Тиждень 25 – 31 січня

З 25 по 31 січня у бібліотеках Солом’янки тривав тиждень пам’яті Героїв Крут. У рамках програми з національно-патріотичного виховання дітей та молоді бібліотекарями підготовлено низку пам’ятних заходів в режимі оффлайн та онлайн, а також проводилася безліч інших цікавих заходів, зокрема, просвітницька онлайн-зустріч із представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій України для молоді, презентація книжок для дітей від сучасної письменниці, виставки, майстер-класи тощо. На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook цього тижня відбулися чотири онлайн-зустрічі.

Психосоматика здоров’я

Традиційно у понеділок 25 січня у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт» відбувся вебінар «Психосоматика здоров’я» практичного психолога, тренера, коуча, КПТ-терапевта, засновниці «Pro Trainings Agency» Злати Біневич.

Сучасне життя вимагає від людини глибокого усвідомлення, що відбувається навколо неї. Перевантажений інформаційний простір, стресові ситуації, неправильна оцінка тих чи інших ситуацій, нав’язливі думки, агресія та негативне навіювання є тими хворобливими психосоматичними станами, які можуть викликати різні захворювання. Відомо, що життя – це постійний еволюційний рух, який ніколи не зупиняється і дуже важливо перебувати в ньому усвідомлено. Отже, психосоматика людини залежить від багатьох факторів поведінки самої людини, яка перебуває у цьому безперервному еволюційному процесі.

 Відеозапис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/497574834569133

 

Тетянчин День на Освіти, 14 а

Надвечір 25 січня, вже за багаторічною традицією, «Тетянчин День» відбувся на Освіти, 14 а! Насправді ж – на сторінку Публічні бібліотеки Солом’янки висадився Тетянчин онлайн-десант у складі шести дійових осіб: поетес та письменниць – Тетяни Лавинюкової, Тетяни Череп-Пероганич, Тетяни Шептицької, Тетяни Белімової, Тетяни Яровициної та однієї виконавиці – Тетяни Долі. Координаторкою зустрічі була наша колега, поетеса Тетяна Яровицина, яка й представляла своїх творчих та неповторних посестер.

Відеозапис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/440104080473347

 

 Друга світова війна в історичній пам’яті українського народу

27 січня відбулася Історико-просвітницька лекція к.іст.н., Ростислава Пилявця (зустріч 2-га).

 Нагадаємо, що серію зустрічей «Друга світова. Український вимір» з Ростиславом Пилявцем заплановано, оскільки сучасникам варто краще розібратися в українському вимірі другої світової. Історично так склалося, що українці воювали в різних збройних частинах і арміях світу: в лавах Червоної армії, УПА, польській, німецькій тощо. Це треба усвідомити, прийняти як факт і переглянути усі свої стереотипи.

Під час зустрічі обговорювалися питання внеску українського народу в перемогу об’єднаних сил антигітлерівської коаліції над нацизмом, вплив війни на подальшу долю українського народу, історична та національна пам’ять у сучасній Україні про другу світову війну. Дуже непросто і важко йде переосмислення історичних подій минулого, але процесс становлення та усвідомлення української ментальності триває, хоч і повільно. Він все ж таки має позитивну динаміку, отже, відродження української нації відбувається. І це дає надію, що Держава Україна постане такою, якою її омріяли у своїй уяві мільйони Українців.

 Відеозапис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/163171515348916

 

Норвегія очима українки Тетяни Бондаренко 

29 січня відбулася онлайн-зустріч з українкою Норвегії, співорганізаторкою Української громади Східної Норвегії Тетяною Бондаренко.

Українка родом з Мелітополя, яка з 2005 року мешкає в Норвегії, поділилася зі слухачами історією свого життя в суворій скандинавській країні (в різних її регіонах): про те, як вона туди потрапила, як склалося її життя, як відбувалося її становлення. Гостя познайомила наших глядачів з буттям української діаспори на Скандинавському півострові та розповіла про те, як вона стала головою Української східної громади в Норвегії, про свою  співпрацю з Українською школою «Еллісів» в Осло, про ті заходи і проєкти, які вони спільно проводять, зокрема про серпневий Фестиваль Вікінгів.

Відеозапис етеру:

https://www.facebook.com/zbs.solomyanska/videos/338106667338355

  

Щоб не трапилось біди

 28 січня на сторінці Бібліотека імені Реріха у facebook відбулася онлайн-зустріч зі співробітниками Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в м. Києві «Щоб не трапилось біди».

Доповідачами цієї просвітницької зустрічі, присвяченої превентивним заходам із запобігання пожежонебезпечних ситуацій, були: начальник сектору зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю, полковник служби цивільного захисту Водолага Світлана Михайлівна та Заступник начальника Управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС у м. Києві Стоволос Олег Анатолійович. До онлайн-спілкування з фахівцями ДСНС долучилися представники та учні освітніх закладів Києва та України, завдяки чому зустріч пройшла в динамічному діалозі.

Запис відеоетеру:

https://www.facebook.com/844523872267621/videos/698068607542114  

Хто такі “Слідопитенята”?

31 січня на сторінці Бібліотека №15 у facebook відбулася онлайн-зустріч із письменницею Катериною Міхаліциною, яка прийшла у світ книжок 2008 року, переклавши твір «Діти Гуріна: Сказання про дітей Гуріна» Джона Роналда Руела Толкіна.

Її перша власна книга під назвою «Бабусина господа» вийшла в світ  2013 року. Письменниця присвячує свою творчість дітям, їхнім уподобанням адже вважає, що в кожному з нас живе внутрішня дитина. Сама авторка є матір’ю трьох дітей. Вона пише про те все, що нас оточує, про ті природні речі, без яких неможливий цей світ. Авторка вважає, що все, що навколо нас, має важливий сенс буття. І звичайно найбільш цікавим моментом зустрічі була презентація книжок письменниці. Серед них «Слідопитенята», книга-картонка «Порохотяг», книга віршів «Дмухалка», підліткова книга про аварію на Чорнобильській атомній електростанції «Реактори не вибухають» та інші.

А ще пані Катерина займається перекладацтвом, редагуванням та малюванням. Зустріч із письменницею проходила в теплому творчо-емоційному полі, а також деякі уважні слухачі, які були обізнані з творчістю письменниці, ставили різноманітні запитання.

Відеозапис етеру:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/169078981347544

 

Інші заходи на Публічних бібліотеках Солом’янки

25 січня

Бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя висвітлила до Дня народження П. Тичини тему «Оркестр української поезії минулого століття уявити без Тичининого кларнету неможливо»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/01/blog-post_25.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова організувала вебінар «Нейропедагогічні рухові практики для розвитку дітей з різними дисфункціями розвитку» , який провела доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова  Ольга Яшна:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/01/blog-post_25.html

Бібліотека ім. О. Гончара

 • «Вікопомний бій під Крутами. Виставка-мікс»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/01/blog-post_25.html

 • Світ Куїнджі. Арт-комора:

http://idiya1.blogspot.com/2021/01/blog-post_4.html

Бібліотека ім. О. Довженка – патріотично-поетичне відео:

https://dovlib.blogspot.com/2021/01/blog-post_25.html

Бібліотека «Солом’янська» провела майстер-клас «Майстерня  навчить і допоможе кожній дитині створювати незвичайні вироби своїми руками»:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/01/blog-post_66.html

            На сторінці Бібліотека І. Світличного у Facebook привітала всіх Тетянок зі святом:

https://www.facebook.com/IvanSvitlichnii2016/photos/a.183987725536179/759472467987699/        

Бібліотеці ім. І. Багряного – інформування Павло Тичина – найвідоміший поет 20-х років XX cтоліття. Літературний кросворд:

            http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/988

            Бібліотека «Преображенська» – урок англійською «English time. Lesson 2»:

            http://child-lib.blogspot.com/2021/01/english-time-lesson-2.html 

            Бібліотеці ім. О. Донченка – віртуальна книжкова виставка «Математика – цариця науки»:

            http://lib-don.blogspot.com/2021/01/blog-post_35.html

Бібліотека №15 розмістила на каналі You Tube відеокліп «Цінгі-де-Бамараха» – справжній  кам’яний ліс.

26 січня

            У блозі ЦРБ імені Ф.Достоєвського в рубриці «Київ і Солом’янка: історію пишемо самі» – інформація «Імена, з якими ми живемо. Вулиця Академіка Карпінського»:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/01/blog-post_26.html

У блозі ЦБС в рамках проєкту «Ми сильні» – інформаційна сторінка до Дня злуки «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України…»:

https://solomlib.blogspot.com/2018/12/blog-post.html

У Бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя – інформування до Дня пам’яті жертв голокосту «Злочин на всі віки – вивчати, щоб не забувати»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/01/blog-post_26.html

У Бібліотеці ім. М. Лермонтова – інформування до 110-ї річниці Івана Гончара «Митці України: Гончару І. М. – 110»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/01/110.html

Бібліотека №13 представила роботи на конкурс «Творимо книжку разом з автором». Віка Погорєлова:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/01/blog-post_26.html

Бібліотека ім. Є. Гуцала у своєму блозі розмістила віртуальну виставку «Крути:Подвиг і Трагедія»:

             http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/01/blog-post_26.html

            На сторінці бібліотеки ім. І. Багряного у Facebook  – інформування: «27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. «Пам’ятаймо, аби ніколи не повторити»:

https://www.facebook.com/bagrianylib/photos/a.2829059784001147/2861046967469095/

            Бібліотеці ім. В. Нестайка – інформування:

 • «Світ творчості чекає на тебе!»:

            http://lib-kudr.blogspot.com/2021/01/blog-post_26.html#comment-form

 • Сторінка пам’яті жертв Голокосту:

            http://lib-kudr.blogspot.com/2021/01/blog-post_88.html#comment-form

            

27 січня

            У блозі ЦБС в рамках проєкту «Ми сильні» – сторінка «Земле моя кримська…»:

https://solomlib.blogspot.com/2021/01/blog-post.html

У бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя:

 • до Дня пам’яті жертв голокосту презентація видання Українського центру вивчення історії «Пам’ятаймо. Історія і уроки Голокосту»:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/01/blog-post_27.html

 • Інформування до дня народження першого астронавта Незалежної України Леоніда Каденюка:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/01/70.html

У бібліотеці ім. М. Бажана – інформування з нагоди 110-ї річниці народного художника України Івана Гончара:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/01/blog-post_50.html

Бібліотека ім. О. Гончара – Свіча пам’яті жертвам Голокосту:

http://idiya1.blogspot.com/2021/01/blog-post_27.html

У Бібліотеці ім. О. Довженка – онлайн-інформація Сучасна українська література для сучасних людей:

https://dovlib.blogspot.com/2021/01/blog-post_27.html

На сторінці Бібліотека ім. О. Довженка у facebook видавництво «Крокус» провело розіграш для бібліотек! Умова – потрібно підписатись на сторінці видавництва:

https://www.facebook.com/crocuspublishers/photos/a.307873473214035/675710416430337/

            У Бібліотеці №11:

 • інформування «Голокост – трагедія всесвіту»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/01/blog-post_26.html

 • Інформування – «Чарівні звуки Моцарта»:

    https://publ-library11.blogspot.com/2021/01/blog-post_27.html

            Бібліотека №13 – Новинка в бібліотеці: збірка творів «Львів. Шоколад. Кам’яниці»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/01/blog-post_27.html

            У Бібліотеці ім. І. Багряного – інформування теми: «На скрижалях народної пам’яті. Бій під Крутами»:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/990

            У Бібліотеці «Преображенська» – інформування теми: «Уроки минулого: історія Голокосту»:

             http://child-lib.blogspot.com/2021/01/blog-post_27.html

            Бібліотека №15:

 • інформування «Історія минулого: Голокост»:

            http://babylib.blogspot.com/2021/01/blog-post_27.html

 • Інформування «Співець єдиної родини» Павло Тичина:

https://babylib.blogspot.com/2021/01/1891-1967-23-1891.html

           

28 січня

            На сторінці ЦРБ ім. Ф. Достоєвського на Освіти, 14а у facebook – вікторина «28 січня – день відкриття Антарктиди»:

            https://view.genial.ly/…/learning-experience-didactic…

На сторінці бібліотека ім. О. Новікова-Прибоя у facebook до Дня пам’яті Героїв Крут пісенна сторінка «Спом’янімо в пісні славу Крутів»:

 https://www.facebook.com/novikov.pryboi1950/videos/416622542990720

У Бібліотеці ім. М.Бажана – інформування до дня народження першого українського астронавта Леоніда Каденюка:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/01/blog-post_28.html

Бібліотека ім. М. Лермонтова до дня пам’яті героїв Крут представила тему: «І біль, і сум, і вічна слава»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/01/blog-post_14.html

На сторінці бібліотека «Солом’янська» у facebook до дня пам’яті першого космонавта України Леоніда Каденюка – інформування, йому все життя «було страшно цікаво»:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3609255809143750

Бібліотека «Преображенська» провела онлайн-вікторину «Антарктида – загадковий континент»:

http://child-lib.blogspot.com/2021/01/blog-post_28.html

 На сторінці бібліотека ім. О. Донченка у facebook – онлайн-читання віршів українських поетів, присвячених Героям Крут. «Згадаймо юність, що горіла в Крутах»:

https://www.facebook.com/DonchenkaLib/

На сторінці бібліотека №15 у facebook – тема «Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/pcb.3501729706717887/3501729226717935/

 

29 січня

            У блозі «Солом’янка бібліотечна» ЦБС інформація про заходи бібліотек Солом’янки в 2020 році щодо виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року:

У блозі ЦРБ імені Ф.Достоєвського Інформування: «Математика? Легко!»:

http://library1-info.blogspot.com/2021/01/blog-post_62.html

Бібліотека ім. М. Бажана до дня пам’яті героїв Крут організувала книжкову виставку:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/01/blog-post_29.html

У Бібліотеці ім. О. Довженка – інформування «Крути – бій за майбутнє»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/01/blog-post_29.html

На сторінці Бібліотека №11 у facebook – інформування до Дня пам’яті Героїв Крут «Під світлом тим розстане тьма…»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/01/blog-post_28.html

У Бібліотеці ім. Є. Гуцала:

·         інформування до 70-річчя дитячого письменника, журналіста, драматурга та  лауреата міжнародних конкурсів  – В.І. Герланця «Казки на всі часи»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/01/blog-post_29.html

 • Інформування – «Світ пригод Всеволода Нестайка»

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/01/blog-post_74.html

 

30 січня

У блозі ЦБС в рамках проєкту «Ми сильні» – інформування До Дня пам’яті захисників Донецького аеропорту:

https://solomlib.blogspot.com/2021/01/blog-post_30.html

На сторінці ЦРБ ім. Ф.Достоєвського у facebook:

 • відео-казка Грицька Бойка «Ґава – роззява»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/157495275995439

 • Майстер-клас в’язання гачком:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/posts/1987583098050957

            Бібліотека №13 до Всесвітнього дня читання вголос «Я люблю читати вголос!»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/01/blog-post_30.html

На сторінці бібліотека ім. О. Донченка у facebook – Відео-читання «Всесвітньо відомі комікси»:

https://www.facebook.com/DonchenkaLib/videos/1055615311614768

 

31 січня

У бібліотеці ім. М. Бажана – інформування до Міжнародного дня ювеліра:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/01/blog-post_31.html

На сторінці Бібліотека ім. Є. Гуцала у facebook  – Акція: «БІБЛІОМЕЦЕНАТ» – постійна доброчинна акція, що діє у всіх книгозбірнях. Якщо є у вас дома є прочитані книги, ви можете подарувати їм друге життя:

https://www.facebook.com/biblioteka.kiev11/photos/a.2742423119101210/4001716239838552/

У Бібліотеці ім. В. Нестайка інформування до Дня пам’яті українського космонавта Леоніда Каденюка «Місія – Космос»:

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/01/blog-post_31.html#comment-form

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *