Тиждень 8 – 14 лютого

Бібліотечний тиждень 8 – 14 лютого був насичений теплими і романтичними подіями до Дня Усіх Закоханих, радісними і щедрими — з нагоди Дня Дарування книжок, просвітницькими — до Дня безпечного інтернету, а також іншими важливинками і цікавинками, над якими невтомно чаклує бібліотечна спільнота Солом’янки! Але про все своєю чергою. Наразі – онлайн-зустрічі та живі зустрічі із письменниками.

 

Чого бояться фобії?

8 лютого на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook у рамках проєкту з особистісного розвитку «ReСтарт» відбувся вебінар практичного психолога, тренера, коуча, КПТ-терапевта, засновниці «Pro Trainings Agency» Злати Біневич. Тема зустрічі «Чого бояться фобії». Всі ми відчуваємо якісь страхи, більшою чи меншою міріою. І це нормально. Людині притаманно боятися, адже це почуття здавна закладено в ній природою на рівні інстинктів. А щоб дізнатись про те, як наші страхи перетворюються на фобії і як цьому зарадити, дивіться у відеозаписі етеру.

Відеозапис етеру: https://fb.watch/3GcUZzqk0U/

 

Булінг! Кібербулінг! Що робити, коли ти став жертвою?

8 лютого до Дня безпечного Інтернету на сторінці Бібліотека імені Реріха у facebook відбулася онлайн-зустріч «Стоп булінг!» із Катериною Заховайко засновницею проєкту «Happy project», програмісткою шведсько-української компанії «Beetroot».

Аудиторія: учні та вчителі 9-х класів ЗОСШ №166, педагоги Вищого професійного училища швейного і перукарського мистецтва №46, користувачі бібліотеки ім. М. Реріха. Під час зустрічі порушувалися питання: як захистити дітей в Інтернеті? як допомогти підліткам зорієнтуватися у безмежному онлайн-просторі і не зашкодити собі і своїм близьким?

Відеозапис етеру: https://fb.watch/3Gj56rkCe0/

 

Як не втратити земельні паї після 2025 року: поради юриста

9 лютого на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбувся правоосвітній вебінар “Як не втратити земельні паї після 2025 року: поради юриста” в рамках проєкту «Право на право». Вебінар провела Антоніна Загура, начальник відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Як отримати акт на земельну ділянку? Як успадкувати пай? Які дії спадкоємця в разі отримання земельного сертифікату в спадок? Які документи потрібні для оформлення і спадкування сертифікатів і актів на паї? На ці питання юрист дала вичерпну відповідь і розробила чіткий алгоритм дій для особи, зацікавленої темою.

Відеозапис етеру: https://fb.watch/3Gc_47POdy/ 

 

Презентація книги Наталки Позняк-Хоменко «Волонтери: сила небайдужих»

10 лютого на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбулася презентація книги Наталки Позняк-Хоменко «Волонтери: сила небайдужих».

Волонтери – це люди, для яких немає нічого неможливого. Волонтерство – це справа совісті й громадянського обов’язку в наш нелегкий час. Книга «Волонтери: сила небайдужих» розповідає про звичайних людей, які стали волонтерами. Це і пенсіонери, і навіть діти 11 років. Книга, за словами автора, про кожного з нас, тому що ледве не кожен українець долучився до волонтерства в часи Революції Гідності й війни на сході України. Кожна людина, про яку йдеться в книзі – унікальна. Авторка книги запросила представників двох частин України – сходу і заходу: волонтера з Донецька Наталю Герасименко, яка стала прототипом героїні книга «Доця» Тамари Горіха-Зерня, і волонтера зі Львова – Андрія Салюка. Детальніше про книгу і про український волонтерський рух дивіться у відео.

Відеозапис етеру: https://fb.watch/3Gd3wfUL6P/

 

Правильний вибір професії – крок до успіху!

10 лютого на сторінці Бібліотека для дітей на Шулявці у facebook відбулася онлайн-зустріч із фахівцем телевізійної галузі Марією Ничиглод, покликана допомогти нинішнім старшокласникам визначитися з майбутньою професією. У світі існує багато спеціалізацій. Більшість абітурієнтів починають серйозно задумуватись про вибір фаху тоді, коли приходить час обирати предмети для ЗНО. На зустрічі з фахівцем 1+1 media ви дізнаєтесь про професії телебачення.

Відеозапис етеру: https://fb.watch/3Gd7Bo1SZG/

 

Чарівні локації для фотозйомки у вашому місті

12 лютого на сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook відбувся майстер-клас з фотографування «Чарівні локації для фотозйомки у вашому місті» від Ганни Семенової, фотографині, засновниці видавництва листівок «Фотофабрика». Насправді знайти локацію для фотозйомки досить просто. Ганна Семенова радить частіше гуляти рідним містом і намагатися побачити цікаве у звичайному. На прикладі власних робіт майстриня демонструє, як правильно використовувати ті чи інші локації для створення неповторних фотографій. Уважно подивившись майстер-клас, ви зможете навчитися робити творчі знімки, які допоможуть вам зберегти найяскравіші моменти швидкоплинного життя.

Відеозапис етеру: https://fb.watch/3GeOWmwgax/

 


Порадували живі зустрічі та акції:

 

Іронічно про киян

Неймовірно цікавою була організована БСЧ імені М.Ю. Лермонтова творча зустріч з українським письменником, киянином, автором оповідань та новел (в тому числі у жанрі фантастики) Юрієм Симоновим. Але пан Юрій не просто письменник. Він – магістр соціоніки, автор наукових статей, гравець Вищої ліги клубів «Що? Де? Коли?». В останнє десятиліття автор виступає в різних клубах з читанням своїх оповідань, бере участь в ТВ-шоу.

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/02/blog-post_9.html

Олена Рижко. Вічні теми

11 лютого бібліотека Новікова-Прибоя організувала творчу зустріч–презентацію Олени Рижко, письменниці, яка пише про підлітків і для підлітків, з учнями СШ № 64. Українська поетеса, прозаїкиня, літературознавиця, кандидатка філологічних наук, доцентка, докторка наук із соціальних комунікацій, авторка поетичних і прозових творів, наукових досліджень, монографій і посібників, на початку зустрічі зауважила, що в умовах тривалого дистанційного спілкування зі своїми студентами, читачами (з «іконками» на екрані) їй дуже приємно нарешті бачити «живі» очі своїх співрозмовників.

http://novgorodska.blogspot.com/2021/02/blog-post_11.html

 

Благодійна акція «Від серця до серця»

До Дня Святого Валентина та Всесвітнього дня онкохворої дитини (15 лютого) бібліотека імені М. Реріха з 10 по 14 лютого оголосила благодійну акцію «Від серця до серця». Ця акція з виготовлення вітальної листівки мала на меті підтримати дітей, які сьогодні виборюють в тенетах недуги своє життя та потребують психологічної допомоги! Для цього потрібно було зайти на фейсбук-сторінку бібліотеки і подивитися відео-майстер-клас з виготовлення вітальної листівки, створити листівку і доправити її в бібліотеку за адресою: вул. Єреванська, 12.

Майже сто таких листівок було створено за чотири дні небайдужими людьми!
Кожна дитина отримала листівку-сердечко та лялечкі-оберіги від бібліотекарів з побажанням
якнайскорішого одужання!

http://rerixlib.blogspot.com/2021/02/blog-post_15.html


Також читайте про інші цікаві заходи, що відбулися у Публічних бібліотеках Солом’янки:

 

      8 лютого

У блозі ЦРБ ім. Ф. Достоєвського «Київ і Солом’янка: історію пишемо самі»інформування «імена, з якими ми живемо. Проспект Любомира Гузара»:

https://solomyanka-kray.blogspot.com/2021/02/blog-post_8.html

Сторінка Центральна бібліотека Солом’янки на Освіти 14а у facebook нагадала про те, що книжок багато не буває та продемонструвала цілі книжкові вежі — а насправді ніщо інше як пречудові книжкові новинки, які вже найближчим часом читачі зможуть прочитати у бібліотеці!

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/posts/1994688887340378

Бібліотека ім. М.Реріха на каналі youtube розмістила відео-виставку до Дня святого Валентина – «Історії кохання»:

Бібліотека ім. О.Новікова-Прибоя на сторінці у facebook: «Суч Укр Літ: що почитати» – Таня П’янкова «Чужі гріхи» :

У блозі Бібліотеки ім. М.Бажана – інформування до Дня безпечного інтернету:

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/02/blog-post_89.html

Бібліотека ім. О. Гончара провела:

 • вікторину до Дня безпечного інтернету – «Безмежний, захоплюючий, безпечний»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_9.html

 • заняття гуртка з малювання «Малюємо картоплю»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_8.html

Бібліотека ім. О. Довженка – інформування до Дня народження французького письменника Жуль Верна «Геній не має віку» (Жуль Верн):

https://dovlib.blogspot.com/2021/02/blog-post_8.html

У блозі Бібліотеки «Солом’янська» – вікторина про Київський метрополітен «Таємниці під землею Києва…»:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/02/blog-post_8.html

Бібліотека «Преображенська» на інтернет-каналі youtube продовжує знайомити читачів із книжковими новинками своєї бібліотеки. 


 

      9 лютого

Центральна бібліотека Солом’янки на Освіти 14а у facebook інформує про важливу подію: «Друзі, а за цей занонопроєкт ми особливо вболіваємо!» Результатом великої спільної роботи фахівців бібліотечної галузі став законопроєкт, який створить правову основу і слугуватиме дороговказом для реформи бібліотечної справи із врахуванням кращого світового досвіду:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/posts/1995339290608671

Бібліотека ім. М. Реріха у facebook запросила охочих на благодійну акцію з виготовлення вітальної листівки до Дня святого Валентина:

https://www.facebook.com/rerikh.library/posts/3632758120110835

Бібліотека ім. О.Новікова-Прибоя провела:

 • інформування до Дня безпечного інтернету:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/02/blog-post_9.html

 • Благодійну Акцію до Міжнародного дня дарування книг. International Book Giving Day:

http://novgorodska.blogspot.com/2021/02/blog-post_24.html

Бібліотека ім. М. Бажана презентувала книгу «Qirim inciri – Кримський інжир» під обкладинкою якої зібрано твори кримськотатарською та українською мовами про Крим!

http://biblioteka-art.blogspot.com/2021/02/qirim-inciri.html

Бібліотека ім. Ю. Лермонтова організувала творчу зустріч з українським письменником, киянином, автором оповідань та новел (зокрема у жанрі фантастики) Юрієм Симоновим:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/02/blog-post_9.html

У блозі Бібліотеки ім. О. Довженка інформаційна сторінка Всесвітня комп’ютерна мережа Інтернет має бути безпечною”:

https://dovlib.blogspot.com/2021/02/blog-post_9.html

Бібліотека №11:

 • інформування до Дня безпечного інтернету «Інтернет без бід»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/02/blog-post_9.html

 • Рецепти привітань до Дня святого Валентина «Шлях до серця через смаколики з ароматом кави»:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/02/blog-post_96.html

У блозі бібліотеки ім. І. Багряного – пізнавальна вікторина до Дня безпечного інтернету:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/993

Бібліотека ім. О. Нестайка у facebook провела:

 • онлайн-майстерклас «Казкове малювання»:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/1215857805477424

 • онлайн-інформування до найромантичнішого свята року “Всесвітньо відомі казки про кохання”:

https://www.facebook.com/BibliotekaVNestaika/videos/740638446812021

Бібліотека для дітей на Шулявці №15 у facebook запросила охочих, щоб більше дізнатися про видатних діячів Української революції 1917-1921 рр.

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/pcb.3512685355622322/3512685208955670/


        

       10 лютого

У блозі бібліотеки ім. Ю. Лермонтова – відео-огляд «Неперевершена п’ятірка»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/02/blog-post_10.html

Бібліотека ім. О. Гончара:

 • «Малюємо цибулю». Заняття гуртка з малювання:

http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_10.html

 • Віртуальна подорож: «чотири пори року на вул. М. Шепелєва: ЗИМА»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_38.html

Бібліотека №11 у facebook – інформування про розіграш добірки журналів «Дошкільне виховання», «Палітра педагога» та «Джміль», присвячених логіко-математичному розвитку дітей:

https://www.facebook.com/doshkilne.vyhovannya/photos/a.100351225425657/104739021653544/

Бібліотека «солом’янська» у facebook інформувала – «Увага!!! Нове книжкове надходження!»:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3640459552690042

На сторінці Бібліотека ім. І. Світличного у facebook – інформування про книжкові новинки для молодших школярів, які з’явилися у фонді бібліотеки:

https://www.facebook.com/IvanSvitlichnii2016/photos/pcb.767735020494777/767733860494893/

У блозі Біблотеки ім. Є.Гуцала – віртуальна виставка «Любові чарівні сторінки»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/02/blog-post_10.html

У блозі бібліотеки ім. І. Багряного – інтерактивна гра до Дня Святого Валентина «Склади пару!»:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/994

Бібліотека ім. Івана Багряного для дітей:

 • у facebook інформувала про третю книгу «Гімназист» з трилогії Юрка Туряниці

https://www.facebook.com/bagrianylib/posts/2872120109695114

https://youtu.be/OM6RvpIifsE

У блозі бібліотеки ім. О. Донченка – інформування до Дня святого Валентина «Любов підносить серце над землею»:

http://lib-don.blogspot.com/2021/02/blog-post_10.html

 

      11 лютого

Центральна бібліотека Солом’янки у facebook розмістила на каналі youtube твір Лесі Українки «Лісова пісня» (драма-феєрія у 3-х діях):

https://youtu.be/lAyQ1fcSrZg

Центральна бібліотека Солом’янки на Освіти,14а у facebook:

 • до Всесвітнього дня радіо провела вікторину:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/posts/1996872047122062

 • Інформування «11 лютого – день заснування Японії»:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/photos/a.859176877558257/1996892003786733

 • У приміщенні ЦРБ імені Ф. Достоєвського з 12 лютого експонується виставка живопису художниці, дизайнерки середовища Марини Пархоменко:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/posts/1997066133769320

Бібліотека ім. Ю. Лермонтова провела онлайн-читання для дітей «Містерія казки запрошує….»:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/02/blog-post_11.html

Бібліотека ім. О. Гончара:

 • інформування до Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів«Дорогами Афгану. Музична година»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_11.html

 • до Дня святого Валентина – «Валентинка для…Святковий майстер-клас»:

http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_86.html

У блозі бібліотеки «Солом’янська» – Майстер-клас до дня закоханих:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/02/blog-post_11.html

У блозі бібліотеки ім. Є. Гуцала – Майстер-клас з витинанки «Сердечко в подарунок»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/02/blog-post_11.html

У бібліотеці ім. В. Нестайка – «Валентинка читацьких симпатій» – святковий челендж до Дня закоханих:

http://lib-kudr.blogspot.com/ 

Бібліотека «Преображенська» – відеочитання на інтернет-каналі youtube: Франческа Кавалло, Елена Фавіллі «Казки на ніч для дівчат-бунтарок»:

https://youtu.be/VqZ2NCWcZjI

Бібліотека ім. О. Донченка створила інформування до Міжнародного дня дарування книг:

http://lib-don.blogspot.com/2021/02/blog-post_11.html

Бібліотека ім О. Донченка у facebook провела майстер-клас до Дня святого Валентина:

https://www.facebook.com/DonchenkaLib/videos/493159572073667

Бібліотека для дітей на Шулявці №15 провела:

 • у facebook до Дня безпечного інтернету Infoвиставку «Безпека в інтернеті»:

https://www.facebook.com/library15fchildren/videos/3701310653309573


      

      12 лютого

На сторінці Публічні бібліотеки Солом’янки у facebook – інформування «Заходи бібліотек Солом’янки щодо зміцнення національної єдності, консолідації українського суспільства та підтримки ініціатив громадськості у зазначеній сфері в 2020 році»:

Бібліотека ім. О.Новікова-Прибоя у facebook інформувала, що за східним календарем новий Рік Бика вступає у свої права 12 лютого. Тож, зустрічаймо Рік Білого Бика!!! Творча виставка читачки Болькіної Віри Тимофіївни:

https://www.facebook.com/novikov.pryboi1950/videos/3711419745606527

Бібліотека ім. М. Бажана на каналі youtube провела майстер-клас «Підготуйтесь до Дня святого Валентина завчасно!»:

https://www.youtube.com/channel/UCxDWMTGSqe17FR4lc8qodKw/featured

Бібліотека ім. О. Довженка пропонує до вашої уваги віртуальну виставку книг «Ти без мене – не ти, я без тебе – не я…💖»:

https://dovlib.blogspot.com/2021/02/blog-post_12.html

Бібліотека №11 інформує про те, що «Моя улюблена книга» – літературний челендж:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/02/blog-post_12.html

Бібліотека №13 створила інформування «Міжнародний день дарування книг: виїзна бібліотека»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/02/blog-post_38.html

Бібліотека 13 у facebook – буккросинг до Дня дарування книжок:

https://www.facebook.com/libr.public13/posts/4075857102438850

Бібліопідвальчик на Відрадному:

 • відеомайстерклас:

https://www.facebook.com/100023319883991/videos/pcb.865361494251172/865359980917990

 • українська народна лірична пісня:

https://www.facebook.com/100023319883991/videos/865444190909569

У блозі бібліотеки ім. Є. Гуцала – інформування «Афганістан – пам’ять і вічний смуток»:

http://libraryvershigory.blogspot.com/2021/02/blog-post_12.html

Бібліотека ім. І. Багряного для дітей – на youtube-каналі:

https://www.youtube.com/watch?v=KshAxsB3Ce8

Бібліотека «Преображенська» на інтернет-каналі youtube провела майстер-клас до Дня святого Валентина:

https://youtu.be/Z_WOrb_RY4Q

Бібліотека для дітей на Шулявці №15 у facebook створила віртуальну виставку «Чари кохання» до Дня святого Валентина:

https://www.facebook.com/library15fchildren/posts/3515233752034149

      

        13 лютого

Центральна бібліотека Солом’янки на Освіти,14а у facebook:

 • до Дня святого Валентина – майстер-клас з в’язання гачком:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/803284227211921

 • тематичний подаруночок аудіо-казка Дональда Біссета «Забутий День Народження» у виконанні Віри Волинчук:

https://www.facebook.com/e.gutsalo.lib/posts/3611824605532845

Бібліотека ім. М. Реріха у facebook радить прочитати книгу «Дім на краю ночі» (авторка Кетрін Беннер), яку читають у 20 країнах світу:

https://www.facebook.com/rerikh.library/photos/a.1419032071483462/3642689432451037/

Бібліотека ім. Ю. Лермонтова організувала і провела майстер-клас «Під знаком Купідона» до Дня святого Валентина:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/02/blog-post_13.html

Бібліотека № 11 про День святого Валентина: «Amour – toujours». Любов – завжди:

https://publ-library11.blogspot.com/2021/02/amour-toujours.html

Бібліотека №13:

 • до Дня святого Валентина «Через віки – з любов’ю»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/02/blog-post_13.html

 • Інформування – «Афганістан. Чужа війна»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/02/blog-post_25.html

 • До Дня святого Валентина – «Валентинка читацьких симпатій»:

http://public-library-13.blogspot.com/2021/02/blog-post_9.html

У блозі бібліотеки ім. І. Багряного – «Сердечні» вітання у день кохання:

http://biblioteka-bagrianogo.edukit.kiev.ua/novini_biblioteki/id/995

 


   

        14 лютого

Бібліотека для дітей №15 у facebook в Міжнародний день дарування книг представила сторінку «А ви більше любите дарувати книги чи отримувати в подарунок?:

https://www.facebook.com/library15fchildren/photos/a.2163126643911540/3516920448532146

Бібліотека ім. І.Світличного для дітей на каналі youtube представила українську народну казочку “Про наречену свинку”, яку прочилала тітонька Наталка:

https://youtu.be/-fKZsYcv8W0

Центральна бібліотека Соломянки у facebook:

 • онлайн-інформування “10 причин полюбити книголюба”:

https://www.facebook.com/biblioteka.na.osvity/videos/1369991450029222

Бібліотека ім. Ю.Лермонтова — інформування. У Міжнародний день дарування книг завершилася акція “Подаруй книжку друзям”:

https://library-lermontova.blogspot.com/2021/02/blog-post_14.html

В бібліотеці ім. О.Гончара в День дарування книжок: акції:

http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_30.html

 • Побачення в бібліотеці. Святковий вечір знайомств:

http://idiya1.blogspot.com/2021/02/blog-post_14.html

Бібліотека “Солом’янськапровела майстер-клас до Дня закоханих:

http://biblioformat.blogspot.com/2021/02/blog-post_11.html

Бібліотека “Соломянська” у facebook — інформування Сьогодні Міжнародний день дарування книг”:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3650559691680028

 • Відео-читання Вітаємо!!! Сьогодні День святого Валентина”:

https://www.facebook.com/BibliotekaSolomianska/videos/3650482158354448

Бібліотека ім. В.Нестайка — Інформування до Міжнародного дня дарування книг.Найкращий подарунок – книга!”

http://lib-kudr.blogspot.com/2021/02/blog-post_14.html#comment-form

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *