#Бібліотека_онлайн

Маємо гарні новини для наших читачів: поки триває карантин, зустрічі з улюбленими письменниками й поетами Бібліотеки Солом’янки проводимо онлайн! Взаємна підтримка і взаємне збагачення украй потрібні сьогодні і митцям, і читачам. Слово гуртує, розбиває стіни і перепони, налаштовує на позитивний лад і позбавляє страхів. Публікації розміщуються на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки www.facebook.com/zbs.solomyanska .

26.03 – Оксана Кротюк:
26 березня у Бібліотеці на Освіти, 14а у форматі відеозвернення відбулася запланована на цей день зустріч із дитячою письменницею, редакторкою журналу «Малятко» Оксаною Кротюк. Бібліотека не один рік передплачує «Малятко», має дитячі книжки авторки, написані для школяриків, дошколяриків та для читання дорослими дітям «Михлик їде на море», «Прилетіла пташечка: традиційні свята народного календаря», «Купці, купці, гусочко! : забавлянки, масажики, ігри», «Абетка», «От би мені коника!», «В зоопарку: віршик-гра», «Чорне море й синій кит», «Веселі єноти», «Неслухняне левеня: вірші». У відео письменниця говорить про бібліотеки і запитує: «Чи є причини не читати?»
https://youtu.be/F4M4Mw3f5HU

28.03 – Тетяна Белімова:
28 березня відбулася онлайн-зустріч із письменницею Тетяною Белімовою. Говорили про плюси і мінуси карантину, про те, як важливо вижити і не зламатися через скрутні обставини. На підтвердження того пані Тетяна читала щемливу новелу про історію народження пісні «I Will Survive» (1978), яку відзначено статуеткою Grammy, і про непросту долю її авторки, чорношкірої співачки Глорії Гейнор, для якої особиста трагедія обернулася на тріумф. Прочитана історія міститься у книзі про те, як вижити – «I Will Survive», колективній праці сучасних українських письменників (2016). А ще, як і обіцяв анонс, звучав уривок з «Трояндового джему» про те, якими важливими для нас є родинні традиції, таємниці та рецепти. А щоб нам було зовсім затишно, авторка провела зустріч у форматі онлайн-чаювання.
https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/1908262552651600/

29.03 – Анна Багряна
29 березня відбулася зустріч із українською літераторкою, поетесою, перекладачкою та драматургом Анною Багряною, яка нині мешкає у сонячній Болгарії (м. Софія). Однак про Україну пані Аня не забуває – пише твори українською для дорослих і дітей та багато перекладає з польської, болгарської, македонської та російської мов. На її творчому рахунку 12 збірок поезії, 15 книжок прози, 27 книжок перекладів, які відзначено багатьма літературними відзнаками, 3 збірників п’єс та лібрето, за якими поставлено 6 вистав в українських та зарубіжних театрах. Твори Анни Багряної перекладені понад 15-ма мовами. Сьогодні пані Анна згадувала про Київ, про рідну Солом’янку, а головне – прочитала свій новий твір для молодших школяриків «Домашнє завдання», про те як хлопчик спочатку не хотів, а потім зажадав познайомитися зі своїм однолітком Тарасом Шевченком!

30.03. Вебінар Злати Біневич «ReСтарт: Don’t Panic!»
В умовах карантину третій, березневий семінар «ReСтарт: Don’t Panic!» відбувся у вигляді вебінару. Під час вебінару тренерка Злата Біневич розповіла, як адаптуватися до карантинного життя, не панікувати і лишатися при здоровому глузді, доброму гуморі та доброму здоров’ї, поділилася настановами та прийомами, як працювати із власними страхами, які зазвичай не є 100% адекватними реальному стану речей, а також про те, як розпізнавати тривоги і паніку, і як нейтралізувати їх, про те, що треба активізувати свої зусилля у побудові плану »Б» та плану »В», яких вимагає від нас сьогодення. Психолог поділилася власними секретами адаптації, порадами про те, чим краще займатися на карантині, який режим дня бажаний. Також у ході семінару пані Злата відповідала на поставлені запитання.
Через пандемію безліч людей у світі розхитані, розгублені та потребують психологічної допомоги. Завдяки спільним зусиллям, організовуючи разом із фахівцями різноманітні вебінари та консультації, бібліотеки допомагають своїм читачам, а також усім тим, хто потребує розради, протистояти паніці й розгубленості. Онлайнові зустрічі гуртують, піднімають бойовий дух та підтримують віру у завтрашній день, у якому все буде добре.
Фрагменти запису можна переглянути тут:  частина 1-шачастина 2-га.

31.03. Голосні читання «Ой, лише…» з дитячою письменницею Валентиною Захабурою
31 березня, у рамках Тижня дитячого читання, на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайнова зустріч із дитячою письменницею, авторкою трилогії «Ой, Лише, або З чим їдять вундеркіндів», «Ой, Лише, або Як потрапити в халепу», «Ой, Лише, або Як приборкати батьків», книжки 2019 року для підлітків «Лепрекони» (за версією «BaraBooka. Простір української дитячої книги»), а також виконавицею пісень, бібліотекаркою, мрійницею і мандрівницею Валентиною Захабурою! Авторка, яка сама є мамою, донькою та із задоволенням працює з дітьми у дитячій бібліотеці № 9 Шевченківського району, сміливо пише і голосно говорить про те, що можна й треба… приборкувати батьків! Досвід чималий, тем – хоч відбавляй… Тож і одна за одною народжуються книжки для цільової аудиторії – дітей, які підростають. А Валентина їх залюбки озвучує!
https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/219061859366810/

01.04. Справжній подарунок на перше квітня – усмішки від Віталія Іващенка
Ще у березні Центральна бібліотека Солом’янки приготувала подарунок своїм читачам до Дня сміху. А що може бути кращим першого квітня? Авжеж, блискучі усмішки від знаного українського поета, улюбленця жінок і студентів Віталія Іващенка! Маленькі чотиривірші про стосунки чоловік і жінок – це миттєвий вибух сміху, бо у кожному з них – лаконічна вичерпність. Далі – лише справа фантазії. Вашій увазі фрагмент відеозапису з творчого вечора «Ода Жінці», що відбувся у Центральній бібліотеці Солом’янки на Освіти,14а 5 березня 2020 року. Рятуймося щирим українським дотепом, зігріваймося сміхом! Коли, як не сьогодні?
https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/505935410283215/

Більше про зустрічі з авторами на нашому блозі «ПРОчитання&Бібліотека»: http://library1-info.blogspot.com/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *