Дискусійний клуб на Освіти, 14 а: ОСОБИСТІСТЬ ТА ЇЇ РОЛЬ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ!

У нашому Дискусійному Клубі, що діє в рамках проєкту “Вільний Світ бібліотек Солом’янки” суботнього дня 17.10.2020 відбулося zoom-обговорення важливої суспільної теми: ролі ОСОБИСТОСТІ в історії України. Нагадаємо, що метою Дискусійного Клубу є вміння проговорювати різні сторони нашого буття, − наші здобутки, наш історичний, культурний, науковий дискурс та тематичні світоглядні питання, для чого необхідне треноване критичне мислення та вміння доносити свою думку.

Учасники дискусії отримали несподіване завдання: швидко, за 5-7 хв., зацікавити та прихилити поважне товариство до вибраної ним ІСТОРИЧНОЇ ОСОБИСТОСТІ, аргументуючи, чому саме вона близька йому та чим саме вплинула на хід історії. За відправну точку ми взяли рейтинг 100 великих особистостей України від часопису “НВ”.

Інтерактивний рейтинг “НВ”:

https://nv.ua/ukr/ukraine/events/top-100-velikih-ukrajinciv-yaki-vplinuli-na-istoriyu-novini-ukrajini-50116669.html?fbclid=IwAR2q6ILK6-YpJXeMulnAtmsAVq0lXXPDo2ULvwVgfaFqZAS5fsQlj2jzgfI

“Агітували” за постатей у списку та поза ним. Енциклопедичних знань не вимагалося. Спиралися лише на власні знання та силу переконання та знайомили одне одного з власним баченням історичних постатей:

ІВАН МАЗЕПА: поетеса, перекладачка, педагог Тетяна ЛАВИНЮКОВА – та

журналістка, письменниця, художниця, вчитель-методист Малої Академії Наук Оксана ХОРОЗОВА (ОКСАМИТ). З технічних причин відеозвернення пані Оксани оприлюднимо окремо, у коментарі до цього відео.

МАРКО ВОВЧОК: журналістка, волонтер на ниві культури, мама двох донечок та дружина українського філософа, поета, музиканта Валерія Курінського, чия домашня бібліотека становить близько 10 тис. книжок, – Леся ШАПОВАЛ

Володимир ВЕРНАДСЬКИЙ: системний аналітик, програміст, актор та адміністратор Українського драматичного театру “Заграва” (Торонто, Канада), викладач географії в українській суботній школі, книголюб Геннадій ЛЯШЕНКО

ЄВГЕН МАЛАНЮК: офіцер запасу, учасник бойових дій в Афганістані, волонтер, автор пісень, письменник В’ячеслав КУПРІЄНКО

В’ячеслав ЧОРНОВІЛ: модераторка зустрічі, бібліотекарка, поетеса, волонтерка у царині культури Тетяна ЯРОВИЦИНА

Нагадуємо, що у @Центральна бібліотека Солом’янки на Освіти, 14 а завжди є що почитати на історичну тематику: від наукових і публіцистичних праць до художніх романів!

Відеозапис дискусії:
https://www.facebook.com/VilniySvitUA/videos/800275924164111

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *