Тиждень 07.09 – 13.09.2020

Запланована на початок вересня бібліотечно-письменницька акція #письменник_кличе_на_урок  триває. Ще троє цікавих українських письменників закликали школяриків на урок, але цього тижня відеозустрічі переважно були зініційовані та проведені бібліотеками  Солом’янки не на звичній платформі Публічні бібліотеки Солом’янки, а на своїх офіційних сторінках.

Школознавство Галини Ткачук

7 вересня Бібліотека Імені Реріха у рамках бібліотечно-письменницької акції «Письменник кличе на урок» провела онлайн-зустріч із Галиною Ткачук, українською дитячою письменницею, літературознавицею, редакторкою, книжковою блогеркою, авторкою книжок для дітей. В її книжки діти залюблені тому, що вони веселі, дотепні, цікаві й ненав’язливо повчальні! «Гумор важливий для дітей. Їх цікавить книжка з гумором, — каже пані Галина. – Адже коли діти жартують, вони почуваються в безпеці». Під час зустрічі письменниця презентувала книжку «Школознавство», яка розрахована на дітей молодшого та середнього шкільного віку, проте вона буде цікава й дорослим, зокрема вчителям, адже в ній описані варіанти шкіл зі своїми особливостями і дивацтвами, які були в Україні в різні часи. Передовсім це пізнавальна книжка, вона допоможе дітям переосмислити своє ставлення до школи!

Запис етеру: https://www.facebook.com/844523872267621/videos/1779035548911347

Як стати письменником та де брати ідеї для книжок?

08 вересня за ініціативи Бібліотеки ім. В.Нестайка для дітей Солом’янського району міста Києва відбулася онлайн-зустріч із письменником, продюсером, благодійником, президентом громадської організації «Скарбниця проектів» Сергієм Скарбником. За час етеру ми встигли багато: говорили про те, як стати письменником, звідки брати історії для сюжетів, читали казку «Латушо» та зробили невеликий розіграш для найактивніших учасників.

Запис етеру: https://www.facebook.com/318246338583983/videos/342244313588739

 Енергетичні цеглинки від письменниці

9 вересня Бібліотека сімейного читання ім. О.Гончара провела відеозустріч із Валентиною Семеняк – письменницею, журналісткою, фотохудожницею, мандрівницею. Пані Валентина, яка пише книжки для дорослих та дітей, презентувала книжку «Хто загубив усмішку?» у трьох варіантах (2-х українських та у перекладі болгарською) і зізналася, що пишучи для дітей, відпочиває душею. Тож всі глядачі відео читань – і діти й дорослі – перейнялися проблемою: хто ж таки загубив усмішку? І головне: як з цим бути?

Запис етеру: https://www.facebook.com/318246338583983/videos/342244313588739

А наші традиційні «дорослі» онлайни були такі.

Профорієнтація: професії майбутнього та професії, які зникнуть

7 вересня на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки відбувся вебінар тренера Освітнього Хабу міста Києва з персональної ефективності, емоційного інтелекту та комунікацій Вікторії Дівоньки «Профорієнтація: професії, які зникнуть, нові професії, трансформація наявних». Питання, чи тверді навички визначають професійність, техніки, як зрозуміти підлітку куди рухатись та вплив батьків на цей процес та багато інших, не менш важливих знань сконцентрувалося у годинному вебінарі. Рекомендовано до перегляду підліткам та їхнім родинам, а також усім, хто прагне змінити свій фах, якщо він не задовільняє.

Запис етеру: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/652421062059941

Особливості надання та оплати лікарняних на період карантину

Традиційно у вівторок 8 вересня на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки відбувся правоосвітній вебінар Сергія Бреуса, директора Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Тема цього разу була над актуальною: «Особливості надання та оплати лікарняних на період карантину» та здобула широкий інтерес громадськості.

Запис етеру: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/3868365576512956

Чим особливе видавництво «Колесо життя»

09 вересня на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-зустріч із головною редакторкою видавництва «Колесо Життя» Іреною Скрипак. «Колесо життя» – один з найулюбленіших журналів нашої жіночої читацької авдиторії! Проте, ті, хто стежить за буттям видавництва, знає: «Колесо життя» – це не лише журнали, а ще й книжки! Під час етеру пані Ірена презентувала нові номери журналу та книжкові видання, якими може пишатися видавництво, – адже вони яскраві, стильні, нестандартні та мотивують до саморозвитку та гармонії. Це була цікава розмова про видавництво, яке допомагає читачам розкрити таїну людської душі! Не обійшлося й без сюрпризів: принагідно відбувся розіграш книжки «Смак життя: 65 притч для натхнення»!

Запис етеру: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/752123765359813

Як кинути курити. Ефективні методи доказової медицини

Традиційно у четвер  на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки відбуваються вебінари зі здорового способу життя. 10 вересня відбувся вебінар на тему «Ефективні методи кинути курити» розповіли Отто Стойка, лікар-методист Київського міського центру громадського здоров’я, к.мед.н. та Ірина Цісар, психолог Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Дивіться етер з актуальної, на жаль, для 40% чоловіків та 10% жінок теми. Ви почуєте багато корисної науково доведеної інформації та зможете пройти тести на залежність та мотивацію кинути, а також дізнатися про медикаментозну підтримку у відмові від куріння.

Запис етеру: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/322036762201860

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *