Події за тиждень 15.06 -21.06

Тиждень 15.06 -21.06

Тиждень збагатив нас новими знаннями в царинах психології, правознавства, та здорового способу життя, а також здивував багатою тематичною палітрою. Так, з понеділка по п’ятницю відбулися: зустріч з експертом з комунікацій, видавцем, волонтером, письменником, поетом, музикантом та фотографом.

 Маніпулятори і психопати: розрізнити та знайти управу

Традиційно бібліотечні понеділки стають днями особистісного зростання. Тож в обідній порі 15 червня у межах проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт» під час чергового вебінару практикуючого психолога, КПТ-терапевта, засновниці Тренінгової агенції «PRO Trainings» Злати Біневич ми вчилися протистояти різноманітним маніпуляціям.

Психологи кажуть, що суть маніпуляцій зводиться до того, щоб викликати у людини страх, сором або почуття провини та використати її для задоволення своїх цілей. Проте не завжди маніпулятор усвідомлює свої дії − часто люди маніпулюють тому, що не знають, як інакше досягти свого, або бояться і соромляться прямо говорити про потреби. То хто ж такі маніпулятори і психопати? Як їх розрізнити і знайти управу? Як не стати їх жертвою? Як успішно мати справу з маніпулятором?  Про це фахово та виважено розповіла наша тренерка.

Запис етеру

 Зберігаємо спокій і мислимо критично: де і як читати новини в часи постправди і популізму?

А ввечері 15 червня відбулася онлайн-зустріч із експертом з комунікацій Георгієм Арабулі. Говорили про основи інформаційної грамотності, які вберігають від дезінформації та маніпуляцій; про те, чи соцмережі можуть бути джерелом достовірної інформації; про те, як розрізняти серйозні медіа та інфоресурси-маніпулятори; як сприймати інформацію з медіа критично, та як не панікувати і зберігати холодний розум в час бурі «поганих новин». Отже, всім тим, хто прагне бути обізнаним, але не розхитаним, радимо переглянути запис вебінару.

Запис етеру 

Правоосвітній вебінар із Сергієм Бреусом. Захист прав осіб літнього віку. Договір довічного утримання

16 червня, у черговий бібліотечний правовий вівторок, як завжди о 15:00, користувачів Публічних бібліотек Солом’янки чекав правоосвітній вебінар із Сергієм Бреусом, директором Правобережного київського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Головна тема зустрічі – захист прав осіб літнього віку, укладання договору довічного утримання. Пан Сергій розповів, яким чином укладається договір, про підстави його оспорення, про імперативні  (обов’язкові) норми в цивільному кодексі щодо невиконання умов договору, а також про базовий правовий принцип – принцип добросовісності; надав відповіді на питання: чи надається особі похилого віку соціальний працівник, якщо укладений договір довічного утримання та чи можна розірвати спадковий договір?

 Запис етеру

  «Я є Україна»

«Людина – це і є перша, головна молекула нації, народу, етносу» В.Купрієнко

Ввечері 16 червня на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулась чуттєва пісенно-поетична сповідь. Наш гість – офіцер запасу, учасник бойових дій в Афганістані, волонтер, автор-виконавець, лауреат першого фестивалю «Пісні, народжені в АТО», письменник В’ячеслав Купрієнко. Він пройшов Афганістан, знає китайську мову, пише дитячі казки і не розлучається зі своєю гітарою. Він об’їхав майже всі міста в зоні АТО, підтримуючи бойовий та моральний дух бійців. Він упевнений: «Ми здобудемо справжню незалежність будь-що і які б зараз реванші не відбувалися, точка та пройдена, після якої можливий повний реванш».

Під час ефіру звучали пісні на слова Тетяни Яровициної («Україна», «Урок історії»,»Шлях мого українства», «Ще буде час»), Гліба До («Лелека над Донецьком»), Оксани Стоміної («Мій Маріуполь», «Останній прапор»), Інни Ковальчук («Не плачте»), Станіслава Чернілевського («Час народу»), авторська – «Онук і дід».

Запис етеру 

Як просто і легко зробити гарне фото під час подорожі

Задача №1 у період карантину – не забувати старих навичок і здобувати нові, а хоч би й у царині фотографії! Бібліотеки вам радо в цьому допоможуть! Колись карантин закінчиться і ми всі відновимо свої подорожі. І нам захочеться вдалих кадрів – тих, що «на все життя». Тому 17 червня о 19:00 на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки всі охочі мали можливість навчитися робити гарні та цікаві фото разом з Ганною Семеновою – фотографом, засновницею бренду хусток «Візерунок» і видавництва листівок «Фотофабрика».

За приклад вдалих кадрів пані Аня взяла серію власних фотографій з фотопроєкту «Краса Українських гір», які здобули І місце у міжнародному арт-проєкті «Parade Of Festivals» (Словенія, 2017). А допомогли віддзеркалити красу Карпат… любов до подорожей, вміння упіймати вдалий кадр та шана до українського культурного спадку. «…Там, під Чорногірським хребтом розкинулось мальовниче село Дземброня. Найбільш високогірне село в Україні. Ліси, полонини, чисте повітря дарують гармонію і спокій. Тут бували і Леся Українка, і Василь Стефаник. Віддалена місцевість, якої майже не торкнулась цивілізація, надихнула режисера Сергія Параджанова на зйомки його легендарного фільму «Тіні забутих предків». Ця краса надихнула і мене…»

Запис етеру

Сторітелінг як бізнес

У четвер 17 червня відбулася онлайн-зустріч із Ксенією Мацкевич, директоркою з прав і громадських зв’язків Видавництва «Кальварія» (Кальварія українське видавництво). Саме про вміння цікаво розповідати історії, які змінять нас і світ, йшлося під час етеру. Загалом, про слово «цікаво» (несподівано, привабливо, креативно) та про питання «для чого?» (нам і світові), як про визначальні у будь-якій справі, оповідалося багато, з прикладами і аргументами. Водночас порушувалося багато тем: про славу і заробіток, про те, скільки людей та у який спосіб вирішують долю книжки, про шлях книжки від автора до видавця та від видавця – до читача, про особливості роботи з авторами та перекладачами, про стереотипи щодо книговидання та їх руйнування, про роль комунікацій і креативної індустрії у видавничій справі, про вітчизняну та перекладну літературу, про прозу й поезію, про найулюбленіші видання та найнезабутніші презентації, які вже стали історією. Але якщо підбити підсумки, досвід книговидавця не буває заскорузлим. Найвибагливішого читача можна й треба дивувати, над чим «Кальварія» і працює.

Запис етеру

 Здорові звички довгожителів

Традиційно у четвер, 18 червня, за участі п.Отто Стойка, лікаря-методиста Київського міського центру громадського здоров’я, к.мед.н. та п. Ірини Цісар, психолога Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся вебінар зі здорового способу життя. Цього разу ми зосередили свою увагу на результатах досліджень звичок та навичок, які дозволяють людям лишатися здоровими та жити довго. Під час вебінару ми дізналися багато корисного про те, якими мають бути режим роботи і відпочинку, харчування і рухова активність, ба навіть особливості вдачі, аби жити довго. А також про те, що на Землі існують унікальні так звані «голубі зони» – регіони, де мешкає найбільше довгожителів. Тож навіть якщо ми досі не замислювалися, чи «правильно й здорово» ми живемо, започаткувати здоровий спосіб буття ніколи не пізно. Адже, за твердженням фахівців, якщо людина змінює свій спосіб життя, за досить короткий термін у неї перезапускається близько 500 генів. А це – мало не інша людина. Тож разом із нашими гостями бібліотеки Солом’янки зичать усім довгих літ, при здоров’ї та доброму гуморі! Шануймося!

Запис етеру

Поезія моє небо

Здавалося б, презентація сьомої книжки поезій «Сьоме небо» чуттєвої поетеси та нашої колеги бібліотекарки із Прикарпаття Лесі Шмигельської у бібліотеках Солом’янки є малоймовірною. Тому є декілька причин, однак опановані нами онлайни дарують нам можливість зустрітися у часопросторі, перемагаючи обставини. Тож 19 червня о 19:00  відбулася онлайн-зустріч із пані Лесею, яка була сповнена, водночас, сповідальної щирості та душевної висоти, і, що особливо приємно – пишання своїм фахом!  А ще захоплює те, з якою теплотою вона говорить про своїх рідних, про друзів, про людей, «які повірили в неї». І це не напускне, вона така і є. За те її й шанують, тому до її неба й тягнуться. І вчаться у неї мислити високими, чистими й теплими категоріями.

Пані Леся мешкає у с. Камінь Рожнятівського р-ну. Є заступником голови літературного об’єднання «Горгани». Авторка поетичних збірок «Поцілунок літа» (2008), «Жінка з осені» (2011), «Тепло незвіданих доріг» (2012), «Всеобрій» (2014), «ПроСвіт» (2016), «Осанна осені» (2016), «Сьоме небо» (2019). Лауреат премій ім. Марійки Підгірянки (2015), Леся Мартовича (2016) та Василя Стефаника (2018). Член НСПУ. Книжка «Сьоме небо» є у бібліотеці на Освіти, 14 а.

Запис етеру

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *