Бібліотеки Солом’янки про Голокост, Крути та Всеволода Нестайка

Бібліотека на Освіти, 14а

27.01

у бібліотеці відбувся #Тренінг_з_особистісного_розвитку_ReСтарт від практикуючого психолога і коуча #Злати_Біневич. Головною темою тренінгу було питання: Як жити в епоху змін і їх не боятися? Наостанок домовилися, що тепер #щомісяця_в_останній_понеділок #Злата_Біневич у нас проводить Тренінги.

29.01.

Відбулася зустріч молоді із музикантом, фронтменом гурту «Тінь сонця» Сергієм Василюком у річницю бою під Крутами, який символізує юнацьку незламність у відновленні української державності.

30.01.

Відбулася зустріч затятих читачів з головним редактором журналу «Радуга» та автор журналу “Радуга” Олександром Володарським, за п’єсами якого у кількох театрах Києва зараз ідуть вистави. Редактор представив нові книжки видавництва ” Радуга”, якими (як подарунок від редакції) поповнилася Бібліотека. А Олександр Володарський читав свої прозові мініатюри, що увійдуть у нову книжку автора, яка за місяць-два має вийти у видавництві “Саміт-книга.

Цього дня Бібліотеки Солом’янки долучилися до Вікімарафону. Перший цьогорічний Вікіпрактикум в інтернет-центрі на Освіти, 14а провів особисто співзасновник Громадської організації «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.

Бібліотека ім. М.Реріха

 

До 6 лютого триває виставка «Берегиня» авторської ляльки-мотанки Світлани Степури. Адже з 2020 року бібліотека започаткувала цикл «Народознавчих студій», в рамках яких відбуватимуться різноманітні заходи для знайомства наших користувачів з культурою, народними традиціями, обрядами України та інших країн світу.

29.01

Це День Героїв бою під Крутами! Дякуємо Інститут історії України НАН України (в особі кандидата історичних наук Віталія Скальського) за просвітницьку діяльність для користувачів!

Цього дня тут відбулася зустріч з письменницею Надією Семена. На зустріч завітали дітки Англійського клубу «Жасмінка». Під час читання віршів письменницею про веселих ворон, про кицю Моніку, про Бабая, який робить в хаті шкоду, про маленьких красунь, що вдягають мамині туфлі на підборах та про дівчинку, яка катається на роликах, діти весело гомоніли, адже історії були такими знайомими. Далі читали книжку по черзі самостійно та малювали персонажів з неї.

Бібліотека «Солом’янська»

28.01

Історія! Це те, що ми, українці, маємо знати напам’ять. Це той великий “шмат” знань, який допомагає нам рухатись вперед. На такій хвилі відбулася зустріч з видавництвом “Український пріоритет”, в особі його директора Володимира Шовкошитного.

30.01

Голокост. Одне слово, а вміщує в собі стільки болю та людських сліз, одне слово, а мільйони поламаних життів. Це рана, яка не загоїться ніколи, про яку потрібно пам’ятати та розповідати наступним поколінням, це наша історія, яку потрібно знати щоб не повторити. Сьогодні до бібліотеки на зустріч із старшокласниками школи №7 завітав кандидат історичних наук, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, Анатолій Подольський.

Бібліотека ім. Новікова-Прибоя

 

27.01

До 75-річчя визволення в’язнів концтабору АУШВІЦ, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відбувся ХIII круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти», на який була запрошена бібліотека. Організаторами заходу є Український центр вивчення історії Голокосту, Гете-інститут в Україні в партнерстві із Посольством держави Ізраїль в Україні.

Свої нові книжки презентував Борис Забарко ‑ представник української асоціації євреїв-в’язнів гетто та німецьких концтаборів. Бібліотека поповнила свій фонд виданнями, присвяченими темі Голокосту: «Забуті могили» М.Гауптмана, “Анна Франк. Графічна біографія» С.Джейкобсона і Е.Колона, «Бути людиною» Л.Харченко і Ю.Бедрика, «Світло в темряві» ‑ розповідь Сімона Стерлінга, який пережив Голокост.

 

28.01

Традиційно в січневі дні пам’яті жертв Голокосту директор Українського центру вивчення історії Голокосту Подольський А.Ю. проводить зустрічі зі старшокласниками. Анатолій Юхимович згадував разом з присутніми про історичні події місяця січня як сторічної давнини: День Соборності, бій під Крутами, День пам’яті жертв Голокосту; у цьому році-75-річчя визволення в’язнів німецького концтабору Аушвіц та події сучасної історії – Майдан, коли Україна знову відстоювала свою гідність і незалежність. Як і сто років тому, кожного дня гинуть найкращі сини України за її територіальну єдність, за її європейське майбутнє. Згадували перших героїв Майдану: вірмена Нігояна та білоруса Жизневського, які загинули за високі ідеали України.

Бібліотека ім. М.Лермонтова

27.01

діти взяли участь у краєзнавчий годині “Місто безцінних скарбів”. Говорили про те, що місто стрімко розвивається як потужний мегаполіс, але у ньому й дбайливо зберігається історична і культурна спадщина українського народу.

Бібліотека ім. О.Гончара

28.01

У читальній залі відділу для дорослих пройшла година історичних фактів “Голокост: сьогодні про це говорить увесь світ”.

29.01

Літературно-історичний марафон на прохання школярів 12 школи пройшов у читальних залах бібліотеки: для старшокласників у формі уроку історичної правди “КРУТИ: історичні факти”, для учнів середнього віку у формі літературно – поетичної години “Слава, народжена в бою”.

Бібліотека ім. О.Довженка

28.01

Бібліотека ім. О.Довженка вже давно долучилася до громадської ініціативи «НЕДІЛЬНИЙ ОБІД У ШПИТАЛІ», яку було створено задля підтримки бійців, які постраждали у зоні проведення АТО, а нині проходять лікування та реабілітацію у військовому шпиталі.

31.01

У день пам’яті героїв бою під Крутами у бібліотеці для користувачів відбувся показ кінострічки «Крути 1918»– екшна 2019 року про мужність, свободу, патріотизм і любов до власного народу, котрий знімали за мемуарами командира бою під Крутами Оверка Гончаренка, який помер у США 1980 року.

Бібліотека ім. Пироговського 

Учні 8-го класу школи № 43 взяли участь у пізнавальній грі-вікторині, яка була присвячена Україні. Завдання, тести, запитання охоплювали певні періоди історії нашої країни. Особлива увага була приділена об’єднанню українських земель в одну національну державу. Змагалися 2 команди, які отримували фішки за кожну вірну відповідь. А ще був стимул ‑ отримати гарну оцінку у вчителя. Учасники показали, що вони знають історію країні, але деякі факти дізналися від бібліотекарів.

Бібліотека №11 

“Під Крутами стояла Україна” ‑ під такою назвою в бібліотеці відбулася година вшанування пам’яті Героїв Крут.

Бібліотека ім. В.Кудряшова 

30 січня ‑ 90 років від дня народження улюбленого письменника всіх дітей Всеволода Зіновійовича Нестайка.

Сьогодні юні гості подорожували “Країною веселих пригод та фантазій”, а також в бібліотеці відбулася презентація книги “Всеволод Нестайко. Автобіографія. Світлини з сімейного архіву”, яка щойно вийшла з друку. Книги люб’язно подарувала бібліотеці донька письменника Олена Всеволодівна Максименко (Нестайко).

Бібліотека ім. Світличного

27.01

Недільним ранком до бібліотеки двічі на місяць поспішають разом з мамами, татами, бабусями наймолодші користувачі на зустріч з казкою. По кожній казочці з дітками проводять майстер-клас.

Бібліотека ім. І.Багряного

27.01

Як розказати дитині, підлітку про нелюдські страждання закатованих до смерті євреїв?.. Як таке взагалі могло статися в цивілізованій Європі ХХ століття? Нагодилася чудова книжка письменника Джона Бойна «Хлопчик у смугастій піжамі».

Бібліотека ім. О.Донченка 

Вшановуючи пам’ять загиблих під Крутами пройшла як година скорботи “Крути: і сум, і біль, і вічна слава”, на якій були присутні учні 5-Б та 9-А класів ліцею КПІ.

30 січня 2020 року класику української дитячої літератури Всеволоду Нестайку виповнилося б 90 років. Над його “Тореадорами з Васюківки” сміялися цілі покоління українських дітей. До ювілею письменника в бібліотеці пройшла літературна подорож “Мандрівка в Країну дитинства” за участю учнів 2-Б класу 166 школи.

30.01

У бібліотеці відбулася зустріч зі сучасною дитячою письменницею, журналісткою, перекладачкою Лесею Ворониною. На зустріч з пані Лесею завітали учні 2-А класу 149 школи.

Бібліотека ім. П.Вершигори 

“Сонячний казкар”, така виставка представлена присвячена відомому українському письменнику Всеволоду Нестайку.

Бібліотека для дітей на Шулявці 

27 січня – міжнародний день пам’яті жертв голокосту.

«Ми тільки чули кулеметні черги через різні проміжки: та-та-та, та-та… Два роки з дня в день я чув, і це стоїть у моїх вухах сьогодні. Під кінець над яром піднявся важкий, масний дим. Він ішов звідти тижнів три».

Анатолій Кузнєцов. «Бабин Яр»

Голокост – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.

На бібліотечному уроці історії ,присвяченому вшануванню пам’яті жертв Голокосту діти та вчителі осягнули всю трагічність та сум цих страшних подій , а також в знак пам’яті створили символ світла, добра та миру ‑ білого ангела.

29.01

Пам’ятаємо героїв Крут. Захід присвячений вшануванню пам’яті героїв Крут спонукав дітлахів пишатися своєю Батьківщиною, її історією, наповненою героїчними вчинками. Діти-патріоти ‑ це так важливо для сучасної України! «Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо. Тих, хто поповнили український національний пантеон на сьогодні, напевно, вистачить для виховання патріотизму на сотні років уперед. Але ми не знаємо/не пам’ятаємо їх, тому прагнемо нових, вважаючи, ніби їх бракує. Їх не бракує в нашій історії, крутянці в цьому пантеоні посідають особливе місце – вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу», – Володимир В’ятрович.

Бібліотека №13 

Не завжди розпочату роботу можна завершити протягом одного заняття, адже ми бачимо себе майже професіоналами і вибираємо для малювання картини неабиякої складності. На допомогу приходить керівник студії “Лілея” бібліотеки 13. Нарешті півник розбудив ранок. Нехай розбудить мир в нашій Україні!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *