#Бібліотека_онлайн: зустрічі тижня 20.04 – 26.04

Другий місяць бібліотеки Солом’янки дотримуються карантину, продовжуючи звичну діяльність в режимі онлайн, зокрема завдяки щоденним ефірам. Бібліотечний тиждень 20.04-26.04 подарував багато цінної інформації під час зустрічей з літераторами, психологами, коучами та фахівцями з права.

20.04.2020 Тренінг Злати Біневич «ReСтарт: профорієнтація для підлітків та їхніх родин»
Тиждень було розпочато профорієнтаційним онлайн-тренінгом для підлітків та їхніх батьків, які стоять перед життєво важливим вибором – куди вступати після школи, а також для дорослих, які вже мають певний фаховий досвід, проте націлені на зміну роду своєї діяльності. Поки більшість із нас перебуває поряд зі своїми родинами, і можна більше часу присвятити майбутньому наших дітей, ми традиційно звернулися до порад практикуючого психолога, тренера, коуча, засновниці української тренінгової агенції «ProTrainings» Злати Біневич. Ситуація в країні цьогоріч непевна, але розбиратися у своїх бажаннях і вибудовувати стратегію здобуття освіти варто, поза всяким сумнівом!
Із тренінгу слухачі зрозуміли, що більшість дорослих потерпають через власні стереотипи, оскільки ті часто орієнтовані на вчорашній день, дають негативні установки, які виснажують батьків та травмують молоде покоління. Тим часом майбутнє кидає дітям виклики, не підвладні нашому досвіду. Запит на професії варіюється, вимоги до освіти теж, а розуміння «як треба» – і поготів. Тож, дослухаючись до мудрих порад тренера та ставлячи запитання, які найбільше хвилюють батьків, учасники тренінгу руйнували морально застарілі фахові стереотипи XX ст.: «раз і на все життя», «цей фах не престижний», «невступ до ВНЗ – це поразка» та вчилися більше довіряти вибору дітей, ба навіть давати їм можливість помилятися. Адже, як свідчить досвід окремих іноземних країн, взяти після школи передих на рік та попрацювати без освіти цілком реально та корисно, головне – відчувати при цьому розуміння та підтримку рідних.
Запис ефіру: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/1513901578785709/

21.04.2020 Третій вебінар Правового квітня: «Карантин. Правовий вимір»
Робота з правоосвіти населення триває. Третій вебінар Правового квітня за традицією провів пан Сергій Бреус, директор Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Цього разу йшлося про порядок оскарження заочного судового рішення та судового наказу.
Пильну увагу глядачів було привернуто також до дистанційних послуг, які надаються державними органами, та означено умови та терміни, у які можна ними скористатися. Також під час вебінару кожен охочий міг поставити фахівцю свої запитання.
Додатково отримали:
телефон Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: 044 593 9760 та низку важливих лінків на веб-ресурси, якими можна скористатися під час карантину та поза ним:
Кабінет електронних сервісів Мін’юсту:
https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1
Єдиний реєстр боржників:
https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
Стан розгляду судових справ:
https://court.gov.ua/fair/
Портал електронних послуг Пенсійного фонду України:
https://portal.pfu.gov.ua/?fbclid=IwAR1ma2Yvq6hW7MyWjsnaGT7A36vc9Mq15hAJVt4gjhc9pKINJBG0tGVNYJQps://portal.pfu.gov.ua/?fbclid=IwAR1ma2Yvq6hW7MyWjsnaGT7A36vc9Mq15hAJVt4gjhc9pKINJBG0tGVNYJQ
Запис вебінару: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/266929291136051/

21.04.2020 Онлайн-вечір із Олександрою Яворівською. Про видатних українців Террі Савчука, Соню Делоне та Катерину Білокур
21 квітня відбулася друга онлайн-розмова із журналісткою та письменницею Олександрою Яворівською, яка поділилася мрією – відкрити для юнацтва світ видатних українців, доступною мовою розповісти йому про Українців – непересічних особистостей, людей світової слави, та продовжила читання власних творів, які звучали у попередньому етері. За другим разом глядачі глибше розкрили сутність Террі Савчука, ба навіть фізично відчули біль від влучання хокейної шайби у незахищене обличчя, адже було прочитано ще один уривок з книжки «Юкі: Людина 400 шрамів». Дізналися про мрії авторки написати про Івана Виговського, Ярослава Мудрого та його дочок, династію Семеренок та Соню Делоне. А наостанок спробували разом із юною Катрею Білокур вступити до художнього технікуму в Миргороді, проте невдало, адже за плечима немає шкільної освіти. Ну й що з того, все одно талант дівчини з українського села Богданівка малювати квіти став всесвітньо відомим! Як і попереднього разу, етер був насиченим, багатим на запитання глядачів і натхненні відповіді нашої гості.
Запис ефіру: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/277804779921429/

22.04.2020 Авторські секрети чемності від Уляни Письменної
22 квітня відбулася онлайн-зустріч із дитячою письменницею Уляною Письменною. Розпочала авторка зустріч із маленькими глядачами мотиваційними порадами та перевагами буття на карантині. Приміром, якщо бути уважними, то у звичайному київському дворі можна побачити аж 17 видів птахів! А ще нині – час навчитися турботі про рідних та створювати щось креативне. Уляна також розповіла про найбільшу і найменшу книжку світу, про те як по-різному художники ілюструють книжки і про те, як приємно піклуватися про інших. А ще авторка оголосила розіграш своєї віршованої книжки для дітей «Хто такі чемнята і нечеми?», яку читала наприкінці етеру (умови конкурсу – у відео!). Від себе можемо додати, що розігрується книжка не проста, а із секретами чемності і міцної дружби, які повідав авторці рідний дідусь – капітан корабля! А ми усі, за словами пані Уляни, зараз – немов одна команда корабля, що опинився серед шторму, тож маємо бути чуйними одне до одного та вчасно приходити на допомогу. Цікава та повчальна книжка, що допомагає дитині усвідомити власні емоції, обов’язково стане у пригоді при вихованні діток!
Запис ефіру: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/222007745564074/

22.04.2020 Чи буде нам що читати після карантину? Онлайн-розмова з видавцем Ігорем Степуріним
Про роль читання у різних верствах суспільства, про безперервність ланцюжка «видавець-бібліотекар-читач», про втілені у життя новітні проєкти з «омолодження» та осучаснення бібліотек, про ситуацію у видавничій справі в умовах пандемії та про те, чи буде нам що читати після карантину, – компетентно, фахово розповів пан Ігор Степурін, засновник Книжкового клубу Верховної Ради, голова благодійного фонду «Бібліотечна країна», видавець, засновник видавництва «Саміт-Книга», представник Української Асоціації Видавців та Книгорозповсюджувачів, член правління Українська бібліотечна асоціація. Також пан Ігор поділився своїми книжковими уподобаннями та майбутніми планами. Зустріч відбувалася за гарячого діалогу книголюбів, бібліотекарів Солом’янки, та людей, які творять книжковий простір України. Головне – у скруті й поза нею – бути разом. Годинний етер виявився замалим для тієї кількості запитань, що була поставлена видавцеві. З усього видно, що українці чекають повернення до звичного режиму читання.
Запис ефіру: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/248387123212582/

24.04.2020 Співана поезія та авторська пісня від Ігоря Якубовського
Обідньої пори 24 квітня знаний композитор та виконавець, учасник пісенного дуету «Простір музики» Ігор Якубовський подарував бібліотекам Солом’янки сольний концерт! Дійство розпочалася позитивними піснями «Поділ землі» та «Нехай і холод, і вітер» на слова відомих поетів Фрідріха Шиллера та Роберта Бернса у перекладі Миколи Лукаша, потім прозвучала пісня Щербатого Стаса «Глобус України», а надалі лунала низка пісень на слова Леоніда Кисельова, Ліни Костенко, Ростислава Родишевського, Володимира Підпалого та інших відомих українських поетів. А поміж тим говорили і про несправджені через карантин творчі плани, і про майбутні сміливі задуми, і про Мову, яку підносить до неба та розносить світами українська пісня, і про духовне прозріння та самоусвідомлення. Багатьом слухачам надзвичайно запала в душу пісня «Рідна мово, зелена діброво!» на слова Петра Перебийноса. Годинна пісенно-поетична розмова подарувала натхнення та чисту радість єдності душ.
Запис ефіру: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/672965770183362

25.04.2020 Вебінар Вікторії Дівоньки «Комунікація: як з користю для себе вилаштовувати комунікації»
Вже за традицією, у рамках Дискусійного Клубу на Освіти 14 а, суботнього дня 25 квітня відбувся вебінар за участі тренера з персональної ефективності Освітнього хабу міста Києва Вікторії Дівоньки «Комунікація: як з користю для себе вилаштовувати комунікації». Під час вебінару учасники активно працювали над собою: з’ясовували, чим є, власне, комунікація; які види комунікації існують; як ми розуміємо мету спілкування та якісний зворотній зв’язок; що таке емпатія і як вона допомагає силі переконання; що таке токсична комунікація і токсичні люди, і чи доцільно вибудовувати особистісні бар’єри. Півторагодинний тренінг був справжнім інтерактивом: ставили собі безліч питань, тестували власні комунікативні навички, дізнавалися про практичні методи ефективної взаємодії, збагачували знання досвідом інших країн, – отже, стали на крок ближчими до досконалого спілкування. Наступна зустріч із тренеркою на тему: «Де знайти час на читання?» відбудеться в наступну суботу 2 травня.
Запис вебінару: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/2578859532380792/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *