Зустріч молоді Солом’янки з учасником війни в Афганістані Ігорем Рубцовим

13.02.2020

Напередодні 31-ї річниці виводу окупаційних радянських військ з Афганістану у Центральній бібліотеці Солом’янського району столиці відбулася відверта розмова учасника радянсько-афганської війни, українського поета, письменника Ігоря Рубцова зі студентами, майбутніми залізничниками.

Вже з перших хвилин зустрічі було зрозуміло, що радянсько-афганську війну молодь практично не знає. Хоча з двох десятків присутніх п’ятеро підняли руки, засвідчивши, що мають рідних, які пройшли той вишкіл. Серед  колишніх учасників озвучуються щонайменше дві основні версії: «інтернаціоналізм» і «інтервенція». Ігор Рубцов запропонував подумати над останньою. Роль солдата у чужій країні, як ми переконалися, може тлумачитися з діаметрально протилежних точок. Але нам сьогодні легше зрозуміти суть, тому що тридцять років тому епітет «афганець» дорівнювали до понять честі, мужності тощо, а нині, маючи на нашій землі окупантів, ми розуміємо, що честь і мужність були прикриттями для негідних вчинків тодішньої радянської влади.

Спілкуючись із молоддю, наш гість переконливо доводив, що кожна людина таки впливає на загальний стан того, що відбувається в її країні; що всі ми маємо право вибору, розум і волю для усвідомлення уроків історії. І обирати є з чого, вивчаючи минуле і місце України у подіях, які відбувалися не на нашій землі, але пов’язані з перебуванням нашої країни у складі комуністичної імперії.

На світлинах – емоційна розповідь, яка могла би тривати і дві, і три години. Відчуття плину часу було геть втрачено усіма присутніми, у запасі оповідача завжди знайшлися б не лише сумні підсумки, а й веселі історії.

Бібліотека щиро дякує пану Ігорю за приділений молоді час!

«Дякую співробітникам бібліотеки! – підсумував Ігор Рубцов. – Завдяки їм я вчуся знаходити спільну мову з поколінням, народженим у незалежній державі. Пам’ятайте, вибір є завжди!».

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *