Міжнародне десятиліття зближення культур: культура розуміння інакшості

2007 року Україна була співініціатором проголошення Міжнародного року зближення культур – 2010, а також Міжнародної Декади зближення культур 2013-2022, яка, згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, триває і нині.

🔸 Україна сьогодні впевнено вливається в європейський інформаційний та культорологічний простір, однак, при цьому важливо означити й розуміти наявні та ймовірні проблеми, аби убезпечитися від помилок у майбутньому.

🔸 Багатовікова історія гноблення українського народу іншими має давати нам розуміння важливості інтеграції у світову культуру, донесення до інших народів українських культурних здобутків та важливості її спадщини, і водночас, відчуття меж цього процесу.

🔸 Як приміром, кожен із нас розуміє поняття “зближення культур”? Які рефлексії викликає ця словосполука? Зрештою, кожна людина, не усвідомлюючи того, щодня стоїть перед цивілізацінийм вибором: бути зі світовою спільнотою чи окремо.

🔸 Сучасна людина починає розуміти, що культурна самобутність її народу невіддільна від культурної самобутності інших народів, що всі ми підкорюємося законам культурної комунікації та законам так званої глобалізації.

🔸 Світова культура — це безліч самобутніх культур, які перебувають у неперервному діалозі і взаємодіють одна з одною у координатах: «минуле-майбутнє». Але насправді культура — це не тільки огром підкультур, це також і єдина світова культура, єдиний культурний потік від сивої давнини й до наших днів.

🔸 Певна річ, захист культурної самобутності народів в усьому світі містить безліч проблем, найкричущіша з яких – вимушене протистояння “меншин” експансії “великих культур”, “глобалізації” тощо.

🔸 Почути одне одного, зрозуміти та прийняти культурне різноманіття світу, зберігаючи власну ідентичність, — задача кожної розвиненої особистості.

🔸 Тож бібліотеки Солом’янки в 2021 році підготували для Вас низку цікавих зустрічей та інформувань щодо видатних постатей з різних країн, які здолали усталені соціокультурні межі однієї країни та здобули міжнародне визнання. І почнемо ми просто сьогодні: інформаційним дописом про знаного українського сходознавця Агатангела Кримського та онлайн-розповіддю про долю американця Маркіяна Паславського, який, досягнувши неабияких висот в США, загинув у боротьбі за Україну.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *