Цього тижня на на сторінці facebook Публічні бібліотеки Солом’янки під час онлайн-зустрічей зосередилися переважно на здоров’ї ментальному і фізичному та вчергове пересвідчилися: профілактика хвороб і негараздів — найкращий спосіб лишатися сильними.
Що робить нас сильними?
Останнього осіннього понеділкового дня 30 листопада відбувся вебінар «Що робить нас сильними?» практичного психолога, тренера, коуча, КПТ-терапевта, засновниці «Pro Trainings Agency» Злати Біневич. У формі дискусії слухачі ділилися своїми версіями, як впоратися в житті з тими чи іншими життєвими проблемами та важкими ситуаціями, і як з них виходити.
Під час вебінару ведуча зауважила на зовнішніх та внутрішніх факторах “сили”. Зовнішні – це комфортне спілкування, зміна оточення тощо. Внутрішні – вміння відпускати, приймати, переживати, перетерпіти до певної міри ту чи іншу ситуацію, постаратися поміняти, переглянути щось у собі. Найголовніше – це рух енергії всередині особистості, вміння змоделювати ситуацію на рівні свідомості і уявити собі, що все задумане вже проявилось на краще, і найголовніше – повірити, що це “краще” вже проявилося. Потрібно зрозуміти і дослухатись до істини, адже насправді важливо не те, що з нами відбувається, а те, як ми це сприймаємо. Ми самі несемо відповідальність за своє життя й досягаємо великих висот лише тоді, коли в це віримо і наполегливо трудимося. Наша віра й наша праця робить нас сильнішими і впевненішими в цьому житті.
ВІЛ-інфекція: хто може інфікуватися та чому потрібно тестуватися
У четвер 3 грудня традиційно відбулася онлайн-зустріч із фахівцями зі здорового способу життя Отто Стойкою, лікарем-методистом Київського міського центру громадського здоров’я, к.мед.н., та Іриною Цісар, психологом Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, під час якої йшлося про ВІЛ-інфекцію та її найтяжчу форму — СНІД. У розмові акцентувалася увага на тому, що ВІЛ-інфекція, на жаль, є невиліковна сьогодні, але прогнозована і вимагає від пацієнта пильного контролю.
Фахівці коротко згадали історію виникнення захворювання (в Україні ця проблема постала 1995 року), проговорили морально-психологічний аспект захворювання (важливі нюанси, такі як безпечний секс), а також можливі шляхи зараження ВІЛ-інфекцією та знайшли вагомі аргументи, чому потрібно проводити профілактичні тестування (які в нашій країні, до речі є безоплатними). А також зауважили на наявності гарячої лінії щодо ВІЛ/СНІД, надали телефони та корисні посилання, які ми лишаємо нижче.
Загальнонаціональна гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД: 0 800 500 451
Сайти, фонди допомоги щодо ВІЛ/СНІД :
Сайт МОЗ України: ЗДОРОВ’Я А-Я. Вся неправда про ВІЛ/СНІД:
Залишити відповідь