Тиждень 14 – 20 вересня

Онлайн спілкування з читачами Бібліотеки на Освіти, 14а продовжується. Говорили цей тиждень про ментальне здоров’я, про попит і пропозиції книжкового ринку, про ниточки духовності та про фаховий журнал «Бібліотечна планета», що шукає авторів. 

14 вересня о 15:00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки

відбувся вебінар від практикуючого психолога, КПТ-терапевта, засновника Тренінгової агенції «PRO Trainings» Злати Біневич (Злата Біневич) на тему: Відповідальність за своє життя: як не чекати дива, а творити його самотужки.

Тобто йшлося про ‑ з чого починається наше щастя і про ментальне здоров’я.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/166729793772779/videos/383952606335372

15 вересня о 15.00 Публічні бібліотеки Солом’янки організували літературознавчу лекцію Тетяни Белімової «Межа сучасного літературного процесу: паперові видання та інтернет-ресурси двотисячних (пожвавлення видавничого ринку на початку двотисячних та двобій книжки і цифри)».

Сама Тетяна Белімова пише книжки, а за фахом літературознавець, і викладає в Інституті філології Університету ім.Т.Шевченка. Тобто готує майбутніх письменників, тому про книжковий ринок і літературний процес знає з власного досвіду. Вона розтлумачила чим відрізняється автор текстів від письменника, про паперові й цифрові літературні твори, про книжковий ринок в Україні й про тенденції в світі. Також пані Тетяна назвала топових письменників України, ринкові жанри літератури. Про роль держави у книговидавничій справі, і про промоцію як справу автора й видавця. Але найголовнішими (наголосила літературознавиця) рушіями літературного процесу України є літературні конкурси (зокрема «Коронація слова»), які відкривають нових авторів, дають їм путівку в літературний світ, розбивають лід спілчанської заскорузлості. А відповідаючи на запитання в етері, літературознавиця Тетяна Белімова оприлюднила своє бачення питань роялті, квоти в книговиданні, читацької аудиторії тощо. Це треба слухати. Не пошкодуєте…

Запис етеру:

https://www.facebook.com/166729793772779/videos/344633746682591

16 вересня о 15.00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-зустріч із головним редактором газети «Культура і життя» Євгеном Букетом (Євген Букет), українським краєзнавцем, журналістом і громадським діячем. Пан Євген презентував власні книжки-розвідки, починаючи від свого родоводу («Наше прізвище Букет», 2010), далі ‑ про історію села Ясногородка, та про гайдамацькі повстання, зокрема, про явище в історії України – Коліївщина. Краєзнавець фактично має низку книжок-посібників з правдивої історії України. Під час презентації Євген Букет зауважив, що вбачає відголосок гайдамацьких повстань у сучасних масових протестах у Хабаровську і Білорусі. Адже Коліївщина апелювала до права на повстання, а Маніфест коліївців фактично був першою в світі Декларацією з прав людини. А ще Євген Букет зі знанням справи прорік, що Російська імперія – великий фейк 18 ст. Наразі головний редактор і автор книжок з історії України в очікуванні виходу нового свіжодруку. Каже, на Покрову вийде книжка знову його авторства ‑ «Семен Неживий – лицар Холодного яру». За півтори години етеру слухачі не тільки прослухали цікаву лекцію краєзнавчо-історичної тематики, а й отримали відповіді на свої запитання.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/166729793772779/videos/3350806351667978

17 вересня о 15.00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулося онлайн-спілкування з Валентиною Здановською, головною бібліотекаркою сектору фахової періодики Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. Мова йшла про буття журналу «Бібліотечна планета». Пані Валентина запросила авторів посприяти наповненню видання різноманітними публікаціями і, разом з тим, дала майстер-клас з написання фахових матеріалів.

Отже, кожен охочий може долучитися власним авторством за такими критеріями: стаття має бути унікальна, структурована, з посиланнями про наукові дослідження з обраної теми викладу, позбавлена штампів і канцеляризмів, адаптована до читацької авдиторії, динамічна й без «води». Текст варто полегшити візуально фотографіями (бажано своїми), чи інфографікою. Перед надсиланням статті до редакції журналу на адресу – planeta@nplu.org – обов’язково вичитайте текст, відшліфуйте його і… Не бійтеся редакторських правок, від цього ваш опус буде тільки досконаліший!

І поки Валентина Здановська розповідала про розмаїття тематики «Бібліотечної планети», слухачі етеру з Австралії та Італії (Флоренція) зголосилися до співпраці! Щасливої дороги, «Бібліотечна плането»!

Якщо вам цікаво стати учасником редакційної команди, долучайтеся!

Запис етеру:

https://www.facebook.com/166729793772779/videos/3296173047166447

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *