Зустріч молоді Солом’янки ізШевченколюбом Михайлом Орлюком – ЦРБ імені Достоєвського

10.03.2020

10 березня у Центральній бібліотеці Солом’янки відбулася зустріч студентів Київського електромеханічного коледжу із Михайлом Орлюком, народним декламатором, актором Героїчного театру «Пам’ять», членом оргкомітету Міжнародного проекту-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», членом Громадської наглядової Ради при Київській обласній державній адміністрації, педагогом, кандидатом технічних наук, а найголовніше – людиною, яка щиро переймається патріотичним вихованням української молоді.

На свій особливий манер, несподівано яскраво та емоційно 77-річний пан Михайло спростовував заштампований, забронзовілий образ Тараса Шевченка, нав’язаний українцям ще з часів радянської пропаганди. «Шевченко завжди сучасний, не нудний, глибокий і цікавий, не прочитаний багатьма, тому для багатьох незбагненний»,– спираючись на слова Олександри Сербенської, переконував студентів пан Михайло і підкріплював свої розповіді й переконання харизматичним виконанням творів поета. «У «Кобзарі» Шевченка закодовано сутність українського народу. Ви ж розумні, молоді, у вас усе попереду, розкодовуйте!» − підкреслював гість.

З усього видно, що ця людина росте із землі, відчуває її потреби та промовляє до нас її словами. Чоловік опікується щорічними поїздками переможців Міжнародного проєкту-конкурсу до Канева, на вершину духу українського народу – Тарасову Гору, та малу батьківщину Тараса, дбає, аби якнайбільше молодих людей відчуло свою причетність. Зазначимо, що у проєкті-конкурсі «Тарас Шевченко єднає народи» за 4 роки взяло участь понад 50 країн світу, а Шевченко звучав у перекладі 54-ма мовами світу.

Під час зустрічі було зроблено акцент і на тому, як світова спільнота цінує Тараса Шевченка: українському генію по всьому світу зведено майже 1,5 тисячі пам’ятників (до речі, друга постать після Будди за кількістю пам’ятників, і перша – серед поетів), його твори перекладено близько 150 мовами світу, а до дня його народження по всьому світу відбуваються флешмоби і конкурси читців, адже наш українській світоч вже давно належить усьому людству.

Крім творів Шевченка пан Михайло читав уривки із творів Симоненка, Тичини, Сосюри, пересипаючи їх  цікавими життєвими оповідками, з висоти свого життєвого досвіду застерігаючи молодь від речей, які завжди губили українців і позбавляли їх пильності і тверезості.

Історія свого часу спитає і з молоді, як і завжди питала з кожного покоління. Улюблена фраза пана Орлюка: «У нас роботи на триста років», – тож, свідомий цього, сивочолий чоловік веде активний спосіб життя, займається бджільництвом, лежить на гвіздках, ходить по склу і робить багато речей, які багатьом з нас не під силу.

Бо всім відомо: якщо когось чогось і научати, то лише власним прикладом!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *