Тиждень 23 – 29 листопада

З величезною приємністю згадуємо змістовні онлайн-події, які відбулися цього тижня на платформі Публічні бібліотеки Солом’янки. А йшлося упродовж них про загальнолюдські цінності, антинасильство, захист і самозахист, а також про Свято з книжкою в руках!

Україна без насильства

25 листопада, до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, бібліотеки Солом’янки разом із Київським правобережним центром безоплатної правової допомоги долучилися до Всеукраїнської акції «16 днів протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі».

Таким чином, правоосвітній вебінар Сергія Бреуса «Порядок притягнення до відповідальності за вчинення домашнього насильства відносно жінок» відбувся не традиційно у вівторок, а у середу – день старту акції. Почали з прикрої статистики щодо побутового насильства, продовжили спілкування про можливі види правопорушень – цивільне, адміністративне та кримінальне, адже за скоєне домашнє насильство можуть застосовуватися різні види відповідальності залежно від важкості злочину. Тож згідно українського законодавства, на порушників є управа. Головне, щоб постраждалі особи не мовчали, а зверталися за допомогою до відповідних органів, щоб захистити свої права.

Гарячі лінії:

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103

Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного)

Національна дитяча “гаряча лінія” 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного)

Запис етеру.

Частина 1 https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/820461585463157

Частина 2

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/678136279555330

Кожна книжка як свято!

Традиційно у четвер, 26 листопада відбулася онлайн-зустріч із Іриною Білоцерковською, директоркою креативного видавництва книжок “БІЛКА”!

На початку зустрічі п. Ірина розповіла про себе, зробивши акценти на важливі події, які відбулися в її житті. Вона є волонтеркою, активною учасницею подій Революції Гідності 2013–2014 рр. А в 2017 році інформаційна війна з російським окупантом спонукала її до видавництва книжок саме про війну на Сході, авторами яких здебільшого є учасники бойових подій. Не менш цікавими та привабливими є інші сюжети, відображені у книгах видавництва «Білка». З великою дивовижною прискіпливістю та ніжним трепетом розказала п. Ірина про роботу над випуском книжок. Не залишає байдужим, як щиро, з любов’ю та повагою ставиться видавчиня до авторів. Відчувається, що вона глибоко обізнана з їхнім життєвим та творчим шляхом.

У бібліотеках Солом’янки (див. ЕК ЦРБ імені Ф.Достоєвського http://212.1.70.66/F/?func=find-b-0&local_base=sbl033 ) та в інших бібліотеках Києва і України є книги цього видавництва. Бажаємо всім приємного читання.

Запис етеру

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/389827849134642

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *