Презентація збірки «П’яні персики» Тетяни Шептицької

29 лютого, у винятковий день, який трапляється раз на чотири роки, у Центральній бібліотеці Солом’янки відбулася презентація другої книжки Тетяни Шептицької «П’яні персики». Було цікаво, емоційно, позитивно, так, що кілька годин зустрічі із серії #Літературник_вихідного_дня минули, як мить.

Під час вечора пані Тетяна озвучила власні вірші, поділилася цікавими історіями їхнього народження, розповіла, власне, і про саму книжку та про її загадкову назву – «П’яні персики». Відтепер і в Бібліотеці на Освіти є таке диво. Книжка дуже різнопланова, має чотири розділи: «Кінцесвіття» (громадянська лірика); «Крутовир’я» – (урбаністична поезія як данина місту); «Розкошування» – інтимна лірика та «Чужовир’я» (переклади з польської).

Гості зустрічі несподівано для себе виявилися залученими до спілкування, адже, здавалося, подумки і вголос говорили про усе на світі: від 6-річної волонтерської праці на безкоштовних курсах української мови до роботи з важким українським спадком у Національному історико-меморіальному заповіднику, від дитинства у лісі й до подружнього життя у місті. І це все в контексті написання конкретних текстів. А завершили зустріч захопливими розповідями про спільну любов до грибозбирання і віртуальне життя у групі «Руки заГРИБущі».

Можна сміливо зазначити три основні причини вдалої зустрічі.

Насамперед, це авторський стиль Шептицької – оригінальна настроєво-філософська поезія, написана верлібром та традиційна, римована. Крім книжки «П’яні персики» (2019), у доробку авторки є поетична збірка «Окрайцем неба» (2014), 4 монографії та понад 70 наукових і науково-популярних статей. Адже Тетяна Шептицька крім того що поетка, ще й журналістка, громадська діячка, кандидат філологічних наук, педагог, ведуча «Радіо Промінь», викладачка й координаторка «Безкоштовних курсів української мови», а із серпня 2015 р. – заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили»!

По-друге, чудове володіння аудиторією, з огляду на багатий професіональний досвід.

По-третє, творчі друзі, які склали потужну групу підтримки:Сергій Пантюк – редактор книжки, видавець, журналіст, організатор Всеукраїнського поетичного марафону «Віршень» та багатьох інших проєктів, а на дозвіллі – затятий грибар і чоловік Тетяни; та Ігор Двигало –музикант, автор і виконавець пісень на тексти українських поетів,засновник гурту «Перебендя»,координатор проєктів, конкурсів та фестивалів «Ше.Пісня», «Ше.fest», «Знай наших».

Дякуємо пані Тетяні Шептицькій за рецепти щастя і п’яних персиків, Сергію Пантюку – за харизматичне представлення поетичних творів авторки та її перекладів з польської (Шептицька ще й перекладачка), Ігорю Двигалу – за виконання пісень про наше місто на слова Тетяни Шептицької, Сергія Пантюка та Тетяни Яровициної.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *