Тиждень 5 – 11 жовтня

Онлайн зустрічі були присвячені літературі й здоров’ю: про жіночу творчість, поетичну «Гравітацію слова» та про профілактику туберкульозу. Не забуваймо берегти себе й своїх рідних! 

06 жовтня о 15-00 письменниця @Тетяна Белімова зробила літературознавчий огляд жіночих текстів у сучасній українській літературі (період від 90-х і понині). Досить цікаво склалася розмова про жіноче письмо як певний естетичний феномен. Це про прозу, написану жінками, для жінок і про жінок, тобто «персонажки» (новий літературний термін) всіляко демонструють рух за свої права. Тетяна Белімова проаналізувала жіночу емансипацію в текстах: Оксани Забужко («Польові дослідження з українського сексу», 1996), Євгенії Кононенко («Без мужика», «Повії теж виходять заміж», 2005), Наталки Доляк («Заплакана Європа», 2013), Ольги Деркачової («Дім Терези», 2018), Ірени Карпи («Добрі новини з Аральського моря», 2019), а також говорила про феміністичні твори Люко Дашвар і Жанни Куяви у площині тілесності, мови, психіки й культури.

Запис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/?ref=page_internal\

08 жовтня о 15-00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбувся вебінар зі здорового способу життя. Про медичні та соціальні аспекти профілактики туберкульозу, традиційно – у четвер розповіли @Otto Stoyka Отто Стойка, лікар-методист Київського міського центру громадського здоров’я, к.мед.н. та @Ірина Цісар Ірина Цісар, психолог Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Наші спікери нагадали, що туберкульоз, яким може захворіти будь-хто (попри соціальний статус) – це бактеріальна інфекція, викликана паличкою Коха, яка передається повітряно-крапельним шляхом і лікується антибіотиками.

Як з’ясувалося, за даними ВООЗ, Україна лідирує в десятці країн світу, де хворіють на туберкульоз. Щоденно в Україні – це 82 нових випадки захворювання і 30 смертей. На жаль, нині склалася ситуація, коли багато випадків туберкульозу не піддається звичному лікуванню через ослаблений імунітет у населення. Лікуватися доводиться роками у спеціальних тубдиспансерах (у Києві їх чотири). Нині поширене лікування в онлайн режимі (безконтактно ‑ через вайбер), коли під наглядом лікарів хворий дотримується протоколу лікування.

Профілактикою захворювання на туберкульоз, за словами наших експертів, є якісне життя. Отже: раціонально харчуйтеся, достатньо спіть, дотримуйтеся гігієни й не нервуйте…

Запис етеру:

https://www.facebook.com/166729793772779/videos/380863359614178

9 жовтня о 19-00 на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки відбулася онлайн-зустріч із відомою українською поетесою, журналісткою, членкинею Національної спілки письменників України, очільницею Кабінету молодого автора НСПУ Юлією Бережко-Камінською(@Yulia Berezhko-Kaminska). Упродовж етеру поетеса читала напам’ять свою поезію з книжки «Невідворотне» (2019), нові вірші з книжки «Гравітація слова», що готується до друку, а також зі збірки про київське метро – це спільна робота з видавцем Іваном Степуріним («Саміт-книга»). Відповідаючи на запитання слухачів етеру, поетеса розповіла, що готує альманах молодих авторів, а також раз на місяць проводить онлайн (через карантин) ‑ школу «Літературна кухня», що функціонує при НСПУ. Прочитала поетеса й кілька віршів з книжки «Пошепки і вголос», яка номінувалася на Шевченківську премію три роки тому. Наостанок, слухачі етеру почули й вірш-присвяту Ліні Костенко…

Запис етеру: https://www.facebook.com/166729793772779/videos/377304479979051

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *