Тиждень 21 – 27 грудня

Протягом тижня з 21 по 27 грудня Публічними бібліотеками Солом’янки було організовано і проведено багато змістовних та цікавих заходів, серед яких найперше хочеться відзначити вебінари з питань психології, права та літературознавства, які пройшли на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook, та Різдвяні й передноворічні заходи. 

Опановуємо забудькуватість

21 грудня відбувся  вебінар Вікторії Дівоньки – тренера від Освітнього Хабу м. Києва та Української Школи Урядування з Soft Skills, співзасновниці тренінгової агенції «PRO Trainings agency», консультаційного коуча, менеджера з розвитку освітніх програм для персоналу в компанії HR You, спікера на платформі бібліотек.

Пані Вікторія розповіла про важливі функції мозку та його фізіологічні властивості, а також акцентувала на тому, що за наднавантаження на наш мозок можуть відбуватись дивні речі: змінюється його фізіологічна властивість, а саме втрачається здатність запам’ятовувати певні речі, які відбуваються в нашому житті. Якщо є якісь відчутні відхилення, то варто звернутися до медичних фахівців. Це так званий стан “когнітивної втоми”, стан деменції, який відбувається через перевтому.

Для покращення нашої роботи важливо планувати свої справи, проговорювати ті речі, які нам необхідно зробити. Можна використовувати браслети, записувати в блокнот, робити для себе певні нотатки, начитувати на диктофон голосові нагадування. Дуже важливо використовувати всілякі важливі засоби, які б нам допомагали запам’ятовувати те, що для нас необхідно. Надвечір важливо проводити аналіз зроблених протягом дня справ. Потрібно рефлексувати, відпочивати від виконаних справ.

І за традицією пані Вікторія відповіла на запитання слухачів. 

Відеозапис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/236058797908588

 

Святочне різдвяне оповідання в українській літературі

22 грудня відбулась онлайн-зустріч з літературознавицею Тетяною Белімовою, яка розповіла про історію появи святочного різдвяного оповідання в українській літературі.

Це свято виникло у Вікторіанській Англії в XIX столітті й має свої давні традиції. Вперше про нього ми дізнаємось з твору англійського письменника Чарльза Діккенса «Різдвяна історія». Сюжети різдвяних історій, наповнені магічним змістом, мають повчально-сакральний зміст перемоги сил добра над злом.

Прихід Різдвяних свят на територію України відбувався досить непросто: Україна перебувала у складі Російської імперії, і за тих обставин було важко поширювати й розвивати власну культуру, адже майже все було під царською забороною. Але в другій половині XIX ст. зароджується Народницький рух, який впливав на тодішніх літературних діячів Панаса МирногоМихайла КоцюбинськогоІвана Карпенка-КарогоПавла HYPERLINK “https://uk.wikipedia.org/wiki/Павло_Грабовський”Грабовського та інших, які й відображали Різдвяні історії у своїх творах: Усім нам добре відомі твори: «Морозенко» Панаса Мирного (1885 р.), «Збентежена історія» і «Сосонка» Олени Пчілки (1885 р.), оповідання «Ялинка» Михайла Коцюбинського (1891 р.), «Різдвяний вечір» Гната Хоткевича (1899 р.), «Про святвечір» Василя Стефаника (1891 р.), «Мати» Архипа Тесленка (1904 р.), різдвяні історії «У панів» (1908 р.) і «Мороз» (1914 р.), твір Володимира Винниченка «Агітка» (1907 р.) У них письменники відобразили сюжети різних доль, доторкнулись до вираження їх соціальних аспектів, а також описали, яким було тодішнє Різдво, які використовувались обряди; магію святвечора, різдвяну ялинку, яку можна було встановлювати тільки у панських маєтках і то лише на один вечір і т. інш.

За сучасних умов відбувається переосмислення оновлення різдвяної теми в творчості письменників. Видаються колективні збірки, зокрема такі, як «Тринадцять різдвяних історій», дитяча збірка «Львів. Смаколики. Різдво», збірка Надії Гербиш і Ярослава Грицака «Велика різдвяна книжка» та інші.  

Відеозапис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/437213563958989

 

Набуття права власності на земельні ділянки за цивільно-правовими угодами

22 грудня відбувся правоосвітній вебінар на тему «Набуття права власності на земельні ділянки за цивільно-правовими угодами». Провела його Антоніна Загура, начальник відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної правової вторинної допомоги.

Зустріч розпочалася з нормативно-правової бази – Конституції України, в якій зазначено, що земля, відповідно до статей 12 і 13, є об’єктом права власності українського народу. У земельному кодексі України 2001 року(зокрема, у статтях 79, 131, 132 та інших), відображено правовий процес продажу земельних ділянок у власність громадян. Найбільш поширеною формою купівлі-продажу земельної ділянки є укладання договору. Пані Антоніна наголосила на тому, що обов’язковим є його нотаріальне посвідчення. Документом, який підтверджує право власності, є  витяг з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Пані Антоніна назвала перелік необхідних документів для здійснення укладання таких договорів. Порушувалися також питання продажу земель сільськогосподарського призначення, успадкування землі та було роз’яснено, як відбувається цей правовий процес.

Відеозапис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/417062313073868 

 

Відверто про творчість, дива і мрії. Різдвяна зустріч із подарунками

25 грудня відбулася онлайн-зустріч з письменницею Наталею Гук, яка повідала слухачам відверті історії про свою творчість, дива і мрії. Шлях письменниці непростий, але цікавий і різнобарвний. Окрім прози, оповідань та есе пані Наталя має у своєму доробку й поезію. Авторка познайомила слухачів з власними книгами, серед яких: «Євромайдан (звичайні герої)» та «Книга рецептів та історій смачного настрою», яка отримала приз глядацьких симпатій на «Коронації Слова». Неодноразово авторка представляла свої літературні твори на різноманітних конкурсах, де вони здобували нагороди.

Гостя також представила книгу «П’ять плюс» у співавторстві з Андрієм Чернявським, яка належить до рубрики ділової літератури. В її гумористичній книзі «Легенди нашого городу» описані смішні історії на основі спогадів про вирощування овочів та фруктів на власнім городі.

Родзинкою зустрічі була творча пропозиція від письменниці: взяти участь у невеличкій передноворічній літературній конкурсній програмі. Завдання було наступне: в коментарях під відео написати коротеньке есе, яке б тематично містило в собі три з чотирьох запропонованих слів: «книжки», «дива», «творчість», «мрії». Переможець буде оголошений в понеділок 28 грудня о 15.00. Подарунок: «Книга історій і рецептів гарного настрою» з особистим підписом авторки + 2 імбирних пряники.

Наприкінці зустрічі пролунало щедре привітання від письменниці з різдвяними та новорічними святами.

Відеозапис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/755458065047465

 

А також звітуємо про решту заходів, які  проводилися бібліотеками Солом’янки упродовж тижня 21 – 27 грудня.

21 грудня

  • У бібліотеці «Солом’янська» було проведено відео майстер-клас “Новорічні прикраси своїми руками”.

http://biblioformat.blogspot.com/2020/12/blog-post_21.html

  • Бібліотека №15 підготувала майстер-клас з виготовлення новорічних масок.

http://babylib.blogspot.com/2020/12/blog-post_21.html

 

22 грудня

 

  • В бібліотеці ім. І. Світличного проведений майстер-клас “Ялинкова іграшка-сюрприз”.

http://kievchaplib.blogspot.com/2020/12/blog-post_22.html

  • Бібліотека «Преображенська» підготувала новорічно-різдвяну вікторину про Санта-Клауса, презентацію та мультфільм для дітей англійською мовою.

http://child-lib.blogspot.com/2020/12/blog-post_22.html

  • Бібліотека ім. Є.Гуцала провела майстер-клас «Символ нового року своїми руками»

http://libraryvershigory.blogspot.com/2020/12/c.html

 

23 грудня

 

https://dovlib.blogspot.com/2020/12/blog-post_23.html

 

  • Бібліотека № 11 під рубрикою “Чудес пора вже наступає” представила серію книг, в яких описані чарівні та неповторні різдвяні історії.

https://publ-library11.blogspot.com/2020/12/blog-post_23.html

 

  • Бібліотека ім. Є.Гуцала провела онлайн-читання казки Зірки Мензатюк «Мільйон мільйонів сестричок».

http://libraryvershigory.blogspot.com/2020/12/blog-post_23.html

 

24 грудня

 

  • В бібліотеці ім. М. Лермонтова в рубриці «Дивосвіт зимової казки» відбулося онлайн-читання казки братів Грін «Пані Метелиця».

https://library-lermontova.blogspot.com/2020/12/blog-post_24.html

 

  • В бібліотеці №13 відбувся майстер-клас з виготовлення ялинкових прикрас.

http://public-library-13.blogspot.com/2020/12/blog-post_14.html

 

  • Бібліотека ім. Є.Гуцала підготувала віртуальну виставку «Зима. Зігрійся книгою».

http://libraryvershigory.blogspot.com/2020/12/blog-post_24.html

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *