Як бібліотекарі творять культуру

Сучасна бібліотека – це місце інновацій, креативу, яке сприяє культурній активності сучасних людей.
Так, Центральна районна бібліотека імені Ф. Достоєвського ЦБС Солом’янського району взяла участь, пройшла конкурсний відбір серед публічних бібліотек України та Білорусі на участь у проєкті «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги» та стала учасницею проєкту, що реалізується ВГО Українська бібліотечна асоціація, за підтримки Європейського Союзу (програма Дім Європи House of Europe). Партнери проєкту: Публічні бібліотеки м. Орхус (Данія) та Білоруська бібліотечна асоціація.
Основна мета проєкту, який триватиме з березня по грудень 2020 р., – навчити бібліотекарів з України та Білорусі створювати інноваційні бібліотечні послуги, які розвиватимуть культурні та творчі індустрії цих країн, з використанням спеціальної методології «Дизайн-мислення для бібліотек». Ця методологія була розроблена Публічною бібліотекою м. Чикаго (США) та Публічними бібліотеками м. Орхуса (Данія) за підтримки Фонду Білла та Мелінди Гейтс.
За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробить та впровадить у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій та презентує її на ХІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі.

Організатори проєкту вже 23 квітня провели першу установчу зустріч в режимі онлайн, де були проговорені організаційні питання. Представниця ЦРБ імені Ф. Достоєвського Марія Шеремет спільно із іншими учасниками, котрі перемогли в конкурсі, познайомилися з командою проєкту та почали готуватися до навчальних тренінгів, які відбудуться найближчим часом за участю датських та українських тренерів.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *