Події за тиждень 22.06‑28.06

Етери 22.06‑28.06

 Останній повний тиждень червня видався насиченим актуальними темами й цікавими персоналіями онлайн-зустрічей. На правоосвітньому вебінарі говорили про укладання заповіту. Під час двох занять з психології дізналися про лідерство. Також провели другу Бібліоніч – цього разу з Едгаром По. А ще зустрілися з головною редакторкою 95-літнього єдиного для підлітків журналу «Однокласник». І дізналися про тонкощі творення українського фентезі.

22-24.06

Лідерство: вебінар Вікторії Дівоньки

22 та 24 червня на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбувся вебінар на тему «Лідерство: що це, категорії лідерства, навички лідера і як лідерство працює не лише в професійному, а й сімейному житті» від тренера з персональної ефективності, комунікацій, емоційного інтелекту Вікторії Дівоньки (Освітній хаб міста Києва). Для зручності вебінар було розбито на дві частини, перша – у вигляді наочної презентації, друга – у звичному онлайн-режимі.

24 червня трапилися перебої зі світлом через негоду, тож 26 червня надолужували недоотримані знання та робили практичні вправи.

Під час вебінару, як завжди, ми мали що проаналізувати, що переосмислити, що запланувати собі. Головною метою вебінару була відповідь кожного з нас на питання: хто я? який я? чого прагну? яка моя найвища мета? чи здатен я брати на себе відповідальність? які засоби застосовую? який результат це приносить? що мені перешкоджає? чи поважаю я сам себе? чи поважають мене люди, що мене оточують? чи міг би я зробити більше та в ім’я чого? Список питань можна продовжувати нескінченно.

А ви вже замислювалися на цю тему? Відеозаписи вебінару вам допоможуть!

Заняття 1

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/2717254798504190/

 Заняття 2 (початок) https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/1347424115453688/

Заняття 2 (продовження) https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/672402166671840/

 

 Багатогранність Ірини Мацко

Надвечір 22 червня ми зустрілися з осяйною гостею з міста Тернопіль – українською письменницею, ілюстраторкою, казкаркою, казкознавицею, керівником креативної студії «ІРИска» Іриною Мацко. Про дорогу до себе, про вибір, ким бути, як і що писати, які книжки ілюструвати та видавати, чим наповнюватися, якими проєктами перейматися, які ідеї втілювати в життя, – гарною співучою тернопільською українською, з вуст людини, які дано дуже багато.

Також ми дізналися про те, де вчаться на казкознавців та казкотерапевтів, про архетипи і образи, які ми несемо з дитинства, про роль казкотерапії у нашому житті та про змогу кожного… переписати свою казку! А відтак лишатися легким та сонячним!

Потім знайомилися з книжками: «Мамине серденько» і «Чарівна дудочка» – для молодших діточок, «Кава по-дорослому» та «Перехідний вік моєї мами» – для підлітків та їхніх батьків, «Секрети українського щастя» – для читачів свідомого віку, а наостанок – разом ворожили на новелах з книжок «Шпинат для мізків», «Мигдаль для серця» та «Імбир для душі» видавництва «Фоліо». Землю вмивав дощ, а ми із захопленням слухали чуттєві, глибоко сутнісні замальовки про знайомі кожному явища та предмети: любов, розлуку, вдячність, сонечко, дощик, ба навіть про дверну ручку! І все це – натхненно, креативно і страшенно позитивно. А чого ще чекати від авторки секретів українського щастя?!

Відеозапис

 

23.06 о 15.00

Правова освіта триває. Укладання заповіту

23 червня о 15:00 на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки відбувся традиційний правоосвітній вебінар із Сергієм Бреусом, директором Правобережного київського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Цього разу, у продовження попереднього вебінару з питань захисту прав осіб літнього віку, укладення договору довічного утримання та спадкового договору говорили про особливості укладання заповіту, про види заповітів, про обов’язкове нотаріальне засвідчення заповіту, яке є підставою для здійснення передачі майна за бажанням заповідача у межах правового поля. Питання дражливе і краще б із ним не стикатися, але кожна нормальна людина має право почуватися захищеною та спокійною за своїх нащадків, – отже, мусить бути обізнаною.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/762700974473244/

 

24.06 о 21.00

Бібліоніч: Привид Едгара Аллана По

Що може бути кращим за нетипове знайомство з письменником? А ще й з письменником, відомим своїми макабричними (в стилі жахів) і містичними оповіданнями? А ще й з письменником ХІХ сторіччя? До всього – майже поночі… Уявили «літературний релакс»?

Надвечір 23 червня усі охочі мали змогу відвідати таємничу містерію за участю привида американського письменника, драматурга, одного із провідних представників американського романтизму ‑ Едгара Аллана По! Нагадаємо, Едгар По був одним із перших американських професіоналів короткої прози (новели) і засновником детективу. Його внесок у жанр наукової фантастики неоціненний. А ще він був першим відомим американським письменником, який намагався заробляти винятково творчістю. Про те, чи добре це йому вдавалося та про безліч унікальних фактів з біографії Едгара По ми дізналися з вуст його привида. А також взяли участь у вікторині на знання нюансів біографії письменника та із завмиранням серця прослухали фрагмент його оповідання «Маска червоної смерті».

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/272821147126949/

 

25.06 о 15.00

«Однокласник» вміє дивувати!

За традицією, останнього четверга місяця бібліотеки Солом’янки зустрічаються з представниками українських періодичних видань. З початком літа й канікул і настрій відповідний. Закортіло до карантинного життя додати трохи молодого драйву та зустрітися з головною редакторкою щомісячного журналу для підлітків «Однокласник» Наталією Степанчук – письменницею, активною популяризаторкою читання серед школярів, учасницею численних книжкових фестивалів в Україні, серед яких Книжковий Арсенал, Одеський міжнародний Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури, Міжнародний фестиваль інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Lytavry» та інші.

Нагадаємо, «Однокласник» – журнал із 95-річною історією! І це – єдиний в Україні журнал, який не тільки створюється для підлітків, але й який твориться підлітками, бо читачі журналу часто стають його авторами. Третина видання – це «Літературний додаток» з оповіданнями та віршами сучасних українських авторів. Тож цілісінький 1,5 годинний етер з теплом і сонцем у голосі говорили про «Однокласник» – журнал для тих, хто любить читати, про вир «підліткового» життя (різноманітні конкурси, можливості, постери та цікаві факти про зірок, кросворди, лайфхаки), тобто про «кухню» та плани сучасного видання, про друзів «Однокласника» (зокрема й бібліотеки) та його натхненників і партнерів, про любов до книги та постійне прагнення до самовдосконалення!

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/309391650072618/

 

25.06 о 19.00

На платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-зустріч із Інною Ковалишеною (Інна Ковалишена), історикинею, перекладачкою, сценаристкою, письменницею з міста Вінниця. Говорили про українське фентезі! Так, воно існує й досить успішно розвивається! Наша гостя зізналася, що: «Пише з трьох років, дописує ‑ з двадцяти. Має історичну освіту з домішком етнології, що неабияк впливає на написане. Вона срібна призерка першого конкурсу фентезі-оповідань «Брама». Її оповідання виходили друком у збірці «Брама. Багряні ночі» та збірці «Через воду і вогонь» від Азимуту. Також видала в електронній версії оповідання «Дгарма» від «Тотемного видавництва».

Тож про те, як складається доля українського фентезі на пострадянському зросійщеному тлі, як писати історичне (псевдоісторичне) фентезі не так, як до тебе писали інші, і так, щоб історія від того «не дуже постраждала», як донести до читача особливості ментальності тих чи інших цивілізацій/етносів (зокрема, стосунки з нечистю) та вплести їх у сюжет твору і що для цього потрібно – сміливо і нестандартно з вуст людини, яка відчула в собі сили «замахнутися» на історичне фентезі. Хоча спершу здавалося: ну що там того фентезі? Вигадуй собі та й годі…

Запис етерів:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/646309759299977/

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/645345832725870/

 

 

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *