Перед послабленням Карантину – з 4 по 10 травня

Тиждень перед послабленням Карантину (з 11 травня) для бібліотекарів Солом’янки був не менш насичений подіями ніж попередні тижні. Традиційними були юридичні консультації, майстер-класи, онлайн-зустрічі з лікарями й митцями. Не обійшли увагою в бібліотеках і державні свята – День примирення і День Матері. Як це було, читайте далі:

04.05 о 15.00

Що буде після Карантину?

Відбулася онлайн-зустріч з українським письменником-фантастом і журналістом Яном Валетовим. Ян Михайлович народився в Дніпрі, де в 1986 році закінчив фізико-технічний факультет Дніпровського національного університету. Він був капітаном університетської команди КВН, а також членом Всесоюзного Клубу «Что? Где? Когда?». Саме Ян Валетов є одним із творців гри «Брейн-Рінг». Іще в радянські часи – від 1987‑почав займатися бізнесом. Його журналістська діяльність охоплює й теми політики. Свою публіцистику й статті на економічну тематику, зокрема в газеті «Бізнес», він оприлюднює під псевдонімом Борис Бітнер. Вважає «економіку ‑ квінтесенцією політики і навпаки», а методом об’єднання українців – спільне нещастя. Ян Валетов передбачив імперство Путіна та протистояння Росія-Грузія. Має ліберальні погляди й, чесно зізнався, що не радісно сприйняв Революцію Гідності. Художні твори письменник пише російською мовою у стилі трилера, але змінює жанри. Зустріч відбувалася в довірливому спілкуванні. Цікаво було слухати точку зору Яна Валетова на літературу, політику й самовдосконалення. То чи можуть українці об’єднатися навколо ідеї?І що буде після Карантину?

Слухайте етер:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/675480126366641/?epa=SEARCH_BOX

05.05 о 15.00

Чи правомірно обнулити борги?

Відбувся вчергове Правоосвітній семінар «Карантин: правовий вимір» від Сергія Бреуса(SerhiyBreus), директора Правобережного київського місцевого центру з надання БПД. Пан Сергій спонукав повернутися до попереднього правового семінару про чотири форми захисту прав людини. Запропонував згадати: що таке самозахист, як написати лист-претензію, про третейський суд, нотаріальний захист та про адміністративну й судову форми судочинства. І головною темою онлайн-зустрічі було про строки виконання судочинства під час Карантину й на період перебування на території військових дій. Тож, чи можливо зупинити судочинство і як обнулити борги, дізнаєтеся, переглянувши відео:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/163929095024334/?epa=SEARCH_BOX

5.05 о 19.00

Сон ‑ це повільний танець при енцефалограмі

Під час онлайн-зустрічі із подружжям лікарів Отто Стойкою та Іриною Цісар говорили про сон – найкращий еліксир природи ‑ і його відновлювальну силу. Чи правильно ми вкладаємося спати? Що заважає повноцінному сну? Коли виробляється мелатонін? Про наш внутрішній тайм менеджер? І чи можна знайти 25 годину у добі? Цінні лайфхаки щодо сну дізнаєтеся з цього відео:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/175448620349733/?epa=SEARCH_BOX

6.05. о 15.00

Закладки власноруч

Традиційно в середу відбувся авторський майстер-клас. Цього разу ‑ з в’язання закладки для книжки ‑«олівець»‑від Оксана Кальченко.

«Виготовлена своїми руками річ сприятиме активнішому заохоченню до читання, особливо, дітей», ‑наголошує майстриня.

Як навчитися в’язати закладки для книжок, дивіться тут:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/2541267829471146/?epa=SEARCH_BOX

7.05. о 15.00

Позитивна мелодія поезії

Четверговим гостем бібліотек Солом’янки став Дмитро Луняка, поет і перекладач ‑письменник-початківець. Він вивчає філологію в КНУ імені Тараса Шевченка. Захоплюється українською та світовою літературою, а ще подорожує ‑ бо це найкраща база для творів. Мріє стати фаховим літературознавцем. Цінує найбільше щирість, бо її хронічно не вистачає, намагається про це писати. Любить котів.

Це інформація до знайомства з Дмитром. Під час онлайну Дмитро Луняка читав свою громадянську й інтимну лірику, коментував її й відповідав на запитання слухачів етеру. Його поезія, читана чеканним голосом, інколи іронічна, самокритична і свіжа сучасним баченням світу. Поет, наостанок, прочитав вірші Гете у власному перекладі й побажав усім оптимізму й не заглиблення у карантинну сірість.

Детально слухайте етер:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/237415603986167/?epa=SEARCH_BOX

10.05 о 15.00

Материнська любов світить людині все життя

Мама ‑ найтепліше, найніжніше слово, яке ми цінуємо в нашому житті! 10 травня в онлайн форматі говорили разом із Ірен Роздобудько та Ігорем Жуком (IgorZhuk) саме про найріднішу для кожного – маму – і родинні стосунки.

Ірен Роздобудько, письменниця, ілюстраторка й сценаристка (родом з Донецька), майже всі книжки якої є в бібліотеках Солом’янки, під час зустрічі поділилася цікавими лайфхаками щодо використання вільного часу на Карантині. Дітям пані Ірена радить переписувати власноруч у зошит твори улюблених письменників. Так робила вона в дитинстві й тренувала літературний стиль. До речі, зізналася, що на Карантині знайшла залежі таких власних зошитів. І згадала, що любила Камю і «Маленького принца».

Також Ірен Роздобудько відповідала на запитання в етері про сценарії до фільмів, про переклади її книжок англійською, польською і навіть арабською.

Увесь час етеру пан Ігор Жук, український бард, поет-пісняр, театральний та кінодраматург (за освітою фізик зі Львівщини), чоловік Ірен Роздобудько – перемежовував розмову піснями під гітару. Звісно, пісні були про маму, сина. Це, направду, був родинний дует Сходу-Заходу. Отож, слухачі відчули затишок і тепло оселі митців, ніби побували вдома, у власної мами.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/686689448783034/?epa=SEARCH_BOX

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *