Тиждень захисту дітей – від 1 по 7 червня

Казкотерапія про безпеку

01.06. о 15.00 на сторінці @Публічні бібліотеки Солом’янки відбувся вебінар до Дня захисту дітей з тренером з персональної ефективності та комунікацій Вікторією Дівонькою. Тема вебінару: «ДИТЯЧА БЕЗПЕКА: як донести дитині зрозумілою мовою та які техніки можна використовувати в сімейному колі». Практикуючий психолог Вікторія Дівонька розповіла, що робити, коли батьки несвідомо формують у дитини страхи. Приміром, варто розтлумачити дітям про безпеку під час Карантину, а не залякувати їх і так наляканих з телевізора. Треба в ігровій формі навчити дитину безпечної поведінки, коли вона вдома чи на вулиці залишається наодинці. Знати, до яких служб телефонувати у разі небезпеки проникнення в дім чужих, у разі викрадення. Чи розмовляти з незнайомцями на вулиці, у соцмережах, по телефону? Є ризики для маленьких дітей визирати з вікна, бути необачними на балконі, гратися на дитячому майданчику, де трапляються викинуті шприци. Звісно, дитина має зайти в калюжу, щоб дізнатися про її глибину, але вона не має торкатися медичних предметів, а до її інтимних зон тіла також не можуть торкатися сторонні. Усе це має дитина почути від батьків, або родичів, яким довіряє. Також психолог пояснила, чому дитина має ходити в трусиках, а батьки не повинні оголюватися при дітях. І як правильно переходити вулицю школярам. Головне в цій науці, щоб не було заблоковано довіру дітей до розповідей дорослих та сформовано відповідальність за власні вчинки. Так виростають не тільки свідомі громадяни, а й впевнені й успішні дорослі. Наразі є різні телефонні програми контролю дітей, чи смарт-годинники для екстреного зв’язку з батьками. І щоб не втратити дорогоцінний час для порятунку малюка, важливо навчити дитину в разі небезпеки чітко повідомляти: «Що сталося?», «Де вона?» «Яка допомога потрібна». Вікторія Дівонька радить завжди застосовувати в навчанні – казкотерапію.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/1204607573236007/

Про алгоритм зупинки водія

02.06.о 13.00етер був присвячений правам і відповідальності на дорогах учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів і поліцейської патрульної служби. Перший вебінар для користувачів платформи @Публічні бібліотеки Солом’янки провів т.в.о. начальника Відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у місті Києві Сергій Безпальчук (SergiyBezpalchuk). Пан Сергій у патрульній поліції працює 5 років. І на його досвід, головним завданням дорожньої поліції є порозуміння і співпраця з населенням. Ця онлайн-консультація була присвячена Тижню захисту дітей, а також обговорили встановлення на дорогах Києва 20 відеокамер фіксації швидкості автівок. Як прокоментував поліцейський з почутого: «За 17 годин 1 червня було зафіксовано тисячі правопорушень». Тому говорили, про правочинність зупинки транспорту патрульною службою, про складання протоколів, про необхідні документи у водія машини. Також згадали і про пішоходів ‑ їхні права і обов’язки; про правила паркування, пересування містом новомодним електротранспортом і штрафи. Відповідаючи на запитання слухачів-глядачів етеру, пан Сергій зауважив про головне ‑ не перевищення швидкості у весняно-літній період (80 км/год у місті), про обов’язковість ввімкнення фар на трасі, а також про 10-денний термін оскарження «правопорушення» і про заохочення водіїв-батьків біля шкіл наліпками «Я уважний водій!». Наостанок, Сергій Безпальчук наголосив: «Щоб наше життя було безпечним, не варто нехтувати правилами дорожнього руху!».

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/722222428513805/

«Муніципальна няня» під час Карантину

02.06 о 15.00 традиційно відбувся правоосвітній онлайн-семінар із Сергієм Бреусом (SerhiyBreus). У рамках Тижня захисту дітей партнер Бібліотек Солом’янки юрист Сергій Бреус консультував у важливому для батьків питанні ‑ соціальні виплати при догляді за дітьми. Він повідав, що від 2019 року працює державна програма «Муніципальна няня», і як батьки можуть отримати компенсацію від держави (1779 грн.) за найм няні під час Карантину.Про умови цієї програми і які документи треба надавати в центри соціального захисту населення, щоб отримати таку допомогу від держави. Також правознавець наголосив, що програма «Муніципальна няня» є як підтримка держави фізичних осіб-підприємців – пенсіонерів.

Наостанок, Сергій Бреус проанонсував тему наступного онлайн-семінару – «Про запобіганню корупції на виробництві», а також нагадав, що система Центру безоплатної вторинної правової допомоги відновила роботу, і ведеться прийом за попереднім записом: 044 593 97 60, 073 593 97 60.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/1326660230863572/

Привид Еміля Золя

03.06 о 21.00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася таємнича містерія з нетиповим знайомством з життям і творчістю французького журналіста й письменника Емілем Золя для літературного релаксу, що влаштувала наша колега Ольга Ткаченко!!! Але для інтриги й збільшення бажання дізнатися про все на власні очі й вуха, ми не будемо переповідати нічого. Маєте самі переглянути етер:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/1718737284966676/

«Говоріть так, щоб підлітки вас чули,і слухайте так, щоб діти говорили вам»

04.06 о 19.00 на платформі @Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-зустріч на важливу тему: «Статева культура для підлітків» ‑ із Отто Стойкою, лікарем-методистом Київського міського центру громадського здоров’я, к.мед.н. та Іриною Цісар, психологом Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Лікарі-експерти акцентували увагу на тому, що статева культура – це складова здорового способу життя, і як правильно визначити ролі двох протилежностей під час дружби, закоханості, кохання. Говорили про три основні періоди зацікавлення дитиною питаннями сексуальної орієнтації. І що таке перший сексуальний досвід, і як дорослим про це розмовляти з підлітками. І чому без засудження треба ставитися до гормонального вибуху 12-річних хлопчиків. І як виховати у дівчаток критичне мислення і самоповагу до їхнього лібідо. З багаторічного досвіду консультування Отто Стойки та Ірини Цісар з питань статевої культури, дізналися, що діти і підлітки потерпають від ранньої втрати цноти через відсутність розуміння і брак любові з боку близьких їм дорослих. Тому завдання батьків, педагогів і психологів – донести важливу інформацію про статеву культуру й відповідальність за вчинки в довірливій формі. У цьому допоможуть як безпосередні поради наших експертів на їхніх робочих сайтах та особистих сторінках у соціальних мережах, так і «Дружні клініки для молоді», а також цікаві книжки про ЦЕ: «Основы современной сексологии» Гэри Келли, «Виховання без невдач» Томаса Гордона та інші. І наостанок, експерти зі здорового способу життя наголосили: «Не сприймайте дітей як об’єкт виховання, вони, діти, ‑ важливі суб’єкти уваги дорослих».

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/585951292054022/

Де Велика Ведмедиця та Волосся Вероніки?

05.06 о 19.00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбувся казковий онлайн-вечір з письменницею Оленою Довгаленко (@Олена Довгаленко). Олена Довгаленко, колишня працівниця податкової служби, є авторкою роману про кохання «Усі фарби життя» (2015). Книжка є в #Бібліотеці_наОсвіти14а. Нинішня зустріч була присвячена презентації авторських казок для вивчення школярами астрономії. Це 5 казок про сузір’я Великої і Малої Ведмедиць, Волосся Вероніки, Волопас і Гончих Псів. У етері цього разу прозвучало в авторському театралізованому читанні дві казки про Велику Ведмедицю – для малечі і про Волосся Вероніки – для підлітків… А знайомство з зорями відбулося завдяки персонажам ‑собаці Іскрі й ельфу.

Зірки! Що може бути цікавіше? Інші світи, інше життя… От і Іскра, розумна велика собака, любила дивитися на нічне небо, розписане мерехтливим зірковим сяйвом. Несподіване знайомство з ельфом, що прилетів допомагати феям саду доглядати за трояндами, дало Іскрі можливість не тільки дізнатися багато чого з астрономії, але й мандрувати з новим другом до далеких зірок та знайомитися з їхніми дивовижними мешканцями.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/247299053240975/

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *