Сергій Василюк: «Ніколи не плач!»

29 січня 2020, у річницю бою під Крутами, який символізує юнацьку незламність у відновленні української державності, в Центральній районній бібліотеці  відбулася зустріч із музикантом, фронтменом гурту «Тінь сонця» Сергієм Василюком. Оскільки переважну частину аудиторії складала молодь, студенти електромеханічного коледжу, то і зміст розмови був відповідним – про те, що кожна молода людина рано чи пізно переймається питанням самоідентифікації і шукає підтвердження своїм нинішнім внутрішнім відчуттям, своєму вибору, свідомому чи не дуже.

Також пан Сергій, історик за фахом, розповідав про історичні передумови битви за Крути. Це розбудило цікаву дискусію про те, що болить, що треба робити, аби не наступати на одні й ті самі історичні граблі, і яке ж то насправді класне відчуття – бути українцем!

І звісно Сергій не міг не виконати декілька пісень гурту про злет українського духу, які добре відомі у молодіжному середовищі, зокрема «Ніколи не плач» пам’яті Героїв Крут та «Буде нам з тобою, що згадати», «Мчать козаки».

Особливістю зустрічі було те, що про непрості категорії, такі як національна самоідентифікація та самосвідомість, спілкувалися спільною, зрозумілою молодим людям мовою, і гість, авторитетна у молодіжних музичних колах постать, робив акцент на пробудженні і становленні українства в юнаках і дівчатах, не воліючи просто співати.

Ми ж переконані: особиста історія переходу кумиром української молоді на українську мову, на проукраїнський тип мислення, його вміння аналізувати історичні події, оповідь про непростий процес формування особистості завдяки цікавості до культури, історії, світочів свого народу дали молодим людям поживу для розуму.

А наприкінці зустрічі студентам було запропоновано оцінити актуальність та рівень цікавості до заходу та до бібліотеки, як такої. Приємно, що оцінки вельми високі (адже запрошеного гостя на дану зустріч вибирали самі), а на питання «чого ви чекаєте від бібліотеки?» більшість юних респондентів відповіла: «Ще більше таких подій!»

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *