Події за тиждень 13–19 липня

Онлайн за 1319 липня

Тиждень видався багатим на позитивні зустрічі й розмови про щастя, опіку, українську мову й книжки. Головне – мати мету й натхненно до неї рухатися.

Якісне життя після психологічного детоксу

13 липня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбувся вебінар щодо токсичних людей та доцільності стосунків із ними від практикуючого психолога, КПТ-терапевта, засновника Тренінгової агенції «PRO Trainings» Злати Біневич (Злата Біневич). Говорили, як позбутися токсичних стосунків зі своїми батьками, дорослими дітьми чи знайомими, як перестати культивувати в собі страждання і нести себе як жертву, а натомість навчитися бути щасливими і мати якісне життя після психологічного детоксу.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/888318021660975/

Опіка по-сусідськи

Традиційно – у вівторок – 14 липня липня о 15-00 відбувся правоосвітній вебінар із Сергієм Бреусом (Serhiy Breus), директором Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Правознавець консультував щодо сусідських відносин із психічно хворими, алко і наркозалежними, а також фахово розкрив питання оренди житла в рамках юридичного поля взаємодії.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/766316654138105/

Секрети Вікіпедії від Юрія Пероганича

15.07 о 19.00 Публічні бібліотеки Солом’янки записали онлайн-зустріч із Юрієм Пероганичем (Yuri Perohanych), генеральним директором Асоціації підприємств інформаційних технологій України, ініціатором створення і співзасновником громадської організації «Вікімедіа Україна», людиною, яка опікується інтелектуальним спадком України та власноруч створила 3,5 тис. статей Вільної енциклопедії «Вікіпедія». Пан Юрій детально розповів про україномовну Вікіпедію, адже таких сайтів у світі 300. І створені Вікіпедії не за країнами, а за мовами. Отже, Вікіпедія – це сайт, вільний (ключове слово) від реклами, доступний для перегляду і поширення. Його також можна вільно редагувати, та й написати власну статтю може кожний бажаючий. Як з’ясувалося, що україномовна Вікіпедія – це один млн. статей і 110 млн переглядів за місяць (червень), із них – 90% здійснених з України, а ще – це 200 створених статей щодень і так далі. Ці показники Пан Юрій порівняв з англомовною Вікіпедією, котра лідирує у світі. Але приємно, що українська мова не пасе задніх на просторах вільної енциклопедії в інтернеті.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/166729793772779/videos/1691946737621040

Привид Борхеса

15.07 о 21.00. Вчергове відбулася таємнича містерія для вечірнього літературного релаксу. Цього разу зустрілися із Привидом Хо́рхе Луї́са Бо́рхеса – аргентинського прозаїка, поета і публіциста, одного з найвидатніших письменників XX сторіччя. У фантастичних за сюжетами новелах, вигадках-притчах (збірки «Вигадані історії», «Алеф», «Рядки піщинок, що біжать») Хо́рхе Луї́с Бо́рхес створив свій світ «знань –лабіринту-загадок», у яких читач виступає і як співавтор. Активно використовуючи метафорику дзеркала і сну, письменник збудував відображені світи-намистини, нанизані на єдину нить.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/166729793772779/videos/682271892356657

«Смолоскип» відкриває нові імена в літературі

16.07 о 19.00. На платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-зустріч із директором видавництва «Смолоскип», українським письменником, літературознавцем, перекладачем, доцентом Національного університету «Києво-Могилянська Академія», паном Ростиславом Семківим (Rostyslav Semkiv). Під час зустрічі дізналися про історію видавництва, нові видання «Смолоскипу», про конкурс видавництва для молодих авторів (у поезії – до 35 років, у прозі – до 40, за критеріями ВООЗ). І головне, як «Смолоскип» відкрив нові імена в літературі. Так, завдяки Конкурсу видавництва стали відомі імена письменників: Сергія Жадана, Анни Малігон, Івана Андрусяка, Тараса Прохаська, Мар’яни Савки, Андрія Кокотюхи, Олега Коцарєва, Дмитра Лазуткіна та інших. Це як за 27 років в Україні з Конкурсу «вилупилося» до 100 нових авторів. А починав «Смолоскип» у США з друку творів дисидентів і репресованих сталінським режимом…

Запис етеру:

https://www.facebook.com/166729793772779/videos/3194392783972980

Українські посиденьки

17.07 о 19.00. Відбулося продовження онлайн-зустрічі (від 03.07.2020) із громадською діячкою, поеткою, засновницею волонтерської ініціативи Розмовний клуб «Українські посиденьки», коучем натхненного життя, магістеркою управління міжнародним бізнесом (США, Монтерей, Каліфорнія) Оленою Татьянченко. Цього разу говорили про принципи Розмовного Клубу та творчість у нашому житті.

За словами пані Олени, «Українські посиденьки» – це не клуб для поговорити, а зустрічі заради засівання насіння української мовної культури, це гуртування однодумців для спільних справ. Від 2014 року (заснування спільноти) «Українські посиденьки» виросли духовно й об’єднали на волонтерських засадах і літераторів, і народних майстрів, і бізнесменів, і вчителів, і музикантів, і художників, і мандрівників тощо. Головним принципом об’єднання стало уникнення обговорення релігійних і політичних питань. «Адже у клуб «Українські посиденьки» приходили заради спілкування українською люди різні, і якби від початку ми не слідували меті – збільшити кількість україномовних осіб, а говорили про політику і релігію – усі швидко пересварилися б і розбіглися», зізнається пані Олена. Бо знає з досвіду, що нелегко було закріпити цю гарну ідею гуртування спільноти навколо мови. І як коуч радить, що «лідер – це той, хто веде за собою власним прикладом».

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/756297665120114

«Коронації Слова ‑ 20»

18.07 о 21.00. Мали унікальну нагоду зустрітися із засновниками Конкурсу «Коронація Слова», який вже два десятиліття мотивує творчу та інтелектуальну спільноту України до пошуку й самовдосконалення! Онлайн дружня бесіда сталася із засновниками Конкурсу пані Тетяною та паном Юрієм Логушами, котрі розповіли про двадцятилітній досвід, розвиток і зростання Конкурсу, про його збірки, нові номінації, співпрацю із експертами і видавцями, про впізнаваність логотипу Конкурсу, словом, про засилля української книжки в книгарні й бібліотеки!

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/972973756465742

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *