Від Масниці до Котів – тиждень швидко пролетів

Події останнього тижня лютого і першого дня Весни став багатий на зустрічі з цікавими людьми й свята. Серед свят – це Масниця і Всесвітній день Котячих! А ще: від першого березня три бібліотеки Солом’янки офіційно мають нові назви. 

Бібліотека на Освіти 14а

24.02

Відбулася лекція-семінар «Психосоматика: здоров’я і нездоров’я» від практикуючого психолога, КПТ-терапевта, засновника Тренінгової агенції «PRO Trainings» Злати Біневич.

25.02

Для студентів електро-механічного коледжу Олеся Жданович, кандитат історичних наук провела лекцію “Крим і середньоземноморська цивілізація”. Це детально про депортацію кримських татар, що нині визнано в світі як геноцид проти народу.

26.02

Відбулося культурологічне свято #Масниця, символом чого є млинець як Сонце. Присутні дізналися, хто такий Колодій; як ведеться тещі й зятеві в тиждень Масниці; і як поводитися в Прощену неділю. Закликали Весну піснями, традиційними веснянками й гаївками, які виконав гурт Різнобарв’я.

28.02

Відбулася зустріч із головним редактором газети “Культура і життя” Євгеном Букетом.

29.02

Відбулася презентація книжки Тетяни Шептицької “П’яні персики”.

Групою підтримки в поетеси, журналістки, науковиці, філологині й громадської діячки Тетяни Шептицької були письменник Сергій Пантюк і музикант Ігор Двигало, який виконав пісні на слова трьох присутніх поетів (окрім згаданих, іще ‑ Тетяни Яровициної).

Бібліотека ім. М.Реріха

25.02

До Бібліотеки завітала Світлана КасьяненкоSvetlana Kasyanenko! Дитяча письменниця, поет-пісняр, автор 150 пісенних творів, які вона щедро подарувала Україні, виконавиця власних творів, член «Асоціації українських письменників», член «Асоціації Діячів Естрадного Мистецтва України», журналіст «Емігрантського радіо», волонтер і автор пісень народжених війною. Вона провела урок із учнями 3-в класу спеціалізованої школи №149. Сюрпризом для Світлани Касьяненко стало виконання дитячою аудиторією її твору «Пісенька про пісеньку». «Пісня ‑ восьме диво Світу!» ‑ головний месидж пісні, яку сьогодні співали!

26.02

Відбулася зустріч сучасного дитячого письменника Сашка Дерманського та учнів 2-в класу спеціалізованої школи №149

27.02

А ось Казковий фотозвіт з казкової зустрічі з Казкаркою Джині! з учнями 3-а і 3-б класу Спеціалізована школа 149 м.Києва. Вони створили Мапу Щастя! Це дуже просто, коли читаєш книжки таких письменників, як Evgenia Pirog!

Бібліотека «Солом’янська»

25.02

Відбулася зустріч із поетом Сашком Обрієм. Український патріот і громадський діяч разом із учнями старшої школи №115 намагався дати відповідь на такі питання як: «З чого починається Україна? З чого починається повага до рідної мови?».

28.02

Хто,ці герої? І з чого починається історія Майдану? Історія лютого 2014 року, що понині турбує наші душі. Історія, яку ми українці повинні зберегти для наших нащадків. Саме тому понад 40 активістів, які на власні очі бачили ці події, власноруч створили музей Революція Гідності. Представники музею завітали до бібліотеки “Солом’янська” на зустріч з учнями 9 класу школи №7.

Бібліотека ім. Новікова-Прибоя

26.02

В рамках творчого проекту “Літературна територія України” в бібліотеці відбулася творча зустріч з письменницею з Івано-Франківська ‑ Ольгою Деркачовою.

28.02

Зустріч школярів СШ №64 із письменницею та експерткою з підліткового читання Оленою Рижко відбулася в бібліотеці в рамках творчого проекту “Літературна територія України”.

 

 

Бібілотека ім. Лермонтова

29.02

У парку “Відрадний” проходить свято Масляної. У програмі заходу спортивні ігри, святковий концерт, ярмарок, шашлики і, ‑ головне для кожного ‑ чудовий настрій!

Бібліотека ім. Гончара

25.02

Наші друзі, майстри декоративно-прикладного мистецтва Надія Самикіна та Юрій Бєлан провели майстер-клас з алмазної техніки, вишивання бісером, створення виробів за допомогою пайєток.

26.02

«Кримський спротив: могутні масиви народного духу і сили». Документально-патріотичний код кримськотатарського народу. Щоб привернути увагу до Дня спротиву, бібліотекарі акцентували увагу юнацтва на документи і книги про Крим та мужніх людей, які борються проти російської агресії.

Бібліотека ім. Довженка

25.02

Бібліотеки Солом’янки продовжують низку заходів з нагоди 149-річчя від дня народження однієї з найвидатніших письменниць України Лесі Українки. Просвітницький захід у бібліотеці відвідали вихованці дитячого садка №687.

Бібліотека «Преображенська»

25.02

З метою вшанування пам’яті та відзначення 149-річниці від Дня народження Лесі Українки учні молодших класів школи № 43 та бібліотека провели спільний захід.

28.02

На Масляну обов’язковою традицією були походи в гості. В це свято не можна було сидіти вдома, ігноруючи спільні гуляння. Тож бібліотекарі запросили до себе учнів 2-го класу школи № 43. Для них ми підготували розважальну програму, в якій намагалися відтворити обряди наших предків.

Бібліотека №13

25.02

У бібліотеці відбулося чудове, веселе, з гумором літературне свято для дітей. На зустріч з школярами 4А школи 174 завітала тендітна чарівна жінка, письменниця, авторка і виконавиця пісень, бібліотекарка з дитячої бібліотеки, мрійниця і мандрівниця Валентина Захабура.

Бібліотека ім. В.Нестайка

27.02

Масляна – одне з найулюбленіших народних свят, яке символізує проводи зими і радісне очікування весни. Бібліотека в партнерстві з Національним музеєм народної архітектури та побуту України організувала фольклорне свято, на яке завітали старший науковий співробітник НДВ “Народного мистецтва та фольклору” музею Мирослава Татарчук та дизайнер, графік, живописець і скульптор Кий Данилейко.

Бібліотека ім. І.Світличного

25.02

До старшокласників гімназії №178 завітала цікава людина, справжня свідома громадянка України ‑ Тетяна Лавинюкова. Тетяна Григорівна розповіла присутнім, як виникла і реалізувалася ідея створення і видання збірки “Поетична енциклопедія. Герої Майдану”. У цій збірці короткі дані про кожного загиблого Героя Майдану та поезія-присвята.

Бібліотека ім. І.Багряного

27.02

Олена Рижко якраз і є тією авторкою, творчість якої допомагає дітям дорослішати, краще зрозуміти самих себе та оточуючих. Події, описані в її творах могли б трапитись з будь ким з тих старшокласників, що прийшли на зустріч з письменницею. Ситуації, в які потрапляють герої книжок Олени Рижко не надумані, а реальні. Тому довіра до написаного дуже велика.

Бібліотека ім. Донченка

25.02

Бібліотекар провела народознавчу годину для учнів 6-А класу, з якої діти дізналися історію виникнення свята та народні звичаї його святкування, почули жарти та прислів’я про Масляну.

27.02

Сьогодні для учнів 6-го класу ліцею КПІ пройшла інформаційна година, на якій бібліотекар ознайомила дітей з постаттю Івана Самойловича ‑ українського гетьмана, який об’єднав Лівобережну і Правобережну Україну, його життєвим шляхом, політичною кар’єрою, при якому Київська митрополія була підпорядкована Московській патріархії ‑ подією, вплив якої досить сильно відчутний і зараз.

Бібліотека на Шулявці №15

01.03

У Всесвітній день котів добірка в книжках цікавих фактів про цих чотирилапих друзів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *