ніч – для життя». Сьогодні він представив своє нове чотирикнижжя – поетичну тетралогію “Сезони днів”. Це верліброва книжка, легка й настроєва, але й філософськи всеохопна водночас. А відбувало дійство за підтримки музиканта, композитора, Олександра Бражена! Звучали фантастично красиві композиції світових композиторів: «Ялина» Яна Сібеліуса (Фінляндія), «Граючи у любов» Еніо Морріконе (Франція), «Поцілунок дощу» Юріма (Японія).

Бібліотека ім. М. Реріха

15 січня відбулася презенація книжки «Розказочки» письменниці Надії Семени. Це веселі віршовані історії для дітей. В них такі прості і, водночас, такі важливі речі про те, що сьогодні турбує наших дітей. Кольорова книжка гарної якості для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку проілюстрована художницею Олесею Науменко зайняла своє місце на книжковій полиці бібліотеки! Ця книжечка помандрувала і до дитячого садочка №360, де її тепер читатимуть вихователі для дітей різних груп.

«Солом’янська»

14 січня благодійники Юлія Смірнова та Інна Холодова ‑ користувачі бібліотеки передали літературу і речі в дитячий будинок Милосердя та багатодітній малозабезпеченій родині із Красногорівки Донецької області.

Бібліотека ім. М.Бажана

13 січня було Свято Маланки в бібліотеці! А 14 січня стався приємний подарунок від найменших читачів, які сьогодні засівали бібліотекарів.

Бібліотека ім. М.Лермонтова

19 січня завершується зимовий цикл народно-обрядових свят. Учасники етновечора “Водохреща: традиції та обряди” познайомилися із звичаями проведення цього свята, виконували українські пісні та танцювали.

Бібліотека ім. О.Гончара

15 січня розпочала свою роботу виставка творів декоративно-прикладного мистецтва майстрів-переселенців з Донбасу Надії Самикіної і Юрія Бєлана.

Бібліотека №13

14 січня відбулося відкриття роботи краєзнавчого клубу “Моя Україна”, презентацією якого був літературний урок “Відомий і невідомий П.Тичина”. Користувач бібліотеки, керівник клубу Юрченко Галина Михайлівна, яка є і керівником краєзнавчого факультету “Університету третього віку” Солом’янки.

16 січня патріотичний урок “Пісня святої свободи” до Дня Соборності України відбувся в клубі пісні “Надія” бібліотеки №13 з вивчення Гімну України під музичний супровід, ознайомлення з історією та цікавими фактами його написання, Законом України “Про Державний Гімн України”, виконанням різними мовами наших народностей.

Бібліотека ім. В. Кудряшова

18 січня відбулася народознавча веселка «Від Миколая до Різдва – від Різдва до Водохреща» у партнерстві з Ржищівським краєзнавчим музеєм.

Бібліотека ім. Донченка

Напередодні Старого Нового року до бібліотеки завітали щедрівники разом з Василем, Меланкою, Козою та музиками. Вони заспівали пісні, щедрівки, привітали всіх зі святом Василя та отримали подарунки.

Бібліотека ім. П.Вершигори

17 січня відбувся бібліотечний десант у дитячий садок № 255, де на годині довкілля “Як звірі зимують у лісі?” бібліотекарі із дітками здійснили подорож до зимового лісу та дізналися про те, як почуваються взимку птахи і звірі, а також складали пазли та читали казочки.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *