Про Онлайн-зустрічі

28.04 о 12.00
Тиждень онлайн-зустрічей розпочався новою темою для Бібліотек Солом’янки і модною нині в світі – «Здоровий спосіб життя». Про це спілкувалися «наживо» на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки з лікарями Отто Стойкою та Іриною Цісар. Говорили про «Здорове харчування в ХХІ столітті». Учасники онлайн-зустрічі почули про основні принципи раціону людини – «тарілку здоров’я»: про 4 основні продукти, скільки разів треба їсти на день, які напої важливі, про користь квашених овочів, про заморожені ягоди, про морепродукти, оливкову олію, дикорослі трави, БАДи, природні вітаміни, які забезпечують нам імунітет, особливо під час Карантину. Словом, як харчуватися так, щоб не відкладався жир. Навіть про інтимну тему – як правильно сидіти на унітазі. (!?) Але найголовніше Доктор Отто й Ірина Цісар наголосили, які книжки про харчування треба прочитати кожному, хто не байдужий до власного здоров’я. Наступні зустрічі з цими лікарями в онлайн будуть про: «Здоровий сон», «Рухова активність», «Як кинути курити», «Режим дня та відпочинку».
Запис етеру:
https://www.facebook.com/groups/1822798014679693/?source_id=859168227559122

28.04. о 15.00
Відбувся вчергове Правовий семінар із Сергієм Бреусом(Serhiy Breus), директором Правобережного київського місцевого центру з надання БПД. Під час безоплатної онлайн-юридичної консультації торкнулися питань альтернативи «Права на самозахист» і врегулювання спорів. Правник проконсультував: як складати позивні заяви, що таке «Третейський суд» і «Нотаріальне свідчення». Під час зустрічі головний месенджер Сергія Бреуса звучав як: «Україна буде сильною тоді, коли кожен!!! українець буде знати і дотримуватись правових норм життя», а працівники Центру БПД, колеги Сергія Бреуса, завжди на зв’язку й готові безоплатно!!! консультувати. Наостанок, був розіграний подарунок для кмітливих – оберіг-ланцюжок.
Запис етеру:
https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/2932266753529174/

28.04. 0 19.00
Відбулася #наживо зустріч із генеральним директором і основним власником видавництва «Фоліо» Олександром Красовицьким.
На думку видавця, зараз ситуація з на книжковому ринку, як на ринку нафтовому. Пан Олександр красномовно повідав, що відбувається у видавничій сфері й книгорозповсюдженні, а також, на що сподіватися учасникам ринкових відносин – видавець-книгарні-споживач.
«Бачимо, що нині «Книгарня «Є» знижує ціни на книжки. Дефляція не системна, а короткочасна. Але після відкриття книгарень, почнеться конкуренція між книгарнями, які торгують паперовими книжками й інтернет-книгарнями (які працюють зі знижками), а програє видавець. У цій ситуації потрібна допомога від держави: дотації для врегулювання цін, адже клієнт звикне до знижок. Звідси ситуація конкуренції. Видавці будуть змушені знижувати наклади, якщо не зупинити знижки. Малі видавництва не виживуть». (За офіційною інформацією, видавництво «Фонтан казок» змушене закритися.) Видавець детально розповів про 30-річну роботу видавництва «Фоліо», про виклики, виживання, авторів і плани на майбутнє. Пан Олександр каже, що виходити з карантину все-таки краще наприкінці травня.
Запис етеру:
https://www.facebook.com/AleksandrKrasovytskyy/videos/3219957381357136/UzpfSTE2NjcyOTc5Mzc3Mjc3OTo5MDg5NjU3MzYyMTU4NDQ/?epa=SEARCH_BOX

29.04 о 15.00
Відбулася презентація нової книжки «Візьми мої крила» поетеси Лілії Батюк-Нечипоренко. Чому електронна версія? Бо Карантин, а паперову авторка обіцяє за півроку. Це вже четверта книжка пані Лілії. За освітою письменниця вчитель історії й економіст, але захоплюється психологією, навіть має сертифікат коуча. Поетеса зізналася, що вона «реалістка» 50х50. За гороскопом Діва, пише поезію, щоб зрозуміти краще себе й психологію іншої людини. Часом перечитує казки про Попелюшку і Дюймовочку. Її поезія з позитивними образами. Обов’язковим ритуалом зустрічі з письменником є читання автором власних творів. Це медитація. Послухайте:
Запис етеру:
https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/2979124952143649/?epa=SEARCH_BOX

«Абрикоси Донбасу» тільки в бібліотеках

30 квітня традиційно о 15.00, але під звуки київського дощу онлайн звучали «Абрикоси Донбасу». Так відбулася довгоочікувана зустріч з письменницею Любов’ю Якимчук, твори якої є в Бібліотеках Солом’янки. Авторка поетичної збірки «Абрикоси Донбасу» родом з Луганщини, зараз мешкає в Києві. Вона лауреатка міжнародних і вітчизняних літературних премій. Пише вірші і прозу, що перекладалося англійською, німецькою, польською, шведською, французькою, російською, естонською, івритом та азербайджанською мовами.
За словами Любові Якимчук, збірку «Абрикоси Донбасу» (Видавництво Старого Лева) нині ніде не можна купити, бо наклад книжки в 3000 примірників давно розійшовся. Адже письменниця побувала з презентаціями більше ніж у 20 містах України та закордоном.
Епіграф до книжки звучить так: «Там, де не ростуть абрикоси – починається Росія». Такий собі абрикосовий кордон. Ці слова-маркер написані пані Любою до війни. «Абрикоси Донбасу» автобіографічна документальна збірка віршів, хоча письменниця зізнається, що тексти конкурують з реальністю, яка набагато жорстокіша на Донбасі. «На жаль, література безсила перед реальністю», каже вона.
Слухачі почули авторські тексти «як я вбила», «розкладання» та інші. Любов Якимчук відповіла на запитання про вплив теоретика українського футуризму Михайля Семенка на її творчий почерк, про фестиваль «Метро до Кибинець». Розповіла про кумедні випадки за кордоном через її ім’я… Приміром, із Польщі письменниці надійшло запрошення на «пан Любов». А ще в книжці авторки є сторінка з чеком зі «Сільпо», але то таки вірші! Адже Образи у світ поетки приходять особливим, нею побаченим, шляхом. Наостанок, учасники онлайн-зустрічі почули й інтимну лірику Любові Якимчук. І то варто чути…

Запис етеру:
https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/2912351425550433/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *