День Соборності України і Тетянин День – такі основні свята тижня відзначали у солом’янських бібліотеках.

Як це було – далі:

Бібліотека на Освіти, 14а

22.01

День Соборності України в Центральній Бібліотеці Солом’янки був годиною знання історії разом із письменником, істориком і викладачем Олександром Солодаром та його аудиторією ‑ студентами електромеханічного коледжу.

23.01

Відбулася авторська презентація книжок “Нотатки мобілізованого” і “Прочани” Назара Розлуцького, історика, волонтера, артилериста і письменника. “Нотатки мобілізованого” – книжка у жанрі публіцистичного репортажу про війну, а “Прочани” ‑ це вірші.

25.01

Зустрілися творчі Тетяни: музейний працівник і поетеса Тетяна Шептицька, літературознавець і письменниця Тетяна Белімова, письменниця і ведуча сайту «Жінка-Українка» Тетяна Череп-Пероганич, яких зустріла в бібліотеці поетеса і волонтерка Тетяна Яровицина. Вечір відбувся у форматі «Вільний мікрофон».

Бібліотека ім. М.Реріха

22.01

Цього дня бібліотека організувала зустріч для учнів 10-б класу Спеціалізованої школи №149 з старшим науковим співробітником відділу історії Української революції (1917-1921 рр.) Інститут історії України НАН України, кандидатом історичних наук Тимченко Романом Вікторовичем.

23.01

Яких сучасних авторів сьогодні читає молодь? З таким запитанням до бібліотеки прийшли учні училища №46 для спілкування з бібліотекарями Філіною Інною (абонемент) та Павленко Наталією (читальна зала). дівчата і хлопці пішли з бібліотеки з книжками.

26.01

До 9 лютого триватиме виставка “Берегиня” авторської ляльки Світлани Степури. У день відкриття виставки (26.01) присутні дізналися цікаві факти про українську ляльку-мотанку та познайомитеся з технікою автора. А мелодійна українська автентична пісня від Амелії Підлісної перенесла їх у прадавню Україну!

Бібліотека ім. Новікова-Прибоя 

20.01

В День Криму в бібліотеку завітали добрі друзі – родини переселенців з півострова на час спілкування та чаювання з традиційними кримськотатарськими солодощами. Це були сухофрукти, шербет і – пахлава, якою пригостив гостей кримськотатарський ресторан «Мусафір» (татарською – гість). А гості принесли в подарунок букетик лаванди, яка наповнила вітальню неповторним ароматом Криму. Чаювання супроводжувалось спогадами про туристичні маршрути по Криму та бардівськими піснями під гітару у виконанні Ігоря Ахрамовича.

У Бібліотеці ім. М.Бажана 

Відбулася інформаційна година до Дня Соборності України. Під час зустрічі акцентувалася увага на історичних фактах, що передували Злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 ‑ початку 1919 року охопив майже всю Україну. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

Бібліотека ім. М.Лермонтова 

Дню Соборності України був присвячений історичний альманах “Соборна. Вільна. Сильна”. Учасники заходу мали можливість переглянути документальний фільм “Історичні монологи”, обговорити своє бачення реалій сучасного життя українців і важливість єдності та територіальної цілісності України.

Бібліотека ім. О.Гончара 

У День Соборності України у бібліотеці було уйма користувачів. Це учні середньої школи 12, 10 і 5 класів, із якими провели патріотичний код «Яка ж вдалась сьогодні днина! Що хочеться співать пісень. Моя соборна Україна знов зустрічає новий день

 

Бібліотека ім. І.Багряного

22.01

Ось такі подарунки отримали бійці Батальйону оперативного призначення ім. Генерал-майора Сергія Кульчицького від діток, користувачів Бібліотеки імені Івана Багряного.

25.01

Що значить бути сильним? Безумовно, це уміти постояти за себе, дати відсіч кривднику. Сила України – це навчена, добре озброєна армія, яка стримує нападника і забезпечує нам спокійне життя. А ще силою можуть бути і розум, і любов… Та найбільша наша сила – це єдність. Про це йдеться в мудрій народній казці «Батьківський заповіт

Бібліотека ім. О.Донченка 

До Дня Соборності України в бібліотеці пройшла година державності “В єднанні сила і міць держави”, на якій були присутні учні 10-А класу ліцею КПІ. Присутнім на заході бібліотекар розповіла історію возз’єднання українського народу в єдину Українську державу, про події, які передували 22 січня 1919 року, коли завершився процес об’єднання України. Учні декламували вірші, присвячені Соборності України та приєдналися до масової акції – “живого ланцюга” як символу єдності та заспівали Гімн України.

Бібліотека ім. П.Вершигори

 

З нагоди Дня Соборності України відбулася історико-патріотична гра “Соборність ‑ символ єдності”, на якій були присутні учні 4 класу школи №310 “Творчісь”. Дітки із зацікавленістю слухали історію виникнення свята, відповідали на запитання вікторини, розгадували кросворд “Символи України” та декламували вірші про Україну. Наприкінці заходу всі утворили ланцюг єдності і тим самим долучилися до акції єднання. Крім того, всі бажаючі мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою.

Бібліотека №15 на Шулявці

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *