Інформаційний тиждень 14 – 20 грудня

Упродовж тижня з 14 по 20 грудня в Публічних бібліотеках Солом’янки відбулося чимало цікавих та змістовних заходів, серед яких найперше потрібно відзначити вебінари, які пройшли у форматі онлайн, та заходи до Дня Святого Миколая. Тематика зустрічей була різною: традиційно розпочали з психології та внутрішнього світу людини та розширили свої знання з історії та культури України, з її національними святами.

Отже, на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбулися шість онлайн-зустрічей, на яких розглядалися важливі аспекти у різних царинах нашого буття. 

Психосоматика: що це і як йому дати раду?

14 грудня відбувся вебінар практичного психолога, тренера, коуча, КПТ-терапевта, засновниці «ProTrainings Agency» Злати Біневич.

То що ж таке психосоматика? Насправді вона складається з двох понять: «психо-» (що означає душа), та «сомо» (фізіологічна основа – тіло людини). Психолог повідомила про те, що за наявності тілесних хвороб сучасні методи їх лікування не є повноцінними, адже лікарі зазвичай лікують винятково фізичне тіло, у відриві від психіки (душі), ігноруючи природні закони гармонії. Медицина минулого була більш ефективною в цьому аспекті, адже лікування проводилося в комплексі.

Є три підходи до визначення проблем захворювання. Найперше – це фізичне визначення, по-друге – психічне і по-третє: всі захворювання виникають через порушення наших психологічних станів. У процесі життя ми накопичуємо у підсвідомості багато різних негативних мислеформ, які можуть потім проявлятись у нашому фізичному тілі через різні захворюванння. Тому дуже важливо виявити ці програми, які глибоко засіли в нашій підсвідомості, навчитись приймати їх, спостерігаючи за ними ніби збоку. Потрібно, щоб вони, втративши своє енергетичне наповнення, назавжди покинули нас.

Важливо, щоб людина, яка потрапляє в нове середовище, могла добре адаптуватися до нього, тобто конструктивно і безболісно пройшла шлях адаптації, щоб гармонійно і легко увійшла у новий простір життя: роботу, сім’ю, школу тощо. До прикладу, матерям, які виношують ще ненароджений плід, важливо перебувати в стані спокою, рівноваги, радості, відчуття гармонії та любові до світу тому, що дитина в лоні матері перебирає на себе її стани, тощо.

Також порушувалося питання психологічного інструменту самоідентифікації. Ми інколи хочемо у житті рівнятись на когось, себто, творимо собі кумира. Потрібно звільнятись від цієї залежності, адже ми наділені неповторною божественною суттю. Негативне навіювання може привести до захворювання. Також ми залежимо від нашої епігенетики – набору різних внутрішніх програм.

Злата Біневич дала відповіді на запитання, які ставили слухачі, та запропонувала пройти глибинний психологічний тест на виявлення захворювання на фізичному рівні, насамкінець порадивши час від часу практикувати такий сутнісний самоаналіз.

Відеозапис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/184727420009851  

 

Український вимір ІІ світової війни. Старт циклу просвітницьких зустрічей, що розвінчують усталені міфи

16 грудня відбулася онлайн-зустріч з Ростиславом Пилявцем, ветераном збройних сил, полковником, викладачем історії воєнного мистецтва в Національному університеті оборони України. Пан Ростислав розпочав зустріч із трактування поняття «історія», а саме зауважив на історії як науці та історичній правді. А для наочності провів паралелі між початком двох воєн: ІІ світової  та нинішньої російсько-української гібридної війни.

Далі тривало обговорення чинників та подій другої світової, під час якої загинуло близько 40 мільйонів людей. Розшифрував також поняття «вимір», і саме «український вимір», та зупинився на історичних чинниках воєнного виміру, акцентувавши на тому, що українці воювали в різних збройних частинах і арміях світу: в лавах Червоної армії, УПА, польській, німецькій та інших. Пан Ростислав також наголосив, що нацистська Німеччина і Радянський Союз спільно розв’язали другу світову війну (початок її датується 1 вересням 1939 року, коли Німеччина напала на Польщу), об’єктивно проаналізував участь етнічних українців у другій світовій війні, зазначивши, що найчисельнішими була їх участь у лавах Червоної армії, та дав оцінку історичному аспекту участі українців у другій світовій війні.

Далі гість відповів на запитання слухачів. Це були найрізноманітніші питання, а саме: історична оцінка й погляд на сучасну війну з російським окупантом, радянсько-фінська війна, питання Нюрнберзького процесу, ціна та тривалість битви за Дніпро, як найбільшої за часів другої світової війни, та інші. Наприкінці зустрічі пан Ростислав подякував усім слухачам за участь у розмові й зав згоду на низку нових зустрічей для висвітлення відомих і маловідомих чинників української історичної воєнної правди. 

Відеозапис етеру: 

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/2843518972590685

 

Старт циклу зустрічей «Українська революція 1917-1921 років»

Тема 1: «Початок національної революції: київський березень 1917 р.» 

17 грудня відбулася онлайн-зустріч із кандидатом історичних наук, науковим співробітником відділу «Музей Української революції 1917-1921 років» Національного музею історії України – Олександром Хоменком.

Напочатку зустрічі наш гість нагадав слухачам про початок історичного періоду у становленні української державності, який розпочався в березні 1917 року, згадуючи постать військового і громадсько-політичного діяча Никифора Григор’єва, дав історичну оцінку української свідомості тих часів, за яких все українське було майже знищене, а сама Україна перебувала під пильним імперським контролем.

У Києві, на вулиці Володимирська, 42 діяв клуб «Родина», який піднімав і впроваджував українські ідеї. Його представниками були Михайло Грушевський, Дмитро Антонович, Дмитро Дорошенко, Федір Крижанівський та інші. Саме в ньому зародилися перші паростки Української Центральної Ради, головою якої згодом оберуть Михайла Грушевського, який першого ж дня своєї роботи заявив про нові вимоги часу щодо  підйому української свідомості та її відродження, наголосив на тій революційній ситуації, яка склалася у тогочасся, і що конче потрібно рухатись до повного відродження української державності. У цей час відбувається перший кооперативний з’їзд Центральної Ради, на якому постає питання побудови автономної самостійної української держави.

У Петрограді також пройшли перші демонстрації з проукраїнськими мотивами. М. Грушевський пропонує організувати 19 березня так зване «свято свободи» – вийти на вулиці Києва з національними гаслами і пройтися ходою, щоб пробудити громадську свідомість у людей та дух свободи і гідності, почавши рух з вулиці Володимирської і по всіх центральних вулицях міста Києва. За підрахунками свідків, на марш свободи тоді вийшло понад сто тисяч людей. Це були люди різних професій, національностей і віросповідань. Посутньо, це був перший великий Український майдан. А з 6 по 8 квітня відбувся перший Український національний конгрес, на якому зібралися делегати від всієї України. Цим конгресом було обрано Всеукраїнський комітет Державної думи.

Отже, можна стверджувати, що до 1917 року Української державності майже не існувало, і після березня 1917 року вона відродилася й почала набирати потужної сили.    

Відеозапис етеру: 

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/715381792687288

 

Діти і наркотики.  Як захистити дитину 

17 грудня відбувся вебінар фахівців зі здорового способу життя – Отто Стойки, лікаря-методиста Київського міського центру громадського здоров’я, к.мед.н. та Ірини Цісар, психолога Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Напочатку зустрічі фахівцями було окреслено вплив на молоду людину алкоголю та наркотичних засобів (від найлегших), які начебто просто стимулюють людську активність.

Далі було проведено аналіз легальних та нелегальних наркотичних засобів, які використовуються в нашій країні. Говорилося про вживання наркотиків, які знімають больові синдроми, але при цьому негативно впливають на нейронні зв’язки головного мозку людини. Говорилося про вживання гормону дефаміну, від якого людина стає  залежною так само, як і від решти наркотичних засобів.

Було зауважено, що вплив цих активних речовин є негативним явищем у роботі нашого головного мозку. Найбільш небезпечним для людини є вживання синтетичних наркотиків, вживання яких викликає дуже складні психологічні розлади, до всього, з першого моменту їх вживання виникає миттєва залежність. А ще вони не є дорогими і є дуже розповсюдженими. Це так звані «солі», «спайси» і т. інше, які викликають украй негативні явища у людей, що їх вживають.

Підсумком цієї зустрічі стало попередження, особливо молодих, людей про згубність вживання будь-яких наркотичних засобів і дуже важливо, щоб батьки і спільнота не були байдужими до своїх ближніх й могли миттєво вплинути на тих, хто вживає або хотів би спробувати ці, дуже небезпечні, наркотичні засоби.

Відеозапис етеру:        

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/1606414806213625

 

Лайфхаки дистанційної самозайнятості 

18 грудня у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт» відбувся вебінар тренера з персональної ефективності, емоційного інтелекту та комунікацій Освітнього Хабу міста Києва Вікторії Дівоньки.

Оскільки тема вебінару — самозайнятість, тренерка розповіла, що ми повинні зробити для того, щоб правильно і гармонійно налаштувати свою роботу. Найперше потрібно прийняти і зрозуміти ситуацію, в якій ми перебуваємо. Добре спланувати свою подальшу роботу, адаптуватись до реальних умов. Важливо комфортно налаштувати своє робоче місце, простір діяльності, дібравши зручне та комфортне місце локації.

Найперші поради щодо організації цифрового простору такі: вивести на робочий стіл комп’ютера ярлики на робочу теку (або на підтеки), та завжди зберігати туди файли, які необхідні для роботи.

Важливі також самоорганізація і планування: детально спланувати роботу на місяць, тиждень і кожен день. Також тренерка нагадала про так звану прокрастинацію часу, коли ми спочатку плануємо, а потім відкладаємо свої справи, не виконавши їх, а внаслідок цього потім не встигаємо виконати заплановане.

Далі п. Вікторія зупинилась на практичній вправі «коробка Ейзенхауера»: а саме треба визначити 4 квадранти справ, віднести до них: 1) важливі і термінові справи, 2) важливі, але такі, що не є необхідними, 3) неважливі і термінові і 4) такі, що не є терміновими і можуть бути виконані пізніше. Також варто позначити ті справи, які можуть бути виконані колективно чи невеликими групами людей, а, отже, максимально деталізувати задачі, за необхідності прописавши терміни виконання.

Потрібно ретельно і раціонально використовувати свій час, не перевантажувати себе інформацією, вміти правильно відпочивати та продуктивно організовувати свою відпустку, своє дозвілля. Отже, ефективна самозайнятість – це насамперед правильне планування своєї роботи, налаштування комфортного робочого місця і чітка самоорганізація.

Було також зроблено важливий акцент на необхідності створення гармонійної атмосфери у своєму помешканні, щоб ми з любов’ю і великою повагою ставилися до своїх рідних та близьких, та приділяли увагу тим, хто живе поруч з нами.

Відеозапис етеру: https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/193076802230808

 

Напередодні Різдва із Хелен Поліщук 

18 грудня відбулася онлайн-зустріч з українською та канадською художницею, активною діячкою української діаспори у Торонто, авторкою багатьох творчих робіт з питань культури, сценаристки  – Хелен Поліщук.

Поліщук – художниця, яка нині мешкає у Канаді. Вона пише картини, влаштовує виставки, збирає колекції своїх художніх творів на власному сайті. Найбільше їй подобається творити в петриківському стилі.

Пані Хелен повідала слухачам про сучасний шлях митця, про те, що він має дві складові: один шлях, в якому людина заробляє кошти на прожиття, а інший – творчий, в якому людина себе проявляє як митець. Мисткиня розповіла також про те, як створює свої фільми, один з яких має назву «Напередодні Різдва», розкрила героїв своїх фільмів, їхню долю і як вона відображена в цих картинах. Поділилась з слухачами про те, що зараз відбувається в кінематографі, що цінного і які пріоритети в кінематографі, звернула увагу на те, що зараз дуже є важливим рейтинг телеканалів і студій. А також назвала фільми, які радила б подивитись, дала цікаві поради сучасним акторам та режисерам, розповіла про те, як проходить процес написання сценарію. Почала їх писати вже у Торонто. Зараз за її сценаріями знято три фільми. Значну увагу пані Хелен приділила фестивальному напряму, наголосивши на тому, що фестивальне життя в Торонто є дуже активним.

Певний час наша гостя була адміністратором Українського драматичного театру “Заграва” в Торонто. Пані Хелен порушила питання сучасних викликів до театральної діяльності. Під час розмови йшлося також про те, як можна адаптувати театри до сучасної форми виживання в умовах сучасності.

Також пані Хелен натхненно розповіла про те, як вона готується до Різдва, і найбільше часу вона приділяє виготовленню Божих янголів. Наприкінці зустрічі гостя привітала всіх з прийдешніми святами та побажала кожній родині і кожному українцю сильного українського духу.

Відеовізитівка та запис етеру:
https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/1344384389229494
https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/717900299122503

А також звітуємо про решту заходів,  які  проводились бібліотеками Солом’янки упродовж тижня 14 – 20 грудня. 

14 грудня

15 грудня

 • Бібліотека Імені Реріха Новорічно-Різдвяні історії з наших книжок занурили всіх у святкову атмосферу та створили гарний настрій!
 • Бібліотека імені О.Новікова-Прибоя на своїй сторінці facebook до Міжнародного дня чаю розмістила цікаву інформацію під назвою «Вогонь життя»…Чай має тисячолітню історію. Його п’ють в будь-якому куточку Землі. Для багатьох народів він став таким же необхідним і незамінним як хліб.
 • Бібліотека «Преображенська» До Міжнародного дня чаю провела онлайн-тести під назвою «Чайний аромат».
 • Бібліотека №15 до Міжнародного дня чаю організувала онлайн-презентацію «День чаю».

16 грудня

 • Бібліотека ім. Миколи Бажана Присвятила сторінку Людвігу Вану Бетховену – німецькому композитору і піаністу, представнику «віденської класичної школи», найбільшому явищу в світовій музичній культурі, композитору, який ще за життя став легендою.
 • Бібліотека ім. М.Лермонтова провела майстер-клас «Моє янголятко».
 • Бібліотека №15 провела онлайн-зустріч з представницею видавництва Старого Лева Саломе Енгибарян, яка розповіла про стан справ у видавництві та про ті книги, які воно видає.
 • Бібліотека ім. Євгена Гуцала розмістила на своєму блозі сторінку «День святого Миколая: історія свята, традиції та прикмети».

 

17 грудня

 • Бібліотека ім. О.Новікова-Прибоя провела благодійну акцію до Дня Святого Миколая в бібліотеці.
 • Бібліотека ім. М. Лермонтова провела онлайн-читання «Мандрівка святого Миколая».
 • Бібліотека ім. Олеся Гончара провела Конкурс до Дня Святого Миколая 2020 р.
 • Бібліотека №13 провела відеочитання «Йде до діток Миколай».
 • Бібліотека ім. Івана Світличного познайомила читачів із книжковими новинками «Книжкові новинки».
 • Бібліотека ім. Євгена Гуцала організувала віртуальну виставку «Святий Миколай благословить весь край».

 

18 грудня

 • Центральна бібліотека Солом’янки на Освіти, 14а у переддень чарівного свята – Дня Святого Миколая, підготувала та показала пізнавальне відео про цікаві традиції святкування в різних країнах світу!
 • Бібліотека Імені Реріха День Святого Миколая дітки НДСЛ «Охматдит» зустрічали представників Солом’янських бібліотек з подарунками! Щиро дякували всім, хто подарував їм часточку свого тепла!
 • Бібліотека ім. О.Довженка «Святий Миколай, нас не оминай».
 • Бібліотека ім. Івана Світличного організувала до Дня святого Миколая книжну виставку «Миколай заходить в хату» та аудіоказки Івана Андрусяка «Зайчикове Різдво» та «Легенда про Святого Миколая».
 • Бібліотека ім. Івана Багряного вітала фіналістів конкурсу «Побачення зі Святим Миколаєм»!

   

19 грудня

 

20 грудня

 • Центральна бібліотека Солом’янки на Освіти,14а на своїй сторінці у facebook розмістила інформацію з нагоди Дня народження видатного оперного співака, громадського діяча, учасника бойових дій на сході України з російським окупантом Василя Сліпака, який загинув 29 червня 2016 року від ворожої кулі снайпера, виконуючи бойове завдання як кулеметник у складі 1-ї штурмової роти Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» (ДУК ПС).

Усім, хто бажає більше познайомитись з діяльністю Публічних бібліотек Солом’янки, запрошуємо відвідувати нас та заходити на наші сайти.

https://soloma.libraries.kiev.ua/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *